Ubezpieczenia zdrowotne - Zmiany w prawie

Będzie dostępna antykoncepcja awaryjna

5.4.2024

Minister zdrowia Izabela Leszczyna zaprezentowała projekt rozporządzenia w sprawie programu pilotażowego opieki farmaceuty sprawowanej nad pacjentem w zakresie zdrowia reprodukcyjnego. To odpowiedź na odmowę podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy – Prawo farmaceutyczne, (...)

Tabletka „dzień po” zawetowana

3.4.2024

Prezydent RP Andrzej Duda, na podstawie art. 122 ust. 5 Konstytucji RP, zdecydował o skierowaniu nowelizacji Prawa farmaceutycznego do Sejmu RP z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie ustawy (tzw. weto).

Rzecznik MŚP upomniał się o składkę zdrowotną

5.3.2024

Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców przypomniał, że jedną z najważniejszych dla przedsiębiorców zapowiedzi obecnego rządu było przywrócenie ryczałtowego rozliczania składki zdrowotnej.

Wróci antykoncepcja awaryjna?

24.1.2024

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo farmaceutyczne, przedłożony przez minister zdrowia. Zakłada on przywrócenie antykoncepcji awaryjnej.

Zmiana w e-receptach

10.11.2023

Na raz możesz wykupić leki na 120 dni, niezależnie od tego, jaką masz wystawioną e-receptę. Od 1 listopada po 90 dniach otrzymasz leki na następny okres

Zmiany w POZ

2.11.2023

Od 1 listopada 2023 r. wprowadzane są zmiany w podstawowej opiece zdrowotnej (POZ). Więcej pacjentów skorzysta z większej liczby świadczeń, a lekarze zlecą więcej badań.

Centra Zdrowia 75+ to opieka geriatryczna blisko domu

6.9.2023

Ustawa o szczególnej opiece geriatrycznej stwarza ramy prawne w celu zapewnienia szczególnej opieki geriatrycznej osobom, które ukończyły 75 rok życia, sprzyjających zdrowemu starzeniu się oraz przemodelowania geriatrii w stronę podejścia środowiskowego, w którym świadczenia (...)

Ustawa o bezpłatnych lekach dla dzieci i osób powyżej 65 r.ż.

30.8.2023

Celem nowelizacji jest rozszerzenie kręgu osób, którym przysługuje bezpłatne zaopatrzenie w leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne o świadczeniobiorców do ukończenia 18. roku życia oraz po ukończeniu 65. roku życia. Konkretny (...)

System jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwa pacjenta

27.8.2023

Celem ustawy z dnia 16 czerwca 2023 r. o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta jest wdrożenie rozwiązań prawno­‑organizacyjnych, które w sposób kompleksowy i skoordynowany będą realizowały priorytety polityki zdrowotnej w obszarze (...)

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika