zasiedzenie udziału

Odpowiedzi w temacie (0)

daks2

17.11.2014

Witam, Mój dziadek otrzymał nieruchomość na podstawie aktu nadania z 1960 r. Z dokumentu tego wynika, że przedmiotem nadania były ?budynki: dom mieszkalny, obora, stodoła współwłasność niepodz. działki nr Xw 8/25 cz.? Obecnie użytkuję całość tego co otrzymał dziadek. Jest jednak jeszcze dwóch spadkobierców dziadka, którzy od lat nie interesują się działką i nigdy tam nie mieszkali. Chcę złożyć wniosek o zasiedzenie, aby pozbawić tych dwóch spadkobierców ich udziałów. Z tego wynika, że powinni oni być uczestnikami postępowania, bo przeciwko nim biegnie zasiedzenie. Jak już jednak wspomniałem dziadek nie był właścicielem całości działki nr 16 a tylko udziału w wysokości 8/25. Pozostałe 17/25 należy do 9 innych osób. I tutaj moje pytanie: czy uczestnikami postępowania o zasiedzenie będzie tych 9 osób? Z jednej strony stwierdzenie na moją rzecz zasiedzenia nie dotyczy ich praw bo ja chcę zasiedzieć tylko pozostałą część schedy po dziadku a nie całą działkę nr X. Z drugiej strony wszyscy jesteśmy współwłaścicielami jednej działki objętej jedną księgą wieczystą. Pytam, bo będzie problem z ustaleniem adresów niektórych z tych 9 osób i niektórzy z nich prawdopodobnie nie żyją. Bardzo serdecznie proszę o odpowiedź, to dla mnie bardzo ważne!

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 23.9.2019

  Zasiedzenie - Kiedy można stać się właścicielem przez zasiedzenie?

  Zasiedzenie to jedna z form nabycia własności rzeczy poprzez jej długotrwałe, faktyczne posiadanie. W drodze zasiedzenia można nabyć własność każdej nieruchomości (gruntowej, budynkowej i lokalowej) (...)

 • 4.4.2016

  Zasiedzenie nieruchomości

  Stara rzymska paremia głosi Volenti non fit iniuria (chcącemu nie dzieje się krzywda). Dlatego zawsze należy dbać o swoje interesy, ponieważ w przeciwnym razie możemy ponieś konsekwencje (...)

 • 19.4.2017

  Czego dotyczy zasiedzenie?

  Zasiedzenie to jedna z form nabycia własności rzeczy poprzez jej długotrwałe, faktyczne posiadanie. Zasiedzenie jest więc sposobem nabycia własności przez upływ czasu. Zasiedzenie jest sposobem (...)

 • 29.8.2018

  Zachowek - czym jest zachowek i komu się należy?

  Podstawową zasadą prawa spadkowego jest swoboda testowania. Oznacza ona, iż spadkodawca może za życia w drodze testamentu dowolnie rozrządzić swoim majątkiem, jeśli zaś tego nie uczyni, krąg (...)

 • 7.11.2018

  Doliczanie czasu do okresu zasiedzenia

  Zgodnie z ogólnym przepisem dotyczącym zasiedzenia, posiadacz nieruchomości niebędący jej właścicielem nabywa własność, jeżeli posiada nieruchomość nieprzerwanie od lat dwudziestu (...)