Wezwanie do dobrowolnego oddania zrabowanej rzeczy? - forum prawne
Witam,
Napadł na mnie osobnik, którego tożsamość oraz adres zamieszkania ustaliłem. Oczywiście zgłosiłem zdarzenie na Policję i obecnie toczy się postępowanie (prokuratura właściwa prowadzi sprawę). Moje pytanie jest następujące:
Czy mogę wezwać sprawcę do dobrowolnego oddania mi zrabowanej rzeczy (netbook) wysyłając do niego pismo a do wiadomości dla Prokuratury i Policji?
Odpowiedzi w temacie: Wezwanie do dobrowolnego oddania zrabowanej rzeczy? (3)
Jest w naszym prawie coś takiego co się nazywa domniemaniem niewinności. Dopóki prokuratura prowadzi postępowanie przygotowawcze, a sąd nie wyda prawomocnego wyroku domniemany sprawca jest tylko podejrzanym w sprawie. Chyba, że przyznał się do zarzucanego mu czynu w trakcie postępowania przygotowawczego. Jak mniemam, skoro ustalił Pan rzekomego sprawcę to policja w trakcie swoich czynności na pewno przeprowadziła rewizję w miejscu zamieszkania podejrzanego, jak również wezwała go do dobrowolnego wydania skradzionych rzeczy. Gdyby takie "fanty" zostały zabezpieczone, to dowiedział by się Pan o tym od policji, lub prokuratora. Jeżeli nic takiego nie miało miejsca, tzn. nie zabezpieczono pańskiego notebooka u podejrzanego, a on sam nie przyznaje się do popełnionego czynu to lepiej poczekać na prawomocny wyrok. Może Pan złożyć wniosek u prokuratora o naprawienie szkody od sprawcy w przypadku kiedy zapadnie wyrok skazujący. Na razie lepiej niech Pan nie "miesza w sprawie.
2012.2.16 3:6:40
Jasne, w sumie to fakt. Muszę spokojnie poczekać. Dziękuję za odpowiedź.
2012.2.16 9:4:46
Serdecznie polecam panią adwokat Magdalenę Rymkiewicz-Aranowską z Gdańska. Jej profesjonalizm i pełne zaangażowanie pomogły mi pomyślnie zakończyć sprawę karną. Zawsze można na nią liczyć ? rzetelna, kompetentna i skuteczna. Dodatkowo, oferuje płatne porady online, co jest dużym ułatwieniem. Gorąco polecam! Kontakt: 509 393 129 https://adwokat-rymkiewicz-aranowska.pl/
2024.9.8 16:28:46
DODAJ POST W TEMACIE
Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!
Masz inne pytanie do prawnika?