Sprzedaż mieszkania a meldunek innej osoby

Pytanie:

Czy meldunek osoby nie będącej właścicielem mieszkania może wpłynąć na sprzedaż tego mieszkania?

Masz inne pytanie do prawnika?

10.8.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Sprzedaż mieszkania a meldunek innej osoby

Obowiązek meldunkowy jest obowiązkiem nakładanym na obywateli przez prawo administracyjne. Jest to obowiązek o charakterze ewidencyjnym. Nie jest więc to instytucja związana z określoną nieruchomością. Nie ma ona charakteru ograniczonego prawa rzeczowego. W związku z tym meldunek nie daje żadnego tytułu do przebywania w danym lokalu - jest tylko informacją o tym, gdzie obywatel przebywa z zamiarem stałego pobytu lub z zamiarem czasowego pobytu (art. 4 i n. u.e.l.d.o.). Tym bardziej nie ogranicza sprzedaży lokalu.
Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne