Mam 18 lat czy mogę dostać alimenty z funduszu na siebie?

Odpowiedzi w temacie (0)

Julia1324

13.2.2018

Witam. Mój ojciec zostwaił mnie i moja mamę kiedy była w ciąży z moją siostrą. Od 2010 roku sąd przyznał alimenty w kwocie 600zł na ,mie i siostrę, ale ojciec nie płaci alimentów bo jak twierdzi, nie ma pieniędzy. Pracuje nielegalnie jako mechanik. Roczny dochód mamy przekracza próg i nie dostajemy alimentów z funduszu. Żyjemy bardzo oszczędnie, ja nawet nie mogę wyjść z kolezankami do kina czy na kawę, bo nie stać mnie na takie rzeczy. Ciągle czuję się gorsza i poniżona. Czy jako pełnoletnia osoba (od maja 18lat) mogę ubiegac sie o alimenty z funduszu na mnie, na moje konto, nie mamy?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 29.4.2005

  Od 1 października 2004 r. dodatek zamiast świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego

  Likwidacja Funduszu Alimentacyjnego to nie tylko zmiana w prawie, ale także zmiana wpływająca na życie wielu osób, szczególnie wychowujących dzieci. Z ustawą o świadczeniach rodzinnych już się (...)

 • 5.1.2006

  Przykładowe obliczenie wysokości kapitału początkowego

  Przykład: Obecnie mam 40 lat. Okres składkowy wynosi 16 lat i 7 miesięcy, natomiast okres nieskładkowy 1 miesiąc. Okresy te podaje na dzień 31 grudnia 1998r.

 • 27.2.2008

  Co po likwidacji Funduszu Alimentacyjnego?

  Od 1 maja 2004 r. Fundusz Alimentacyjny przestał już funkcjonować, w jego miejsce państwo wprowadziło inny rodzaj pomocy. Jednak pewnym jest, że wysokość pomocy socjalnej państwa zmaleje. Dlaczego (...)

 • 16.5.2016

  Dochodzenie zaległych alimentów

  Wiedza o tym co to jest obowiązek alimentacyjny i czemu służy jest raczej powszechna. Często jednak zapomina się, że oprócz żądania alimentów na przyszłość, można również (...)

 • 21.2.2014

  Alimenty z funduszu alimentacyjnego - jak je otrzymać?

  Fundusz alimentacyjny powstał by pomóc osobom, które nie mogą uzyskać alimentów od osób zobowiązanych (np. rodziców). Jeśli ojciec bądź matka, zobowiązani orzeczeniem sądu, nie płacą bądź (...)