e-prawnik.pl Porady prawne

Zasiedzenie nieruchomości po zmarlej mamie

Odpowiedzi w temacie ()

misiek59

7.9.2010

chcialbym sie zapytac bo place podatki od 20 lat od 2 hektarowej działki i domu, ktora formalnie należy do mojej zmarlej mamy. Czy moge to wszystko dostac przez zasiedzenie jesli mam jeszcze trojke rodzenstwa???

Nie znalazłeś odpowiedzi?

WitkaM

2022-04-20 09:32:58

Najlepiej w tej sprawie chyba udać się do urzędu, gdzie się zajmują tego typu sprawami

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • spadek po mamie Sprawa dotyczy spadku po mamie. Przedstawię sytuację Mama rok temu umarła na skutek wypadku samochodowego i zostawiła po sobie działkę. Działka była po pół własnością jej i (...) czytaj dalej»

  • spadek mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym mama nie pracowała i całośc nalezy sie (...) czytaj dalej»

  • Prawo spadkowe Uprawnienia małżonka w zakresie prawa spadkowego (xxmar) Pytanie za krótkie, żeby cokolwiek stwierdzić. Odsyłam do art. 922-1088 k.c. Proszę o uszczegółowienie tematu to może coś (...) czytaj dalej»

  • zasiedzenie? Witam, zwracam się z ogromną prośbą o udzielenie mi pomocy prawnej. Moi rodzice zamieszkują posesję od ponad 50lat. Stoi na niej dom jednorodzinny, który został zamieszkany przez (...) czytaj dalej»

  • Sprzedaż domu, a zachowek Witam! Chcemy z mężem przepisać dom po teściowej na siebie. Jednak, aby zmniejszyć koszty chcemy, aby było to w formie darowizny. Mąż ma rodzeństwo, któremu w przypadku (...) czytaj dalej»

  • Spadek po nieżyjącej mamie Witam Czy moglby ktos wytlumaczyc gdzie się udać i od czego zacząć? Kilka lat temu zmarła mi mama, dom nie został przepisany, mieszkałam tam 15 lat. Reszta rodzeństwa (...) czytaj dalej»

  • Darowizna Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac i jak ich uniknac. (Piotr) Podatek (...) czytaj dalej»

  • Ile należy się spadkobiercy? witam, sprawa ma się tak, zgłosił się do mnie ostatnio syn mojej siostry twierdząc że należy mu się część domu w którym mieszkam. Dom był po naszej mamie, która (...) czytaj dalej»