Opieka

Odpowiedzi w temacie (1)

09Daniel09

21.4.2015

Mam córkę, która ma 1,5 roku. Z jej matka nie jesteśmy w związku. Każde z nas posiada partnera. Matka mojego dziecka zabrania mi się widywać z córką oraz grozi mojej rodzinie, wypisuje do nich w nocy. Najwięcej jednak szkód robi mojej dziewczynie. Grozi jej śmiercią, wyzywa od najgorszych i obwinia ja za zabranie ojca dziecku. Z matką mojego dziecka zerwałem jeszcze przed narodzinami córki, ponieważ ona zdradzała mnie i byłem niemalże pewien że nie jestem ojcem jej nienarodzonego jeszcze dziecka. Uważa że jest bezkarna, ponieważ jest matką wychowująca sama dziecko. Grozi mi swoim kuzynostwem i twierdzi że zabierze mi prawa, bo ojcem jest jej partner. Co mam zrobić w tej sprawie? Czy zgłosić to na policje, bo boję się o moich najbliższych? Może iść z tym do prawnika czy do sądu i ukarać matkę mojego dziecka?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

AdamOjciec

2019-06-10 09:18:23

Powinieneś zwrócić się z tym do sądu, chociaż wątpię, że polski sąd opowie się w takiej sprawie za ojcem. Oni zawsze trzymają stronę matki.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 28.9.2017

  Komu przysługuje opieka paliatywna i hospicyjna?

  Opieka paliatywna i hospicyjna jest to wszechstronna i całościowa opieka nad chorymi. Polega na objawowym leczeniu chorób nieuleczalnych – w tych przypadkach nie można leczyć przyczyn, (...)

 • 6.12.2018

  „Opieka 75+” nie tylko dla najstarszych

  Od 10 grudnia gminy będą mogły składać zapotrzebowanie na środki finansowe w ramach nowej edycji programu „Opieka 75+”, na realizację usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług (...)

 • 24.4.2019

  Opieka wytchnieniowa - edycja 2019

  Do 30 kwietnia br. gminy i powiaty, mogą składać wniosek w ramach programu „Opieka wytchnieniowa”. Program jest realizowany w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. (...)

 • 18.9.2018

  Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenie różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • 3.4.2019

  Wytchnienie dla opiekunów...

  „Opieka wytchnieniowa” to program adresowany do członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi/osobami niepełnosprawnymi.