Forum prawne

0.23 mg/l Co mi za to grozi?

Witam. Wstydzę się nawet o tym pisać... Złapali mnie jak miałem w pierwszym dmuchnięciu 0.23 mg/l, natomiast po 15 minutach 0.21, i następnie jeszcze po 10 minutach 0.19. Czyli tendencja spadkowa. Ile wogóle to jest w przeliczeniu na promile? Nie wypiłem dużo, właściwie to nawet trudno mi powiedzieć ile ponieważ podpijałem piwo od znajomych ( nawet nie miałem własnego ). Myślę, że mogłem wypić maksymalnie jedno piwo, choć i tak nie sądzę... W alkomat dmuchałem po upływie około 30 min... i wypiłem to praktycznie na czczo ( ostatni raz przed wypiciem jadłem około 10 godzin wcześniej), co może mieć wpływ na wskazanie, przynajmniej tak mi się wydaje... Sprawa została skierowana do sądu. Co mi za to grozi? Czy okres np. zabrania prawa jazdy mogę zamienic na grzywnę. Prawo jazdy jest mi potrzebne do pracy. Co robić? Jakieś rady?

2005.3.20 2:47:42

Odpowiedzi w temacie: 0.23 mg/l Co mi za to grozi? (4)

Witaj Kodeks karny : § 16. Stan nietrzeźwości w rozumieniu tego kodeksu zachodzi, gdy: 1) zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość lub 2) zawartość alkoholu w 1 dm3 wydychanego powietrza przekracza 0,25 mg albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość. Zeby przeliczyc mg/l na promile nalezy przeliczyc mg/l razy 2. Czyli w twoim wypadku 0,23 * 2 = 0,46 promila Zatem jest to wykroczenie. Art. 87. (101) § 1. Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych. § 2. (102) Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania inny pojazd niż określony w § 1, podlega karze aresztu do 14 dni albo grzywny. § 3. (103) W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 lub 2 orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów. Czyli orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdow jest obowiazkowo, od 3 miesiecy do 3 lat. Art. 29. (28) § 1. Zakaz prowadzenia pojazdów wymierza się w miesiącach lub latach, na okres od 6 miesięcy do 3 lat. § 2. Orzekając zakaz prowadzenia pojazdów określa się rodzaj pojazdu, którego zakaz dotyczy. § 3. Zakaz, o którym mowa w § 1, obowiązuje od uprawomocnienia się orzeczenia. Orzekając zakaz nakłada się obowiązek zwrotu dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdu, jeżeli dokument ten nie został zatrzymany. Do chwili wykonania tego obowiązku okres, na który orzeczono zakaz, nie biegnie. § 4. Na poczet zakazu prowadzenia pojazdów zalicza się okres zatrzymania prawa jazdy lub innego dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdu. W razie watpliwosci kajka10@wp.pl Pozdrawiam Kaja

2005.3.20 13:24:13

Siemanko . Szczerze mówiąc ja miałem gorszego farta bo miałem 0,12mg/l, a w drugim dmuchnięciu 0,13 czyli 0,26 promila i na sukach zgodziłem się bez sprawy w sądzie i dostałem 300zł. i na pół roku zatrzymali prawko z tym że nie dało się załatwić samej grzywnej. W tym co najgorsze robie prawko na kat.C i nie mogę podejść do egzaminu nie wiem czy mogą mi wydać papiery z osrodka bez xero prawka. Ja wypiłem 5 piwek do godz 1 rano a o 10 rano mnie złapali. W międzyczasie spałem i zjadłem śniadanie.Także byłem w szoku.w nie mniejszym była moja dziewczyna i znajomi wiedząc jak lubie jeżdzic i że nie pije nawet łyka czy pół browarka przed jażdą.A z prawkiem to powinni Ci oddać na służbowego jeśli im to udowodnisz.

2005.3.24 23:46:11

po co mu to piszesz, kopiuj wklej i myślisz ze tak człowiekowi pomożesz? nie cytuj kodeksu , tylko opieraj się na nim.

2009.4.1 10:19:5

Witam ,mnie tylko interesuje ile trzeba wypić piwa mając 0,35mg/l 029mg/l 020mg/l
Syn twierdzi że było to tylko jedno piwo Kara jaka otrzymał to 2000 zł +5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat

2018.1.3 0:38:40

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika