e-prawnik.pl Porady prawne

Najniższa stawka godzinowa

Odpowiedzi w temacie ()

Kuleczka999

5.10.2022

Witam, jestem zatrudniona na 3/4 etatu od roku na umowę o pracę. Z tego co wiem najniższa stawka godzinowa to 19,70brutto. W mojej firmie pracownicy mają płacone 19zł brutto. Czy jest to zgodne z prawem, że stawka godzinowa jest mniejsza niż najniższa krajowa? Firma to P.P.H.U.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Najniższa krajowa 2011 netto ile wynosi ?? Najniższa krajowa 2011 netto można obliczyć według kwoty brutto, tj. w 2011 roku stawka minimalna brutto wynosi 1386 zł. tak więc: * najniższa krajowa (...) czytaj dalej»

  • Umowa o prace a niska stawka godzinowa Witam. Dostałem właśnie po okresie próbnym na umowie zlecenie, gdzie miałem stawke 13,70 brutto, umowe o pracę na cały etat, czas określony na 3 miesiące (...) czytaj dalej»

  • Kwota najniższa krajowa 2012 brutto. Czy kwota najniższej brutoo na przyszły rok to 1600zł? Właśnie coś takiego się dowiedziałem od kolegi z pracy, nie moge jednak tej informacji znalezc na necie. (...) czytaj dalej»

  • stawka godzinowa 2012 Witam Chciałbym jakoś obliczyc stawke godzinową tyle ze nie za bardzo wiem jak, pracuje elastycznie, na godziny często nocą... ktoś mógłby mi w tym pomóc?! Jakby się dało (...) czytaj dalej»

  • Jaka stawka godzinowa za prace w święta?. Witam, czesto chodze na inwentaryzacje. Czesto pracuje nocą i czesto w niedziele(czyli dzien swiateczny). Czy wówczas nie powinnam dostać więcej pieniedzy? (...) czytaj dalej»