e-prawnik.pl Porady prawne

zmiana nazwiska dla dziecka

Odpowiedzi w temacie ()

Aniela85

24.4.2012

zmiana nazwiska dla dziecka witam, Ojciec dziecka nie interesuje sie ani nie lozy na dziecko.Czy mialabym szanse na zmiane nazwiska dziecka na moje nazwisko panienskie? chce dodac , ze ojciec dziecka wyraza zgode na zmiane nazwiska. Czy mialabym szanse o pozytywna decyzje w Urzedzie ? dziekuje bardzo za odpowiedz

Nie znalazłeś odpowiedzi?

anita.

2016-12-15 10:46:42

pewnie tak u mnie byla taka sama sytuacja .jestem w drugim zwiazku ,ale jestem wiecej niz pewna ze po osiemnastce syna bedzie domagal sie alimentow na syna a z jakiej to racji,juz czwarty rok niema syn z nim kontaktu ani alimentow od niego.jedno jest pewne po zmianie nazwiska dziecka na inne automatycznie jest zabranie alimentow dziecku.popiepszone prawo.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Zmiana nazwiska dziecka Mam nieślubne dziecko. Uznałem to dziecko lecz dziecko nosi nazwisko swej matki, bo tak zostało to ustalone. Jeśli matka dziecka wyjdzie za mąż to czy dziecko przybiera nazwisko (...) czytaj dalej»

  • Zmiana nazwiska Po slubie przyjelam nazwisko meza ale teraz chcialabym powrocic do nazwsika panianskiego. czy jest to mozliwe jesli nadal jestesmy malzenstwem? czy mam skladac wniosek w Urzedzie Stanu (...) czytaj dalej»

  • Nazwisko dziecka Witam! Dziewczyna ma dziecko z człowiekiem, z którym nie zawarła związku małżeńskiego. Mieszkają osobno, dziewczyna z rodzicami. Większe zaiteresowanie pociechą przejawia babcia (...) czytaj dalej»

  • Nazwisko dla dziecka ze zwiazku nieformalnego Za niedługo będę rodziła. Ojciec mojego dziecka domaga się by ono nosiło jego nazwisko. (Nie jesteśmy nawet po ślubie cywilnym - jesteśmy całkowicie (...) czytaj dalej»

  • Odebranie praw rodzicielskich a alimenty Przebywam za granicą. Odebrano mi prawa rodzicielskie. Jednak nie wiem, czy w takiej sytuacji polskie prawo rodzinne wymaga płacenia przeze mnie alimentów nadal? (...) czytaj dalej»