e-prawnik.pl Porady prawne

Opieka

Odpowiedzi w temacie (1)

09Daniel09

21.4.2015

Mam córkę, która ma 1,5 roku. Z jej matka nie jesteśmy w związku. Każde z nas posiada partnera. Matka mojego dziecka zabrania mi się widywać z córką oraz grozi mojej rodzinie, wypisuje do nich w nocy. Najwięcej jednak szkód robi mojej dziewczynie. Grozi jej śmiercią, wyzywa od najgorszych i obwinia ja za zabranie ojca dziecku. Z matką mojego dziecka zerwałem jeszcze przed narodzinami córki, ponieważ ona zdradzała mnie i byłem niemalże pewien że nie jestem ojcem jej nienarodzonego jeszcze dziecka. Uważa że jest bezkarna, ponieważ jest matką wychowująca sama dziecko. Grozi mi swoim kuzynostwem i twierdzi że zabierze mi prawa, bo ojcem jest jej partner. Co mam zrobić w tej sprawie? Czy zgłosić to na policje, bo boję się o moich najbliższych? Może iść z tym do prawnika czy do sądu i ukarać matkę mojego dziecka?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

AdamOjciec

2019-06-10 09:18:23

Powinieneś zwrócić się z tym do sądu, chociaż wątpię, że polski sąd opowie się w takiej sprawie za ojcem. Oni zawsze trzymają stronę matki.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Witam mojemu znajomemu zmarl zarowno ojciec jak i matka, on sam natomiast przebywa w zakladzie karnym czy jest jakas mozliwosc zeby opieka spoleczna placila rachunki za mieszkanie tych rodzicow pod nieobecnosc (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam Od 1.12.2017 podejmuje prace w pelmym wymiarze.Pytanie czy za ten jeden miesiac pracujac w 2017 roku naleza sie te dni lub chociaz jeden?Prosze o odpowiedz gdyz w polowie mc mam Sligo wyczekana (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 24 odpowiedzi)

 • Witam Mam ogromny problem wychowuję sam chore dziecko nie moge pracowac poniewaz jest potrzebna mu całodobowa opieka utzrymujemy się z renty czy mam jakieś szanse na pomoc?Z góry dziękuję czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Czy osoba, która przeszła 3 zawały może iść do więzienia za niespłacone długi? Czy dla takich osób są przewidziane jakieś specjalne cele bądź specjalne warunki w więzieniu (typu opieka medyczna)? czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • jestem matka samotnie wychowującą dwojke dzieci: roczna coreczke i 3-letniego synka. corka nie jest uznana przez ojca i nosi moje nazwisko. od czasu do czasu z dziecmi zostaje moja 16-nastoletnia sasiadka. (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)