Forum prawne

Weksel a dochodzenie roszczenia - forum prawne

Witam. Dwa lata temu (26.02.2019) podpisałem weksel własny in blanco, który wymagany był przez osobę, która wypożyczała mi auto.

Posiadam zdjęcie tego weksla, a zawierają się w nim następujące informacje: miejsce i data wystawienia, imię i nazwisko wierzyciela, miejsce płatności oraz mój podpis (imię i nazwisko). Puste pozostały pola: kwota oraz data płatności.

Na wekslu nie była podana "przyczyna" jego wystawienia, termin ważności ani żadne inne informacje poza wymienionymi wyżej.

Wypożyczone auto oczywiście zwróciłem tak jak było umówione z właścicielem, ale niestety nie zabrałem weksla z powrotem. Nie mam obecnie kontaktu do tej osoby stąd nie umiem do końca wyjaśnić tej sprawy.

Nikt oczywiście do mnie się nie odezwał w tej sprawie, ale jednak jakieś obawy z tyłu głowy pozostają, szczególnie że jestem prawnym laikiem, a nie ma na ten temat zrozumiałych dla mnie odpowiedzi w internecie. Stąd moje pytanie - czy ta osoba miałaby prawo po takim czasie domagać się zapłaty z mojej strony dowolnej kwoty jaką tam napisze? Czy weksel bez wpisanej daty płatności może się przedawnić? Czy miałbym w tym przypadku jakieś możliwości obrony czy byłbym na przegranej pozycji?

2021.3.18 14:54:18

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Weksel a dochodzenie roszczenia

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika