Meldunek kolegi

Odpowiedzi w temacie (0)

Sebfr

10.9.2018

Witam serdecznie. Mój znajomy jest Czechem , mieszkającym w Polsce od 8 lat. Chcę wziąć kredyt na mieszkanie, jednak jego bank wymaga od niego meldunku stałego. Właścicielka mieszkania w którym wynajmuje mieszkanie, odmówiła mu meldunku stałego. Poprosił mnie czy mógłby zameldować się w moim mieszkaniu do czasu aż dostanie kredyt ( mieszkał będzie wciąż w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu) Jakie rodzi to dla mnie skutki: czy spółdzielnia może podnieść mi czynsz (innymi słowy czy urząd miasta informuje spółdzielnie?) Czy mogę mieć jakieś problemy z wymeldowaniem go?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 8.1.2018

  E-meldunek - czyli jak wypełnić obowiązek meldunkowy z domu?

  Zmieniasz miejsce zamieszkania? A może przyjechałeś lub wracasz z zagranicy i nie masz meldunku w Polsce? Pamiętaj, żeby się zameldować. Teraz to prostsze niż kiedykolwiek. Każdy, kto mieszka (...)

 • 30.5.2007

  Samorządowe kolegia odwoławcze - Jaką pełnią funkcję?

  Samorządowe kolegia odwoławcze są organami wyższego stopnia, w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego i Ordynacji podatkowej, w indywidualnych sprawach z zakresu administracji (...)

 • 11.8.2018

  Jak zameldować się w nowym miejscu przez Internet?

  Gdy ktoś postanowi zmienić miejsce zamieszkania, powinien pamiętać, że nie musi iść do urzędu, aby się wymeldować. Przez Internet może też zameldować się w nowym miejscu.

 • 28.6.2017

  Zmiana ustawy o regionalnych izbach obrachunkowych

  Nowelizacja ustawy o regionalnych izbach obrachunkowych oraz niektórych innych ustaw pozwoli ograniczyć zjawiska nadmiernego zadłużania się gmin. Zakłada też zmiany w zakresie wyborów (...)

 • 6.9.2017

  Obowiązek meldunkowy pozostaje

  Pozostawiając obowiązek meldunkowy, zaproponowano istotne uproszczenia przy jego realizacji – od 1 stycznia 2018 r. przewidziano możliwość elektronicznego meldunku, czyli bez konieczności (...)