100km/h w zabudowanym! Bez mandatu? Pilne!

Odpowiedzi w temacie (0)

siwus71

7.6.2011

Witam! To jest mój pierwszy post, także opisałem sytuację w szczegółach, proszę o wyrozumiałość! W dniu dzisiejszym jadąc przez rodziną wioskę spotkał mnie niemiły incydent a mianowicie suszarka, "białe anioły" ! Potem lizak i już wiadomo. Gdy wysiadłem, podszedłem z dokumentami, policjant zaczął szukac czegoś w radiowozie, drugi położył suszarkę na masce, a na niej widniało równiutkie 100km/h, po czym powiedział "trochę za szybko...", nagle z kabiny dobiegł głos "Staszek zapomniałem!" wywnioskowałem, że zapomnieli blankietu do wypisywania mandatów. Policjant podszedł do mnie i nie sprawdzając trzeźwości, dokumentów wziął aby prawo jazdy i zaczął spisywać dane do notesu! (adres, imię, nazwisko, pesel, imię ojca, nr prawo jazdy). W miedzy czasie ja bajerowałem, że spieszyłem zawieźć, ciężko z pracą itd. Nie wspomnieli o żadnym mandacie, o dużym przekroczeniu, nie kazali się podpisać! Po zakończeniu pisania, policjant oddał prawko i powiedział, że kiedy odwiozę kolegę mam tu przyjechać. Ja na to za ile? No to on, że może być za 5min albo pół godziny, bez różnicy. Pojechałem i za 3 min byłem z powrotem. A ich nie ma! Za pół godziny również! Tak jakby mnie chciał aby nastraszyć, bo jeszcze gówniarz jestem. Wink Wszyscy znajomi mi mówią, że fart życia, bo 5 stówek w kieszeni. Taki zestresowany zadzwoniłem do znajomego policjanta na co on: "teoretycznie nic Ci już nie powinni zrobic[...]". Sam już nie wiem??! Co wy na to? Jest szansa na mandat, że przyjdzie pocztą lub go osobiście dostarczą za parę dni? Albo coś? Przypominam, że nic oprócz spisania nie zrobili, zero zdjęć, podpisu...

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 17.9.2018

  Jak odwołać się od mandatu drogowego?

  Jeśli wystawiono ci mandat drogowy, a masz pewność, że wypisano ci go niesłusznie, pamiętaj, że jest tylko kilka przypadków, kiedy można go uchylić. Dowiedz się, kiedy i w jaki sposób (...)

 • 16.12.2013

  Odblaski dla pieszych obowiązkowe od 2014 roku

  W dniu 26 lipca 2013 roku uchwalona została ustawa nowelizująca ustawę prawo o ruchu drogowym. Ma ona na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez zmniejszenie liczby osób ginących każdego (...)

 • 22.12.2017

  Możliwość obniżenia diety parlamentarnej parlamentarzystom

  Nowelizacja ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora wprowadza możliwość obniżenia uposażenia oraz obniżenia lub utraty diety parlamentarnej parlamentarzystom, którzy naruszają powagę (...)

 • 19.6.2018

  W stanie wyższej konieczności można łamać przepisy drogowe...

  Kierowca przekraczający dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h lub przewożący zbyt dużą liczbę pasażerów nie będzie karany zatrzymaniem prawa jazdy, (...)

 • 12.12.2013

  Kodeks drogowy 2014 – kolejne zmiany

  Od Nowego Roku pewnym zmianom ulegnie ustawa – Prawo o ruchu drogowym oraz wydane na jej podstawie rozporządzenia.