Forum prawne (strona 902)

Mam mały problem i nie wiem co mam zrobić???

Mam mały problem i nie wiem co zrobić? Chodzi mianowicie o to, że popełniłem przestępstwo z art. 278a § 1kk, 275 § 1kk, 276kk z zw. z art. 12kk tzn. że wtargnąłem na teren posesji i wykorzystując ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.6.18 20:10:40

konkubenci

Pozostaję w związku konkubenckim z moim partnerem. Kupiliśmy na spółkę mieszkanie. Chciałabym wiedzieć czy oboje możemy skorzystać z ulgi remontowej czy tylko jedno z nas. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.6.17 22:18:51

Sama rozwodzilam sie 5 lat temu ..

malzonek wyrolowal mnie na calej lini ,, slepa ufnosc ze zalatwimy to "po ludzku" odebrala trzezwosc umyslu ...Zostalam z dlugami, bez mebli ,kubka do kawy czy tez swieczki : zabral wszystko ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.6.17 20:21:53

malzenstwo z obywatelem Poludniowej Afryki

Polski paszport może otrzymać po uzyskaniu polskiego obywatelstwa, ale to dopiero po kilku latach małżeństwa. (o ile się nie mylę to po 5 latach). Wizy będzie nadal potrzebował wszędzie tam gdzie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.6.17 17:13:35

2005.6.16 22:29:12

Spadek dla dziecka z pierwszego małżeństwa.

Tak nalezy sie Panu polowa z malzrnstwa rodzicow pana zony czyli ta czesc ktura nalerzala do tesciowej. Tylko musi pan to Sadownie udekumentowac przedstawiajac wszelkie metryki z malzenstwa Tesciuw oraz ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.6.16 12:34:7

FIRMA "SCIEMNIA" MI Z WYPLATĄ PROWIZJI

Przez rok nie odbierałem prowizji bo firma byla w ciężkiej sytuacji. Teraz jest zupełnie inaczej (lepiej) a dalej nie moge odebrać wypracowanej prowizji. Pierwsza wersja umowy prowizyjnej była na ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.6.14 20:15:24

Czy przysługuje mi odprawa

Witam ,czy w przypadku umowy o prace na czas okreslony ( dokladnie chodzi o 5 lat) i z zaznaczonym terminem wypowiedzenia 14 dni przysługuje odprawa ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.6.14 15:56:11

Prosze o pomoc: dotacje dla rozpoczynających działacność !!

Witam! MAm pytanie: jezeli nie jestem zarejestrowany w urzedzie pracy a otwieram działalnośc gospodarczą czy moge starac sie o kredyt z urzedu pracy na utworzenie nowego miejsca pracy albo ciekawi mnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.6.14 7:54:27

Czy można żądać alimentów za okres wspólnego życia?

Moja była żona żąda alimentów za okres w którym prowadziliśmy wspólne gospodarstwo domowe. Co z tym zrobić? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.6.13 10:7:6

Czy najbliższa rodzina oskarzonego może złożyć wniosek o zmianę jego środka zapo

Czy najbliższa rodzina oskarzonego może złożyć wniosek o zmianę jego środka zapobiegawczego? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.6.12 23:12:55

termin rozprawy

chciałabym wiedzieć co tzn. ze sprawa jest odroczona bezterminowo i co robić dalej w takiej sytuacji ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.6.12 19:44:32

Podatek od spadku.....a podatek od darowizny

Otrzymałem w spadku( w formie testamentu) po zmarłych rodzicach mieszkanie ( spółdzielcze własnościowe)......jaki zapłacę podatek od mieszkania jeżeli jego wartość oscyluje w gr. 120 tys. zł ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.6.11 13:35:45

prosze o pomoc...chce miec prawo do dziecka...

Musze cię zmartwić. Jedyne czego możesz oczekiwać (biorąc pod uwagę jej postawę) to pozwu o alimenty. A jeżeli jej widzimisiem będzie, że ona nie che byś widywał dziecko to praktyka stanowi ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.6.9 15:45:13

OGRANICZENIE WŁADZY RODZICIELKIEJ Pilne!!!

proszę, pomóż mi. Jestem w podobnej sytuacji. Nie miałam ślubu z ojcem mojego dziecka. Córka ma teraz prawie 3 lata. Chcę pozbawić praw rodzicielskich człowieka, który przez 3 lata nie interesował ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2005.6.9 14:51:9

Spółka jawna czy cywilna?

Spółka jawna nie ma osobowości prawnej, a jedynie zdolność sądową. Osobowość prawną mają jedynie spółki kapitałowe. Natomiast dla obrotu gospodarczego wewnątrz Unii nie ma to znaczenia w ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.6.9 14:44:55

otrzytanie testamentu

błąd tytułu ODCZYTANIE TESTAMENTU to włąściwy tytuł ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.6.9 13:38:17

kwestia prawna-problem

"prawo korzystania z budynku mieszkalnego na dożywotnią i bezpłatną służebność mieszkalną" jeśli byłoby to możliwe prosiłbym o wytłumaczenie mi co oznacza to prawo, chciałbym poznac ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.6.9 13:32:22

otwarcie spadku

co oznacza termin otwarcia spadku , (jest testament notarialny) czy to zwykłe odczytanie przez spadkobierców tego testamentu, czy może musi się to odbyć przed notariuszem,, czy też na pierwszej rozprawie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.6.9 13:22:20

spadek -współwłasność mieszkania

ojciec i matka byli współwłaścicielami mieszkania hipotecznego (małżeńskimi ,ustawowymi) ojciec zmarł a cały spadek na mocy testamentu przejdzie na mnie (czyli syna) , czy mogę być wpisany wspólnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.6.9 13:15:21

sprowadzanie z USA np. odtwarzaczy mp3

sądzę, że oficjalnie importując zapłacić trzeba cło i vat, a nieoficjalnie tyko przemyt w walizce ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.6.8 20:42:41

Wszczęcie postęp.w celu zmusznia męża dołożenia na dom

Mieszkam z mężem w domu ,który jest tylko moją własnością.Ze względu na fakt,ze od 10 lat żyjemy w całkowitej separacji (nieusankcjonowanej prawnie),mąż nie łoży na utrzymanie domu.Dodaję,żę ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.6.8 17:18:32

Telekomunikacja Polska

Witam, mam pytanie: Kto jest odpowiedzialny za uzyskanie zgody właścicieli budynków na których ma byc połozony kabel telefoniczny? My, którzy jesteśmy klientami TP, zainteresowanymi podłączeniem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.6.8 12:2:40

Art.445 par 2 KPC.Pomocy

30.08.2000r była żona podała mnie o alimenty. Sąd 14.12.2000r zabezpieczył alimenty do kwoty 1650 zł płatne od 14.12.2000r do 15 każdego miesiąca.(postanowienie nieprawomocne) W styczniu złałożyłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.6.8 11:46:29

Po uznaniu dziecka jakie prawa otrzymuje ojciec?

Jeśli sam uzna dziecko to będzie miał takie prawa ale jeśli złożysz do sądu pozew o ustalenie ojcostwa i alimenty to wpisz tam też punkt o pozbawieniu władzy rodzicielskiej. Ja tego nie zrobiłam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.6.8 1:6:50

Ciagnąca sie sprawa o eksmisje

Załozyłam sprawę o eksmisje byłemu mężowi.On co i rusz odwołuje sie od wyroku ,który nie uległ zmianie. Za każdym razem wymyśla inne powody: żle poinformowano go w sądzie odnośnie daty złożenia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.6.7 19:6:0

dzialalnosc gospodarcza w Polsce a praca za granica

prowadze dzialalnosc gospodarcza w Polsce oraz jednoczesnie pracuje za granica (oplacam tu rowniez ubezpieczenie) czy jest mozliwosc placenia mniejszej skladki zus. dzialalonosc nie jest zwiazana z moja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.6.7 14:45:15

podzaił majątku

został wybudowany dom. W tym celu m.in została zlikwidowana moja książeczka mieszkaniowa z pełnym wkładem mieszkaniowym na mieszkanie M-xx. Czy przy podziale majątku - domu majątek który ja włożyłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.6.6 12:3:59

Separacja a mieszkanie.

to wszystko co napisano mija sie z prawdą,na dzień dzisiejszy stan prawny jest nieco inny, wiem bo sama prowadziłam podobna sprawe bratu, gdzie była już bratowa wyprowadziła się z mieszkania ,już ... Zobacz wątek

7 odpowiedzi

2005.6.6 6:32:33

Skąd pobrać wzór pisma o zmianę środka zapobiegawczego

Proszę o informację skąd można pobrać wzór pisma o zmianę środka zapobiegawczego z tymczasowego aresztowania na łagodniejszy np. dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.6.4 18:36:57

Jak przepisać działalność gospodarczą?

Chciałam spytać w jaki sposób było by najlepiej / najkorzystniej przepisać działalność gospodarczą na mojego ojca, który emerytem. Chodzi tutaj o pralnie chemiczną z maglem. Obecnie pralnia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.6.4 15:51:30

DO NAUCZYCIELI PILNE

A przecież komisje do awansu zawodowego pracują w zależności od potrzeb.Tak na marginesie to o jaki awans chodzi.Jeżeli na dyplomowanego to moim zdaniem należy poinformowac o zwolnieniu lekarskim ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.6.4 14:39:33

gdzie płaci sie kare grzywny?

Nie płać żadnej grzywny, mogą Ci skoczyć !!!!!!!!!!!!!!!! ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.6.3 23:51:48

Pracodawca nie wypłaca zasiłku rodzinnego

Powinnam otrzymywać zasiłek rodzinny. Według przepisów w związku z wielkością firmy zatrudniającej męża musieliśmy złożyć wniosek o ten zasiłek w zakładzie pracy. I też z tegoż zakładu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.6.3 10:41:43

wykup mieszkania - jak sie zabezpieczyć??

wpis do księgi wieczystej jest aktem deklaratoryjnym i w gruncie rzeczy nie ma znaczenia ile to bedzie trwało. Istotne jest nabycie prawa własności, a to następuje z chwilą podpisania aktu notarialnego ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.6.2 10:48:59

Sprzedalem samochod - pan chce pieniadze za naprawe ?

witam, ok 3 tygodni temu sprzedalem samochod opel vectra pewnemu panu, wystawilem ogloszenie w telegazecie, pan zadzwonil i przyjechal, obejrzal samochod, przewiozlem go nim z 8km, wszystko dzialalo, za ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.6.1 22:3:19

Jaki to artykul? PILNE

Witam. Paragraf o ktory pytasz (art. 205 par.1 kk w zw. z art. 36 par. 2 i 3 kk. ) nie zmienil sie i nie ulegl zmianie od wielu wielu lat.. merytorycznie jest to to samo. Pozdrawiam ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2005.6.1 19:21:45

Adwokat w Warszawie

Podobno jest jakiś super adwokat min od rozwodów w Warszawie przy Madalińskiego, czy ktoś coś słyszał ?? A może polecicie kogoś sprawdzonego ? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.6.1 11:13:8

Podział majątku po zmarłej matce

Proszę się nie obawiać.W przypadku gdy Pańska siostra nie pozostawiła testamentu,dzieci Pana siostry dziedziczą ustawowo na podstawie art.931 Kodeksu cywilnego, który wyraźnie stwierdza: "W ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.5.31 21:12:4

Spadek -grunt rolny

Przeprowadzić postępowanie sądowe w celu podziału i nabycia spadku. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.5.31 12:29:49

mam podpisac umowe o dzieło czy lepiej zelecenie?

Rozpoczne prace w pewnej firmie i z tego wzgledu, ze nie moge 5 dni w tygodniu przez 8 godzin byc w jej siedzibe mam wybrac rodzaj umowy jaka chce zawrzec. Moze to byc umowa zlecenie, umowa o dzielo lub ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.5.31 11:39:42

WAM i Ekwiwalent za zrzeczenie się kwatery

Od IV/2005 jestem emerytem wojskowym. Ze służby odeszłem z uwagi na likwidację Jednostki Wojskowej.W III/ 2005 oddałem zajmowanš kwaterę i przeprowadziłem się do innego miasta, gdzie wynajšłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.5.30 20:40:27

Ekwiwalent w wojsku wg starej ustawy z przed 1996

Od IV/2005 jestem emerytem wojskowym. Ze służby odeszłem z uwagi na likwidację Jednostki Wojskowej.W III/ 2005 oddałem zajmowanš kwaterę i przeprowadziłem się do innego miasta, gdzie wynajšłem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.5.30 20:38:50

DOWÓD OSOBISTY

Możesz wniosek o dowód osobisty złożyć po wakacjach. Moja Córka była zmuszona złożyć taki wniosek 5 m-cy po ukończeniu 18 lat, gdyż zmieniałyśmy miejsce zamieszkania, a każda zmiana powoduje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.5.30 20:18:40

Pilnie błagam o informację !!!

Czy udało ci się wygrac z GAM-em? Ja zaczynam dopiero teraz z nimi walczyć. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2005.5.30 20:7:42

Kupno sklepu internetowego

Witam, Prowadze działalność gospodarczą i mam możliwość odkupienia od innej spółki(Sp. z.o.o) ich sklepu internetowego - adres www, baza klientów, serwis www. Sprawa cesji adresu www(domena) ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.5.30 16:35:17

Przekwaterowanie współlokatora do innego mieszkania

W takiej sytuacji można wystąpić do sądu o wydanie nakazu eksmisji matki wraz z jej mężem do wskazanego przez Pana mieszkania. To Pan jest właścicielem mieszkania i to Pan decyduje kto ma w nim ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.5.30 14:42:31

Mieszkanie,separacja,administracja

Witam wszystkich i proszę o pomoc w bardzo pilnej sprawie.Sytuacja wygląda tak iż razem z męzem niejesteśmy ze sobą od mniej więcej pół roku.Mąż wyprowadził się z mieszkania do swojej kochanki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.5.29 22:25:11

zwrot kosztów procesu

dzięki za odpowiedź , czy można takie pismo złożyć do sądu jeśli spółdzielnia odwoła się od wyroku - chyba tak będzie , lub jeśli nie będzie odwołania czy mogę podać spółdzielnię do ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.5.29 20:13:1

wspólnota mieszkaniowa - piwnice...

problem wlasnie lezy w akcie notarialnym, w ktorym zapis jest niejednozanczy: "mieszkanie z przynależna piwnica", przy czym nie jest wyszczegolnione, ktora to piwnica, o jakim metrazu, etc. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.5.28 14:7:0

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika