Odrębna osobowość prawna klasztorów niezależnych

Pytanie:

Czy klasztory niezależne posiadają odrębną osobowość prawną w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego?

Masz inne pytanie do prawnika?

9.3.2012

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Odrębna osobowość prawna klasztorów niezależnych

Na mocy ustawy o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. 1989 r., Nr 29 poz. 154), klasztory niezależne uzyskały osobowość prawną – art. 8 ust. 1 pkt. 8 ustawy.

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne