Forum prawne (strona 900)

Pytanie o ponowne zameldowanie

jestem w takiej sytuaci mianowicie byłem zameldowany na stałe w lokalu z rodzicami ale znalazłem prace i wymeldowałem sie z pobytu stałego i zameldowałem sie na czas okreslony w inej miejscowosci ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.16 8:16:49

mieszkanie na kredyt a spadek

Żyję w nieformalnym związku z mężczyzną, który jest po rozwodzie, ma 1 dziecko z tego małżeństwa i jedno dziecko nieślubne w stosunku do którego pozbawiony jest praw rodzicielskiech, nie mamy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.15 14:30:33

Do kogo roszczenie

Witam. Jesli bedziecie mogli poradzic to bede wdzieczny. Opisze krotko sytuacje jaka miala miejsce. Pracuje w jednej z firm ubezpieczeniowych i wykonujac swoja prace doszlo do uszkodzenia mojego mienia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.15 13:8:20

sprawa jak krew z nosa

BĄDŻ CIERPLIWA WSZYSTKO DOBRZE SI ESKOŃCZY DLA CIEBIE. POZDRAWIAM. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.7.15 12:45:41

PRZELICZENIE RENTY pracownika

Pobieram rentę z tytułu częściowej niezdolności do pracy, jednocześnie jestem zatrudniona na podstawie umowy o pracę (1/2 etatu, wynagrodzenie powyżej minimalnego wynagrodzenia). Wysokość wypłacanej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.15 9:38:40

2005.7.14 22:36:3

Czy mam prawo doradzcie!!

Dlaczego od razu amoralna ?! Mało to kobiet wybaczyło swoim mężom skok w bok ?! Idiotko. ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2005.7.14 20:40:52

co po rozprawie pojednawczej ?

Moja sprawa rozwodowa ciągnie się już rok, ale ja się domagam z orzeczeniem winy męża. Sprawy bez orzekania o winie kończą się na pierwszej właściwej sprawie rozwodowej nie licząc tej pojednawczej. ... Zobacz wątek

6 odpowiedzi

2005.7.14 14:36:30

Konkurs SC wygrany a jednak nie przyjęty

Witam Proszę o pomoc. Przeszedłem trzy etapy konkursu na stanowisko w Służbie Cywilnej /info. z Biuletynu/. Dostałem informację o przyjęciu mojej kandydatury oraz po zgłoszeniu się do kadr wszelkie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.14 11:10:0

Kopiowanie plyt winylowych na cd zabronione? b/t

Jesli sprzedajesz plyte winylowa i oddajesz z nia kopie na cd. To nie bedzie to naruszeniem praw autorskich. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2005.7.14 10:29:19

KIEDY BĘDE WYKREŚLONY Z REJESTRU SKAZANYCH ???

Jesli dobrze pamietam po 10 latach, ale na wniosek osoby zainteresowanej po 5latac nastepuje zatarcie. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.7.14 10:16:5

pełnomocnictwo do konta bankowego a prawo spadkowe

Bardzo proszę o wyjaśnienie następującej kwestii.Pewna osoba wystawiła "pośmiertne" pełnomocnictwo do konta bankowego. Po jej śmierci pełnomocnik podjął pieniądze. Czy w świetle ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.13 23:40:23

CZY SAMO POSIADANIE FILMOW DIVX JEST PRZESTEPSTWEM

W tym wypadku brak jest dobrej wiary i zachowania nalezytej starannosci. Wiec nikt nie uwierzy, takiemu domniemaniu, a w szczegolnosci gdy sama w to nie wierzysz. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2005.7.13 22:21:25

musze uchronic CORKE przed ojcem idiota!!!

witam.prosze o odpowiedz na pytanie:czy ojciec dziecka po 15 latach od jego narodzin i 12 od rozwodubez orzekania o wieniema prawo do badan genetycznych potwierdzajacych jego ojcostwo i czy ja jako matka ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.13 19:3:28

Prosba o pomoc

Witam Do konca sierpnia bede otrzymywac dodatek z tyt.samotnego wychowania dziecka.Bylam dzis w MOPR w mojej miejscowosci Na podstawie dochodow otrzymanych z Urzedu Skarbowego za rok 2004,ktore przekraczaja ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.13 17:48:43

jaki urlop sie nalezy?

Kwestię tą reguluje kodeks pracy w Dziale VII - URLOPY PRACOWNICZE: Art. 154. § 1. Wymiar urlopu wynosi: 1) 20 dni – jeżeli pracownik jest zatrudniony krócej niż 10 lat, 2) 26 dni – ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.7.12 18:30:0

Unieważnienie czynności komornika.

w 98 roku moj byly juz maz podzyrowal pozyczke znajomej minelo 7 lat jak nie jestesmy juz ze soba . Jestem na 2 grupie inwalidztwa i pobieram rente socjalna w wysokosci 472zl do tego mam jeszcze zasilek ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.7.12 16:49:17

Moja żona chce ode mnie odejść,oboje zgadzamy się na separację, żona chce mi wszystko zostawić, jak załatwić to formalnie?

Rozdzielność majątkową najlepiej spisać u Radcy Prawnego.Można zapytać czy ugodę podziału majątku też on załatwi lub pokieruje do Notariusza ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.7.12 15:37:22

Pomocy!!! Siostra zmusza mnie do sprzedaży podarowanego mieszkania i wypłaty jej nalezności!

Warto aby mama spisała testament notarialnie lub przy świadkach,w którym wspomni dlaczego mieszkanie w całości przepisała na Ciebie,np.dlatego,że się nią opiekowałaś aż do śmierci z chwilą ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.7.12 15:29:53

Czy dziecko 15 lat może odmawiać widzeń z ojcem

NIE ZNASZ PERFIDII MATEK , PRZEZ KILKA LAT MOGĄ ZROBIĆ Z DZIECKIEM WSZYSTKO . ZRESZTĄ W TYM WIEKU I WCZEŚNIEJ ODBYWAŁA SIĘ NABÓR DO HITLERJUGEND JAK MYŚLISZ DLACZEGO ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.7.11 15:3:8

bede walczyc

Dzien dobry.Wlasnie przeczytalam twoj komentarz ,w ktorym pojawilo sie imie Natan.Mam rowniez syna Natana i bylabym wdzieczna gdybys napisal mi w jakim dniu obchodzicie jego imieniny.Z góry dziękuje ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.7.10 17:10:3

Przekształcenie spółki cywilnej w jawną

"Wyrażone w euro wielkości, o których mowa w art. 2 ust. 1 pkt 2 i ust. 2, przelicza się na walutę polską po średnim kursie ustalonym przez Narodowy Bank Polski, na dzień 30 września roku ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2005.7.10 0:2:10

Wypowiedzenie umowy najmu przez wynajmującego

Witam. Chialbym się zaPYTAC pAŃSTA, CZY BYŁBY KTOŚ TAK UPRZEJMY I PODAŁ MI WZÓR TAKIEGO WYPOWIDZENIA NA E-MAIL ? gio_84@o2.pl Czekam godzine ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.7.9 17:10:36

opóznienie w oddaniu mieszkania..developer bezkarny??

Kupuję mieszkanie u devolopera..oddane miało być w marcu..z klauzulą, ze możliwe jest opóżnienie 3 -miesieczne, czyli mieszkanie ma być oddane w końcu czerwca..Zaczął sie lipiec i nic..W umowie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.9 11:21:45

Czy mogę udać się do lekarza?

Do końca czerwca byłam zatrudniona na umowę o pracę w szkole, która wygasła. Miałam więc opłacane składki ZUS do czerwca. Poza tym nadal przez lipiec i sierpień jestem zatrudniona w dwóch przedszkolach ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.8 17:37:41

czy nie nastąpi paraliż organizacyjny w działalności spółdzielni

Art. 41. [Uchwały walnego zgromadzenia] § 2. Uchwały podejmowane są zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy uprawnionych do głosowania, chyba że ustawa lub statut stanowią ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.8 16:3:5

prosze o pilna pmoc

To bylo jej konto juz od dawna w zeznaniach jest ze korzystalem z jej konto bo moje bylo zablokowane. My zeznalismy ze ona nie miala z tym nic wspolnego, tak samo swiadek (ktory kupil tel) zeznal ze z ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.7.8 4:3:52

koncesja TAXI

Witam,mam takie pytanie... za niestawienie sie w US w celu wyjaśnienia nie płacenia podatku chcą odebrać mężowi licencji na taxi. Po odwołaniu napisanym przez adwokata, zapłaceniu należności ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.8 1:1:18

Mieszkanie socjalne a wyjazd za granicę.Czy gmina moze zrobić eksmisję???

Mialem mieszkanie lokatorskie które zadłuzyłem,To mieszkanie gmina zamieniła mi na lokal socjalny na (2lata).Po okresie dwóch lat administracja zobaczy jak spłacam dług tego mieszknia i jak będzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.7 10:20:36

Mam dobre pytanie - Przedawniona dywidenda w Spółce z o.o. ?

30 czerwca 2002 ZW Sp. z o.o. podjęło uchwałę o podziale zysku za 2001 r. z przeznaczeniem go w całości na wypłatę w formie dywidendy dla udziałowców. Nie ustalono daty wypłaty dywindendy, ale ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.6 19:47:43

Mam dobre pytanie - zmiana umowy spółki - uprzywilejowanie udziałów.

Czy zmiana umowy spółki mająca na celu uprzywilejowanie niektórych udziałów co do głosu i co do dywidendy wymaga zgody wszystkich wspólników w aspekcie istniejących zastrzeżeń w art. 246 par.3 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.6 19:42:51

2005.7.6 19:34:35

Przedawniona dywidenda w Spółce z o.o. ?

30 czerwca 2002 ZW Sp. z o.o. podjęło uchwałę o podziale zysku za 2001 r. z przeznaczeniem go w całości na wypłatę dla udziałowców. Nie ustalono daty wypłaty dywindendy, ale zamieszczono w uchwale ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.6 19:23:44

zmiana meldunku a dowód rejestracyjny

Zmieniłem miejsce zameldowania. Czy mam obowiązek przerejestrowania samochodu. Mieszkam nadal w tym samym mieście, ale inna dzielnica. W dowodzie osobistym, w prawo jazdy mam juz nowy adres, a jak z ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.6 16:27:21

zmiany w dodatku dla samotnych rodziców

witaj:) ..podstawa to dochod na jednego czlonka rodziny...jesli nie przekraczasz magicznej kwoty504 zl n OSOBE...dostaniesz jakas marna kwotejesli przekraczasz niewiele..mozesz tez sie staracwylicza grosze:(...trzymaj ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.7.6 15:59:7

kradzież w pensjonacie

Podczas mojej nieobecności w zamkniętym pokoju skradziono mi dobra osobiste znacznej wartości . Zgłoszono polici ten fakt. Czy moge wystąpic z powdztwa cywilnego przeciwko łaścicielowi pensjonatu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.6 13:35:31

Towar z UE ze stawką 0% - kiedy płacę VAT w Polsce.

Jesli zakupiłem towar w unii ze stawką VAT 0% to w Polsce płace Vat po przyjeździe czy w momencie sprzedaży i rozliczenia za dany miesiąc. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.6 12:51:7

Wyjazd za granicę prywatnym samochodem a ewidencja przebiegu pojazdu!!!!

Czy jeśli wyjeżdżam samochodem prywatnym po towar za granicę (w Unii) to moge ten wyjazd rozliczyć według ewidencji przebiegu pojazdu? W polsce wyjazdy rozliczam na podstawie ewidencji przebiegu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.6 12:37:37

Spadek po mamie (połowa gospodarstwa)

Mam następującą sytuację: Mama zmarła w 1999r. Pozostawiła testament notarialny w którym jestem powołana do całości spadku , o moich braciach nie ma wzmianki, a ojciec został wydziedziczony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.6 10:45:31

CZY MOGĄ NAM ZABRAĆ MIESZKANIE???????

Mialem mieszkanie lokatorskie które zadłuzyłem,To mieszkanie gmina zamieniła mi na lokal socjalny na (2lata).Po okresie dwóch lat administracja zobaczy jak spłacam dług tego mieszknia i jak będzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.6 8:55:0

wyrok w zawieszeniu i być może kolejny wyrok...

Jeżeli to jest podobne przestępstwo to tak. To jest okres próby z której się nie wywiązałaś. Jeśli chcesz napisz krawczyk007@wp.pl może coś poradzimy ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.7.6 3:37:50

Akt oskarzenia-doradzcie

Uproszczone czy nie - przysługuje apelacja. Linia obrony - "jakie meble???" ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.7.6 3:10:10

co mam robić?? boje sie :(

Pierwsza rada - nie zadzieraj z policją, nie mów że cię torturowali itp. bo wtedy te przestrzelone kolana to będzie pikuś. Jako świadek masz obowiązek mówić prawdę. Jeśli na policji było okazanie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.7.6 0:17:48

nie chcę wyroku za friko co zrobić? wszystko opisałem

Moim zdaniem masz wielkie szczęście, że postawili ci nieświadomą paserkę. W zasadzie powinni umyślną, ponieważ mogłeś się domyślać że towar jest kradziony a co za tym idzie pomagać w zbyciu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.7.6 0:5:8

MIESZKANIE SOALNE

Mialem mieszkanie lokatorskie które zadłuzyłem,To mieszkanie gmina zamieniła mi na lokal socjalny na (2lata).Po okresie dwóch lat administracja zobaczy jak spłacam dług tego mieszknia i jak będzie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.5 22:13:8

aliment sprzed lat.

dziękuje bardzo za wyczerpujące wyjaśnienia,pozdrawiam ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2005.7.5 19:40:33

czy córka po śmierci ojca może wystąpic do sądu o postępowanie spadkowe

Możesz wystąpić do właściwego terytorialinie Sądu -Wydział Cywilny o nabycie praw spadkowych - Ty jako jedna z spadkobierców. Po internecie poklikasz to znajdziesz wzory podań lub też innych ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.7.5 17:12:25

Dom i działka spór za życia.!!

Sytuacja jest następująca: jest dom i dzialka na której stoi ten dom od 30 lat. Włascicielami jest starsze małżeństwo, które ma troje dorosłych dzieci. Małżeństwo postanowiło zapisać dom ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.5 14:4:29

Dom + działka , spór za życia.

Sytuacja jest następująca: jest dom i dzialka na której stoi ten dom od 30 lat. Włascicielami jest starsze małżeństwo, które ma troje dorosłych dzieci. Małżeństwo postanowiło zapisać dom ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.5 14:2:54

Prawa głównego właściciela

W tym przypadku nie ma czegoś takiego jak główny właściciel, który może podejmować decyzje. W spadku nie nabywa się konkretnych części działki lecz częściowy udział w własności całej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.7.5 12:58:46

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika