e-prawnik.pl Porady prawne

weksel

Odpowiedzi w temacie (0)

rabka24

15.9.2011

Czy osoba niepełnoletnia może podpisać weksel? Czy taki weksel będzie w jakiś sposób wymagalny? Czy jak osoba ukończy 18 lat to będzie wtedy wymagalny, czy w ogóle?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Witam, chcę wypisać komuś weksel ale ponieważ robię to po raz pierwszy to mam pytanie: czy weksel może być wypisany na dowolną kwotę? i czy taki weksel podlega w jakiś sposób opodatkowaniu? (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Wystawiłam zabezpieczający dla banku, weksel płatny miał być w Gdańsku. Bank sprzedał kredyt firmie windykacyjnej, która wypisała weksel w wezwaniu do wykupienia podała jako miejsce płatności (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Czy jeśli poręczyłem weksel bez zgody mojej małżonki, to czy takie poręczenie jest w ogóle ważne? Czy jeśli na ten weksel wejdzie komornik, to czy zajmie nasz wspólny majątek, czy tylko np. (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, Posiadam weksel in blanco z czerwca 1939 roku. Czy jeżeli weksel jest poprawnie wypełniony to może być aktualnie ważny? Czy jeżeli dłużnik nie wywiązał się z umowy wekslowej to można (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • musi pan przedstawic weksel do zapłaty po uprzednim wypelnieniu go zgodnie z deklaracja. Roszczenie wekslowe bedzie sie odbywało w szybkim i skutecznym postepowaniu nakazowym zalanczam panu wzor pozwu (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 5 odpowiedzi)