Rozwód. Ustalenie pobytu dziecka.

Odpowiedzi w temacie (0)

echump

22.2.2017

Witam, przebywam tutaj z pewną kwestią. A mianowicie, rodzice wzięli 2 lata temu rozwód, za porozumieniem stron, mianowicie ja zostałam pod opieką matki a brat pod opieką ojca, bez żadnych ograniczeń praw rodzicielskich. Jednak odkąd ojciec się wyprowadził razem z bratem rok temu, zaczęły się dziać złe rzeczy. Doskonale wiedziałam jaki jest mój ojciec jednak przyczyny osobiste nie pozwalały na reakcje. Ojciec zaczął ograniczać nam kontakty z bratem, zaczął go wyzywać i używać przemocy. Nie mieliśmy na to żadnych dowodów, jedynie zeznania brata przez telefon. Jednak ostatnio znów go uderzył ale tym razem brat go nagrał, i jesteśmy w posiadaniu tego filmiku. Wiec mam pytanie, jakie są szanse aby brat powrócił pod opiekę matki? Damy rade udowodnić tym jednym filmikiem ze stosuje on przemoc? Sama byłam ofiarą jego przemocy, lecz nigdy nic nie nagrałam, nie miałam dowodów. Czy wystarczyłyby same zeznania? Albo zeznanie świadka zdarzenia? Dodam że brat ma ukończone 12 lat.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 16.3.2017

  Kurator dla nieznanego z miejsca pobytu

  Wskazanie adresu zamieszkania pozwanego jest niezbędnym elementem pozwu. Jednakże przecież nie zawsze mamy możliwość wskazania tego adresu, z uwagi na okoliczność, iż go nie znamy i nie mamy możliwości (...)

 • 29.8.2017

  Becikowe - Jak uzyskać 1000 zł becikowego?

  Jeśli urodziło ci się dziecko, możesz dostać pomoc finansową od państwa - tzw. becikowe. Przysługuje jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się żywego dziecka - w wysokości 1000 (...)

 • 12.10.2017

  Kurator - Kiedy i dla kogo ustanawia się kuratora?

  Prawo nie przyznaje zdolności do czynności prawnej osobom niepełnoletnim, ubezwłasnowolnionym, nierzadko zaś wydarzenia życia codziennego mogą faktycznie pozbawić człowieka możliwości reprezentowania (...)

 • 8.2.2018

  Dobro dziecka decydujące dla uznania obcych orzeczeń o władzy rodzicielskiej

  Sąd Najwyższy - w sprawie o ustalenie, czy orzeczenie sądu państwa obcego podlega uznaniu - stanął na stanowisku, że orzeczenie państwa obcego (w tej sprawie był to wyrok sądu duńskiego), którym (...)

 • 12.8.2016

  Ustalenie bezskuteczności uznania ojcostwa

  Mężczyzna, który uznał ojcostwo, może wytoczyć powództwo o ustalenie bezskuteczności uznania dziecka w terminie sześciu miesięcy od dnia, w którym dowiedział się, że dziecko (...)