Budowa kiosku handlowego a pozwolenie na budowę

Pytanie:

Witam. Chciałbym postawić na mojej działce kiosk. Czy do tej czynności muszę uzyskać pozwolenie na budowę?

Masz inne pytanie do prawnika?

25.1.2012

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Budowa kiosku handlowego a pozwolenie na budowę

Budowa tymczasowego obiektu budowlanego niepołączonego trwale z gruntem i przeznaczonego do rozbiórki lub przeniesienia w inne miejsce w terminie określonym w zgłoszeniu, ale nie później niż przed upływem 120 dni od dnia rozpoczęcia budowy określonego w zgłoszeniu nie wymaga uzyskiwania pozwolenia na budowę (art. 29 ust. 1 pkt. 12 ustawy Prawo budowlane). W tym przypadku stosuje się krótszą i mniej sformalizowaną procedurę zgłoszenia budowy takiego obiektu.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO: