500+ a ulga prorodzinna

Odpowiedzi w temacie (0)

guga84

27.11.2017

Bardzo proszę o pomoc. Od kilku dni staram się uzyskać informację dzwoniąc na infolinię 500+ a także do mops ale do dziś nie otrzymałam jasnej odpowiedzi. Jak wyliczyć dochód na członka rodziny w 500+? Nikt nie potrafi mi odpowiedzieć która ulga na dziecko jest barana po uwagę ta z pit 2015 czy z pit 2016? Czy ulga na internet też jest doliczana? Chciałabym mieć jasność sytuacji co wpływa na dochód za 2016 rok. Druga rzecz to jeśli ja jestem na urlopie wychowawczym czy moje ulgi też są brane po uwagę - np. Ulga na dziecko jest wpisana na mnie. Będę bardzo wdzięczna za każdą cenną informację. Pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

• 19.9.2017

Ulga prorodzinna w rozliczeniu PIT

Ulga na dzieci to jedna z najczęściej wykorzystywanych ulg podatkowych. Jest to rodzaj swoistej polityki prorodzinnej państwa, które stara się wspierać rodziców i rodziny wielodzietne. (...)

• 30.12.2013

PIT 2013. Tak zmieniły się ulgi podatkowe.

Odliczenie za Internet zostało zlikwidowane, natomiast ulga na wychowanie dziecka została bardzo mocno ograniczona. Przywileje stracili też bogaci rodzice oraz naukowcy i artyści. Z dniem 1 stycznia (...)

• 16.12.2013

Ulgi na przejazdy nauczycieli - zmiana w 2014 roku

Od 1 stycznia 2014 roku nauczyciele przedszkoli otrzymają prawo do ulg w przejazdach publicznym transportem zbiorowym kolejowym i autobusowym, które dotychczas posiadali nauczyciele szkół podstawowych, (...)

• 12.7.2012

Ulga na wychowanie dziecka

Jedną z cieszących się największym powodzeniem ulg podatkowych jest ulga przysługująca z tytułu wychowywania dziecka. Polega na odliczeniu określonej kwoty pomnożonej przez ilość dzieci. Odliczenie (...)

• 25.10.2007

Ile będzie można odliczyć od podatku w ramach ulgi rodzinnej w kolejnych latach?

Już w rozliczeniu podatkowym za 2007 r. będzie można odliczyć od podatku znacznie wyższą niż obecnie kwotę ulgi na dzieci. To skutek znowelizowanej niedawno ustawy o podatku dochodowym od osób (...)