Samowolna zmiana przeznaczenia budynku

Pytanie:

Jakie konsekwencje grożą za samowolną zmianę przeznaczenia budynku, bez zgłoszenia do organu nadzoru budowlanego?

Masz inne pytanie do prawnika?

31.3.2012

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Samowolna zmiana przeznaczenia budynku

Jak wskazuje prawo budowlane, samowolna zmiana faktycznego przeznaczenia budynku jest zabroniona pod groźbą kary:

Art.93.Kto:

(...)

9b)zmienia sposób użytkowania obiektu budowlanego lub jego części bez wymaganego zgłoszenia, o którym mowa w art. 71 ust. 2, albo pomimo wniesienia sprzeciwu, o którym mowa w art. 71 ust. 3-5, podlega karze grzywny.

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne