Ściana oddzielenia przeciwpożarowego

Odpowiedzi w temacie (0)

przemo2511

25.10.2017

Witam, proszę o pomoc w problemie. Czy konieczne jest dostosowanie ściany budynku mieszkalnego jednokondygnacyjnego (datowanego na 1926 rok) położonego na działce poniżej 16m szerokości zgodnie z wymogami stawianymi ścianom oddzielenia przeciwpożarowego zgodnie z par.232, par.235 ust.1, ust.2 i ust.3 rozporządzenia Min.Infr. w sprawie warunków technicznych (Dz.U. z 2015r., poz.1422) jeśli fundament budynku najdalej wysunięty (ganku drewnianego) usytuowany jest w odległości niecałe 3 m od granicy działki sąsiedniej na której nie ma naprzeciw żadnej zabudowy obecnie i w planie w MPZP? Długie pytanie ale większość informacji w nim zawarłem. Wg. mojej wiedzy warunek odległościowy jest zachowany ze względu na wąską działkę. Pozostaje dylemat z warunkami techn. dostosowania przeciwpożarowego. Jeśli dobrze rozumiem par. 271 w.t. określają konieczność dostosowania ściany oddzielenia przeciwpożarowego dla budynku w relacji z sąsiednim budynkiem, a par. 272 w.t. dla budynku w odległość do granicy z działką sąsiednią, lecz jeśli na niej jest planowany budynek w MPZP. Będę wdzięczny za opinie i interpretacje.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 25.8.2015

  Podatek VAT – zmiany obowiązujące od stycznia 2016 roku

  Od nowego roku zmienią się sposoby rozliczania podatku VAT. Wynikają one z ustawy z 9 kwietnia 2015 roku, która mówi o zmianach w przepisach prawnych: o podatku od towarów oraz (...)

 • 3.11.2010

  Kto to jest honorowy dawca krwi?

  Nawet pobieranie krwi jest objęte regulacją prawną. Trudno się temu dziwić, jest to - jakby nie było - \"płyn\" bezcenny, jakże często ratujący ludzkie życie. Dlatego też same przepisy stanowią, (...)

 • 8.12.2017

  Karta podatkowa w 2018 roku

  W obwieszczeniu Ministra Rozwoju i Finansów z 21 listopada 2017 r. podano wysokość stawek karty podatkowej obowiązujących w 2018 r. Będą one wyższe niż w roku biężącym.

 • 24.11.2017

  Uprowadzenie dziecka za granicę

  Kiedy wyjazd z dzieckiem za granicę może być odebrany jako uprowadzenie go? Jak sprowadzić dziecko z powrotem do kraju? Gdzie zgłosić przypadek uprowadzenia dziecka?

 • 8.3.2017

  Odległość ściany od granicy działki...

  W przypadku, gdy w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu dopuszczono sytuowanie budynku w zabudowie jednorodzinnej, zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych (...)