Rozwód i pozbawienie praw rodzicielskich po wieloletniej nieformalnej separacji

Odpowiedzi w temacie (1)

littleblackdress301

31.1.2018

Witam. W lipcu 2005 roku wyszłam za mąż. Nasze małżeństwo nie przetrwało nawet roku. Rozstaliśmy się (z mojej inicjatywy). Od tamtego czasu żyjemy w nieformalnej separacji. Nasza córka we wrześniu tego roku skończy 14 lat. Nie utrzymujemy ze sobą żadnych kontaktów. On od wielu lat nie interesuje się córką, nie płaci alimentów (pobieram je z funduszu alimentacyjnego). Ja od ponad 10 lat jestem w zwiazku z kimś innym, mąż zdążył dorobić się już dwójki innych dzieci (z tego co mi wiadomo ich matkę zostawił). Czy po tak długiej separacji i braku kontaktu, zainteresowania córką rozwód i odebranie praw pójdzie mi łatwiej? Czy raczej powinnam nastawić się na dłuższą przeprawę.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Bolesta

2018-01-31 13:41:30

Witam, z kolei nt. kościelnego procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa zapraszam również na mój blog. dr Arletta Bolesta adwokat kościelny

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 14.5.2017

  Rodzice na urlopach

  Wraz z wzrostem liczby urodzeń rośnie liczba urlopów rodzicielskich. Od 2 stycznia 2016 r. obowiązują dwa rodzaje urlopów związane z narodzinami dziecka: urlop macierzyński (20 (...)

 • 25.3.2008

  Pozbawienie i ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Władza rodzicielska jest to kompleks uprawnień i obowiązków przysługujących rodzicom w stosunku do dziecka, mających na celu zapewnienie mu należytej pieczy i strzeżenie jego interesów. Władza (...)

 • 19.10.2017

  Kiedy możesz żądać separacji i jakie są jej skutki?

  Z chwilą zawarcia małżeństwa małżonkowie są zobowiązani do wspólnego pożycia, do wzajemnej pomocy i wierności oraz do współdziałania dla dobra rodziny, którą założyli. (...)

 • 6.4.2017

  Preferencyjne opodatkowanie PIT osób samotnie wychowujących dzieci

  Preferencyjny sposób opodatkowania dotyczy osób samotnie wychowujących dzieci, w przypadku których preferencja polega na określeniu podatku w podwójnej wysokości podatku (...)

 • 25.3.2016

  Instytucja wyłączenia małżonka od dziedziczenia ustawowego

  Zasadą obowiązującą w prawie spadkowym jest powołanie do dziedziczenia na podstawie ustawy żyjącego małżonka spadkodawcy. W tym kontekście pozostawanie przez spadkodawcę w chwili śmierci w (...)