Forum prawne (strona 903)

wykup mieszkania od spółdzielni.......

trzeba zapoznać się ze statutem spółdzielni ,który napewno posiada zapis czy mieszkanie można zbyć w ciągu 5 lat od kupna nie ponosząc dodatkowych kosztów.Czasem spółdzielnia przewiduje ograniczenia ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.5.28 11:48:32

termin odpowiedzi na podanie

Nie, nie ma tu zastosowania Kodeks postępowania administracyjnego, tylko dobre obyczaje. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.5.27 17:2:14

PILNIE - Świadek koronny

Witam, pilnie poszukuję wszelkich materiałów do pracy mgr "Ochrona prawna i administracyjna świadka koronnego" mój mail: region10@wp.pl ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.5.25 20:35:47

spółka komandytowa, a KRS ???

Czy spółka komandytowa ma obowiązek składać sprawozdanie finansowe do KRS? Jeśli tak to w jakim terminie i w jakiej formie należy tego dokonać, skoro nie podlega ona badaniu opinii biegłego rewidenta, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.5.24 12:40:44

Mieszkanie po babci.

Ktoś robi Pani wodę z mózgu. Babcia wykupiła mieszkanie i przepisała na syna. Syn jest właścicielem mieszkania. Pani nic do mieszkania nie ma. Zameldowanie nie daje żadnego tytułu prawnego do ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.5.23 11:34:38

Niekompletny środek trwały ???

Kontrola służb fiskusa zarzuciła mi, że budynek, który wynajmuję i z tego tytułu osiągam przychód nie jest kompletny z powodu braku decyzji zezwalającej na jego użytkowanie. Jest to powodem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.5.23 10:42:22

Proszę o informację

Niestety Komornik działa zgodnie z prawem... W przypadku zobowiązań solidarnych, wierzycielowi przysługuje prawo z którego dłużnika chce się zaspokoić. Może wybrać tylko jednego dłużnika, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.5.22 21:59:46

Spisanie umowy

Myślę, że dane, które zostały podane są zbyt mało precyzyjne do udzielenia wyczerpującej odpowiedzi na to pytanie. Przede wszystkim umowa polega na tym, że obie strony muszą się na nią zgodzić, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.5.22 21:37:28

dostałem pozew o alimenty i co dalej?

O to ze matka dziecka napisała, ze nie płaciłeś nie musisz się martwic. Sąd nie jest głupi i od razu się zorientuje, że ona kłamie, wystarczy do tego zdrowy rozsądek. Jeśli chodzi o rachunki ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.5.22 14:52:22

rozwod...jeszcze raz

Zgadzam sie z przedmowca. WIna lezy po odbu stronach, a najbardzije pokrzywdzone jest dziecko. Ludzie jendak mysla o sobie a nie o dziecku, wspolczuje tylko dziecku. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2005.5.21 1:1:57

JEDNOOSOBOWY UDZIAŁOWIEC a WYNAGRODZENIE !!!!

Też tak myślałam, ale Departament Prawny Zus w telefonicznej informacji wyjaśnił, że nawet zawarcie umowy o pracę Prezesa Zarządu z powołanym pełnomocnikiem jest nieważne - gdyż nie ma tu mowy ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.5.20 15:47:19

zrzeknięcie sie alimentów

hmm, no to ładnie. Własnie otrzymałam tez opinię adwokata - tylko sie zaśmiał. Zona chce 2000 alimentów na dziecko. Rozwód z winy męża. Mąż zarabia 6000. Z tym, ze ma zobowiazania. Spłaca ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.5.20 15:2:40

Odsetki z ZUS

sam jestem w podobnej sytuacji,kiedy spytalem o odsetki ,zdziwiona pani stwierdzila ze musze napisac pismo a ZUS sie ustosunkuje. w moim przypadku jest to 7-mcy.czy jest szansa? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.5.19 21:36:50

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

W celu zwiększeniazakresu i możliwości świadczeń pomocy pracownika - pracodawcy , korzystając z przepisów art.9 ustawy o Funduszu mogą łączyć środki funduszu i prowadzić wspóln ą działaność ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.5.19 14:25:21

widywanie się z dzieckiem

Może Pani wnioskować o takie orzeczenie, jednakże co orzecze sąd tego nikt nie wie. Musi Pani przygotować dobre uzasadnienie swojego wiosku dlaczego obawiasie Pani zostawiać dziecko sam na sam z ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.5.19 12:4:10

POBRANE PENSJE PREZESA (jednoosobowego udziałowca) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prezes sp. z o.o. (jednocześnie jej jednoosobowy udziałowiec) pobierał pensje z tytułu umowy o pracę. ZUS ją zakwestionował gdyż potraktował go jako osobę prowadzącą działalność gosp. Były ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.5.19 11:22:38

Garaż blaszany na dzierżawionej działce?

Witam, chcialem postawić graż na działce którą dziewrzawi moja ciocia (oczywiscie mam jej zgode na postawienie garazu). W tym garażu chcialem prowadzic działaność gospodoraczą i chcialem sie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.5.18 22:52:21

Meldunki lokatorów i kupno mieszkania

Pilnie proszę o kontakt Pana, który zamieścił zapytanie odnośnie wymeldowania lokatorów przy zakupie mieszkania (Hubart z 08.05.2005), ponieważ jestem w tej chwili w podobnej sytuacji i jestem ciekawa ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.5.18 21:25:41

2005.5.18 16:55:52

umowa o zakazie konkurencji po ustaniu umowy

czy jezeli w umowie o zakazie konkurencji odszkodowanie jest duzo nizsze niz zaklada kodeks pracy to czy umowa jest wazna? Czy mimo okreslonej kwoty mozna sadownie ubiegac sie o taka ktora stanowi min ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.5.18 14:59:2

Kradziony dowód w sprawie

To nie ma w tej sprawie znaczenia. Czyn rozboju pozostaje rozbojem, nawet jeżeli komórka była kradziona. Poszkodowany w tym wypadku powinien odpowiedzieć za kradzież, jeżeli zostanie mu udowodniona. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.5.17 15:5:59

2005.5.17 9:7:3

Kurator sadowy

potrzebuje materialow na temat "metodyka pracy kuratora sadowego" z gory dzieki podaje adres e-mail pablo1981@interia.pl ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2005.5.16 22:23:42

Jaki podatek ? jakie opłaty ?

Witam Zastanawiam się nad wynajmem (jestem osoba prywatną a wynajem tez osobie prywatnej lub firmie) domu na mokotowie i w zwiazku z tym mam pytanie czy ktoś może wie jakie są związane z tym opłaty ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.5.16 16:42:16

spadek od stryja

witam , mam pytanie dotyczace wysokości spadku w nastepującej : Wój sporządził zapis w testamencie który jest trochę niekonsekwentny: całośc spadku zapisuje mojemu męzowi jako osobie która ma ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.5.16 13:32:30

Majątek po zmarłej matce

W roku 2000 zmarła moja siostra,która była osobą zamężną . Po jej zgonie pozostało 2-je dorosłych samodzielnych dzieci oraz mąż. Po pewnym czasie pojawił się problem. Otóż wspólnym dorobkiem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.5.16 13:28:46

Zmuszono mnie do podpisania rozwiązania umowy

Masz prawo wystąpić do do Sądu pracy / tylko co z terminen wniesienia pozwu / . Tylko niewiem z jakim skutkiem ale to pozostawiam dla Ciebie i Sądu ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.5.16 11:11:0

Czy można pracować na zlecenie będąc na urlopie wychowawczym?

mogłabyś, ale nie znam podstawy prawnej. Wiem, że tak jest i już... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.5.13 20:21:18

Gdzie składać podanie o aplikację kuratorską

Możesz składać w kilku okregach.Ale wtym roku juz raczej się spóżniłeś,myślę ,że już jest wszędzie po rozmowach ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.5.13 19:26:9

co dalej z OC?

Dziękuję za wszystkie informacje! Widzę, że jak zwykle brak jasnych przepisów albo może ja tego wszystkiego nie rozumiem . Dobrze, że mam dwa dni urlopu i jeszcze troche czasu do 15 na uczłowieczenie, ... Zobacz wątek

9 odpowiedzi

2005.5.12 22:47:41

Coś o policjantach

wystąpić z pismem do komendy policji gdzie jestzatrudniony ten policjant z pismem.Opisać te sytuację oraz podać świadków zdarzenia i czekać na odpowież.Jeżeli sprawa będzie się ślimaczyć ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.5.12 13:58:49

Zapomniałem złożyć PIT

Zeznanie czym prędzej złożyłem. Teraz muszę czekać na decyzję skarbówki. Dzięki :) ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2005.5.12 11:59:8

sposob na zabezpieczenie platnosci (rowniez i architektow i profesjonalistow)

Szanowni Panstwo, temat jest goracy i winien byc jak najszybciej rozwiazany, tym bardziej ze w prawie polskim istnieje "odpowiednik Hipoteki Legalnej" = "Hipoteka Przymusowa" - bardzo ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.5.11 20:25:8

DOWÓD OSOBISTY LUB PASZPORT DLA 4-LATKA

Witaj Prosze o maila w tej sprawie . kajka10@wp.pl Pozdrawiam Kaja ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.5.10 14:41:45

Zmiana warunków umowy

Chcialbym zapytac sie czy taka forma rozwiazania umowy jest prawidlowa? Zwracam się z prośbą o rozwišzanie umowy abonenckiej zawartej w dniu ****** w ******* między Polkomtel S.A a ******** z powodu ... Zobacz wątek

18 odpowiedzi

2005.5.10 10:46:28

Przekształcenie mieszkania w biuro a kasa mieszkaniowa

Witam! mam pytanie do znawców tematu. Mam do zainwestowania pieniądze ze swojego mniejszego mieszkania i kasy mieszkaniowej. Chcę kupić większe mieszkanie ale przerobić je z przenaczeniem na biuro. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.5.10 0:0:0

KOMORNIK ma mnie gdzieś - CO ROBIĆ?

o matko... a potem sie dziwić, że mamy ujemny przyrost... kiedy moje koleżanki w wieku jak najbardziej odpowiednim słysza o moich przejściach - dzieci to dla nich temat na za jakieś... 10 lat jeśli ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.5.9 20:8:50

historia zycia ..POMÓŻCIE...!

Miałam podobną sytuację ale i tak postanowilam się rozwieść.Teraz jestem z dziećmi choć przeszłam prawdziwe piekło.Jak chcesz pogadac to pisz do mnie na kornelia1634@interia.pl ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.5.8 22:33:12

Zatrudnienie i ciąża pracownicy

Zatrudniona pracownica na cały etat z wynagrodzeniem 900 złotych Po miesiącu pracy powiadomiła mnie, że jest w ciąży - handel<BR> Nie zatrudniałem kobiet do tej pory a więc jestem zielony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.5.8 19:23:0

Pomóżcie - mój szwagier nas wykańcza !!!

Kochani. Mieszkam razem z mężem, rodzicami i siostrą w jednym domu. Mamy oddzielne mieszkania ja i rodzice oraz siostra z rodziną (oddzielne kuchnie, łazienki, wejścia). Sprawa dotyczy mojej siostry. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2005.5.8 0:57:1

MIESZKANIE SŁUŻBOWE PO ŚMIERCI MATKI !

Jeśli w chwili śmierci ojca bylaś niepełnoletnia to możesz bez obaw mieszkać ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.5.7 18:13:57

2005.5.6 12:45:35

zrozpaczony....

Zwróć siez tymi pytaniami do Urzędu miasta czy gminy bo nie wiem skąd jesteś.Zadaj te pytania i poproś o odpowiedz.Muszą ci dać jasną klarowną wykładnię.,Jeżeli będziesz miał problem to ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.5.6 12:39:42

CZY MOGE SIE UBIEGAC O DODATEK MIESZKANIOWY

Jeżelimty nie mogłabyś otrzymać dodatku to może przysługiwałby on mamie bo ona jest właścicielem mieszkania.Wtenczas ona powinna się ubiegac ale ty możesz to za nią załatwic.Potrzebne będą ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.5.6 12:9:14

Kto za to odpowiada?

Zgłosiłam z zakładzie pracy aby nie wypłacano mi zasiłku rodzinnego gdyż chcę ałożyc dokumenty MOPS i z tamtąd otrzymywać zasiłek dla samotnych.Zadład pracy od stycznia 2005 wstrzymał zasiłek ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.5.6 8:2:49

rozwód i podział majątku

Jestem po rozwodzie ale nie było jeszcze podziału majątku.Zupełnie nie wiem jak sie do tego zabrać.Najważniejszą rzeczą którą chciałabym podzielic to działka budowlana.Wiem tylko ,że składając ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2005.5.5 17:33:26

Czy dostanę alimenty od ojca po ślubie?

Dostaje alimenty od ojca, które zostały przyznane drogą ugody. Rodzice nie są po rozwodzie. Ja studiuję, ale za rok chciałabym wyjść za mąż. Po ślubie nadal bym studiowała jeszcze rok. Mój ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.5.5 14:16:10

Nie wiem co zrobić!

Jestem mężatką niestety maltretowaną psychicznie przez męża. Doskonale sobie poradził z odizolowaniem mnie od moich znajomych, a nawet rodziny.Przejął kontrolę nad moim życiem - jednak nie dokońca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.5.5 11:46:0

Prosze o pomoc....

Chciałem się ustosunkować do jednej kwestii. Napisałaś że twój ojciec grozi matce. Zgodnie z Art. 191Kodeksu Karnego stosowanie groźby karalnej zagrożone jest sankcją: grzywny, ograniczenia wolności ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.5.5 11:0:3

Jak odzyskać pieniądze od komornika?

Zależy o jakie pieniądze chodzi. Jeżeli Pan kupił samochód zajęty przez komornika - w takiej sytuacji można próbować dochodzić zwrotu tych pieniędzy od osoby, od której Pan nabył samochód. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.5.5 8:9:40

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika