Opodatkowanie ryczałtem a składka zdrowotna

Pytanie:

Czy osoba będąca opodatkowana na zasadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych (17% stawka) odlicza składkę na ZUS (ubezpieczenie zdrowotne) od przychodu czy też od kwoty podatku jaką powinna zapłacić?

Masz inne pytanie do prawnika?

30.10.2003

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Opodatkowanie ryczałtem a składka zdrowotna

Zgodnie z art. 13 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów uzyskiwanych przez osoby fizyczne, kwota ryczałtu podlega obnizęniu o kwotę składki na powszechne ubezpieczenie zdrowotne opłaconej przez podatnika, o ile nie została odliczona od podatku dochodowego. Oznacza to, że kwotę składki odlicza się od ryczałtu.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO: