Forum prawne (strona 898)

Majątek kawalerski

Jeśli mieszkanie zostało zakupione przed dniem zawarcia związku małżeńskiego, to będzie ono wyłącznie Twoją własnością. Natomiast kwota kredytu splacona w trakcie trwania małżeństwa (jeśli ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2005.8.18 23:5:8

powód rozwiązania umowy

Czy pracodawcza może podawać bezkarnie powód rozwiązania umowy w sposób ogólny, zamiast podać rzeczywistą przyczynę rozwiązania umowy z pracownikiem? W moim przypadku przyczyną rozwązania umowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.18 13:6:56

zastępstwa w czasie urlopu

Czy w czasie urlopu pracownika osoba zastępująca może dostać dodatkowe wynagrodzenie czy zastępując odpracowuje swój urlop? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.18 12:3:57

kto jest właścicielem samochodu

Kto jest właścicielem samochodu zakupionego 5 ;at temu w trakcie trwania małżeństwa? Samochód kupił mąż na fakturę Vat na swoją firmę. Samochód był amortyzowany. Jest to samochód ciężarowy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.17 15:24:27

niedopłata za ogrzewanie

witam serdecznie. czy powiadomienie lokatorów o zakładaniu liczników na kaloryfery może się odbywać jedynie po przez wywieszenie informacji na klatce schodowej czy nie należy poinformować każdego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.17 12:22:7

przekazanie mieszkania - koszta i podatek

witam! prosze o pomoc w zwiazku z przekazaniem mieszkania! Rodzice zakupili nowe mieszkanie od developera i jaknajszybciej chcieliby przekazac je na mnie jakie z wiazku z tym poniesiemy koszta? czy umowa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.16 13:23:36

Jak zalatwic prawnie kamienicznika?

no a jego teraz wali, że ty cierpisz :) ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2005.8.16 10:43:41

zapis o karalności

jak sie nie myle 5 lat, chyba ze nie bedziesz karany (a) i bedziesz wnioskowal o skrocenie tego okresu, potrwa to wtedy 3 lata :) ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.8.15 10:0:19

rozwód z Francuzem

Zgodnie z art. 18 ustawy prawo międzynarodowe prywatne "dla rozwodu lub separacji właściwe jest wspólne prawo ojczyste małżonków z chwili wystąpienia z żądaniem rozwodu lub separacji. W ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.8.14 21:35:56

ogrzewanie w mieszkaniu spoldzielczym wlasnosciowym

Dzien Dobry. Mam problem z naliczaniem oplat za ogrzewanie w mieszkaniu spoldzielczym. Posidam mieszkanie od dwoch lat i nie mieszkam w nim ani ja ani nikt inny jedynie przejazdem zatrzymujemy sie tam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.14 20:11:47

Wypowiedzenie umowy o pracę a zasiłek chorobowy

Mój kuzyn przebywa w szpitalu od 9 sierpnia. Dwa dni później (tj.11.08) otrzymał listownie wypowiedzenie z pracy bez zachowania okresu wypowiedzenia (tj. dyscyplinarne) z dniem 16 sierpnia za to, że ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.12 21:53:49

Książeczka mieszkaniowa 1986-92

Karzda ksiarzeczka mieszkaniowa ma swoja wartosc. Np.Premie gwarancyjna , pracentyza oszczedzanie. Ale przy wybraniu tej sumy trzeba posiadac 20 % wlasnego kapitalu zainwestowanego w dzielce budowlanej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.8.12 12:24:23

awaria w mieszkaniu własnościowym notarialnym

pod koniez 1999 r. podpisalam umowę przedwstępną z deweloperem JWC, w 2000 odebrałam lokal, w 2001 podpisalam akt notarialny. Teraz w 2005, zauważyłam, że podmaka i odpada mi farba razem z tynkiem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.12 12:1:56

Z superaty w manko

Pracuję w sklepie gzie jest odpowiedzialność materialna. W zeszłym roku inwentaryzacja wykazała bardzo dużą superatę, a w tym roku podobna kwota wyszła na minusie. Musimy spłacać manko chociaż ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.11 21:52:0

PROSZE O POMOC JAK SPRAWDZIC MIESZKANIE KTORE CHCE KUPIC OD BIURA NIERIUCHOMOSCI CZY JEST WSZYSTKO WPORZADKU PILNE!!!!!!

Przepraszam ale po moich perypetiach-proponuje ażeby dobrze się zastanowić i sobie samemu odpowiedziec na pytanie co sie w tym kraju k... chce kupić. Czy mieszkanie - (sic !!!) pełną własność ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2005.8.11 18:57:35

Udział w gruntach a czynsz

Przecież mieszkanie własnościowe.Czyli to tzw.Ograniczone prawo rzeczowe.Ktoś coś ogranicza jak sam nazwa wskazuje.Jeżeli wykupiony udział w gruncie to pięknie.To już przy przekształceniu na ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.8.11 18:27:21

Ile kosztuje przepisanie mieszkania???

Odpowiedzi na podobne problemy szukam zawsze w portalu NaszeSM.pl. Serwis pomaga członkom spółdzielni z całej Polski orientować się w zmianach w prawie spółdzielczym, zawiera bazę odpowiednich ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2005.8.11 13:52:44

bezpodstawne wezwania do zapłaty

w podanym przeze mnie przykładzie sprawa się przedawnia oczywiście 21.10.2005 r. - przepraszam za pomyłkę ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2005.8.11 13:46:0

Zobowiązania podatkowe spółki z o.o. a osobisty majątek?

Mąż był drugim z trzech prezesów zarządu spółki z o.o. w 2002r. Obecnie toczą się postępowania mające na celu wskazać winnego zaległości podatkowych z Urzędem skarbowym i Zusem. Kwota jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.10 15:38:55

Mieszkanie spółdzielcze a rozwód

Odpowiedzi na podobne znajduja sie na swietnym portalu NaszeSM.pl! Serwis pomaga członkom spółdzielni z całej Polski orientować się w zmianach w prawie spółdzielczym, zawiera bazę odpowiednich ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.8.10 14:7:59

Jak sąd liczy czas?+ Eksmisja

Miałam 3.08 pierwszą sprawę, na niej sędzina powiedziała, że mam 14 dni na zgłoszenie świadka w sprawie opieki nad małoletnim. Jak się liczy te 14 dni. Czy kalendarzowo, czy rooboczych? Czy powinnam ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2005.8.10 10:3:47

chcą zrobić ze mnie pedofila...

możesz równie dobrze oskarżyć żonę o lesbijstwo ponieważ dowiedziałeś się od córki że mama jak daje jej buzi to całuje ją w usta itd. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.8.9 21:55:51

Kiedy do prokuratora???????

Prokurator przyjmie wniosek po 3 miesiącach. W innych przypadkach odrzuci. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2005.8.9 16:39:43

nowe nazwisko dla dziecka

nie jestem prawnikiem ale jestem w stanie odpowiedzieć,żeby dziecko otrzymało nazwisko swojej matki a nosi obecnie nazwisko po swoim ojcu to jest wymagana pisemna zgoda ojca dziecka zlożona przy urzędniku ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.8.9 14:22:47

SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA

Odpowiedzi na takie pytania zawsze szukam na portalu NaszeSM.pl.Serwis pomaga członkom spółdzielni z całej Polski orientować się w zmianach w prawie spółdzielczym, zawiera bazę odpowiednich aktów ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2005.8.9 13:35:52

POMOCY!!! mieszkanie babci

Witam. Moi dziadkowie kupili 4 lata temu mieszkanie kolejowe(korzystając przy tym ze znacznej zniżki).Babcia od początku była głównym właścicielem mieszkania.Po śmierci dziadka,babcia postanowiła ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.8 22:15:6

Wtargnięcie na posesję??

Czy potrzebni sa światkowie do wymeldowania ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2005.8.8 11:30:5

Zwolniony czy nie?

Mam pytanie do osób które się oriętują w temiacie prawa pracy. Mój znajomy wystapił do pracodawcy z pismem o rozwiązanie umowy o pracę w trybie natychmiastowym , na to pismo pracodawca odpisał ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.8 10:15:44

za granica

poszukuje bardzo dobrego adwokata ,ktory zajmuje sie prawem rodzinnym w Berlinie jezeli ktos ma jakies namiary baaardzo prosze o pomoc. Zaznaczam ze chodzi o prawo ojca. Wiekszosc adwokatow niestety za ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.8 10:11:43

Święto w Polsce a delegacja za granice?

Jak wyglada sprawa dni wolnych jezeli przypadaja one w polsce, a ja jestem wyslany przez firme za granice? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.8 9:30:6

Czy mogę żądać od męża by opuścił mieszkanie

Moja mama była głównym najemcą lokalu spóldzielczego, w którym mieszkałam wraz z rodzicami. Zawarłam związek małżeński i małżonek wprowadził się do mnie. Mieszkaliśmy razem z moimi rodzicami. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.6 19:59:28

2005.8.5 21:37:22

Od kiedy liczy się termin do złozenia zażalenia?

Czy sprostowanie "z urzedu" tre[ci postanowienia wydluza termin do skladania zazalenia? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.8.5 19:40:41

Spółdzielnia Mieszkaniowa - Ostateczne rozliczenie garaży. Pilne!!!

Spółdzielnia Mieszkaniowa żąda ode mnie pieniędzy za ostateczne rozliczenie garaży wybudowanych w 1990r systemem gospodarczym. Straszyła mnie kilkunastoma pismami ponaglającymi i w końcu skierowała ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.5 19:18:39

POMÓŻCIE:list gończy (niestawienie się na wezwanie prokuratora)-jak to wygląda?

Mozesz tez zostac zatrzymana przez straz graniczna przy przekraczaniu granicy, lub tez przy innych czynnosciach np. kontroli drogowej itp. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.8.3 21:13:15

bank zwleka z wypłatą pozostałych środków po likwidacji konta

12.11.2004 r. złożyłem wniosek w banku x (niewiem czy można podać nazwę) o likwidację rachunku. We wniosku należało min. wpisać sposób przekazania pozostałych środków, więc wpisałem dane ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.3 18:29:3

Śwaidectwo Pracy

Czy w śwaidectwie pracy dotyczącym umowy na czas nieokreślony musi być zawarta informacja o wysokości zarobków? Czy umowa na czas nieokreślony, 1 etat może zostać zerwana za porozumieniem stron? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.8.2 16:33:14

zakład pogrzebowy

jeżeli było to zawarte w umowie przedwstępnej,ze możesz zrezygnować i stracisz zaliczkę to tak w innym przypadku to nie.Od umowy można odstąpić gdy rzecz ma wady ale to ,że otworzył ktoś zaklad ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.8.2 15:32:12

Zakup mieszkania spółdzielczego z dziwną historia .....

sprawdzić akt notarialny bo jak piszesz właścicielka kupiła go od spółdzielni.Jeżeli akt notarialnyn jest tylko na właścicielkę to jak jest już załozona księga wieczysta to sprWDZIĆ WPIS ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.8.2 15:18:28

ile dni mi przysługuje?

U pierwszego pracodawcy przepracowałam na umowe o pracę 3 miesiące, u drugiego 9 miesięcy. Później miałam rok przerwy i w marcu 2005 podjęłam kolejną pracę na umowę o pracę (na czas określony ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.1 20:42:49

CIEKAWOSTKA !!!! Ciekawe co Wy o tym myślicie, 3 kadrowe i 3 wyliczenia

Czy prawidłowo dokonano obliczeń wymiaru urlopu i obliczenia ekwiwalentu dla niepełnoetatowca? Data: 01.08.2005 r. 18:21 Czy pracownikowi zatrudnionemu z wynagrodzeniem zasadniczym 1500 zł od 01.05.2004 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.1 18:27:2

nie znam adresu ojca dzieci

Wiem, ze jest bo zbyt duzo osob znajomych go widuje na ulicy.A takie podszywanie sie za osobe zmarla jest ponizej godnosci ludzkiej. A ty jak tak sobie kpisz z ludzkiego dramatu też wystawiasz swiadectwo ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2005.8.1 17:11:10

Potrzebny adwokat mający sukcesy w przydzielaniu opieki nad dziecmi ojcom

Czytając wiadomości na tym forum i na innych nabrałem przerażającego przeświadczenia że sądy w Polsce po rozwodzie przydzielaja opieke nad dziecmi wyłącznie matkom. Jakie własciwie szanse ma ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2005.8.1 15:39:37

Delegacja prezesa spółki

Witam, Czy wydatki związane z delegacją- bilety PKP, dieta- prezesa spółki akcyjnej ( nie zatrudnionego w spółce) są kosztem dla celów podatkowych? Dodam, że delegacja była związana bezpośrednio ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.1 13:54:28

aaaa---czynsz po orzeczeniu prawa do lokalu socjalnego

Po orzeczeniu przez Sąd prawa do lokalu socjalnego płacę czynsz jak dotychczas, a właściciel dostaje od miasta wyrównanie do tego czynszu /tak jakby wynajmował wolnorynkowo/. Jednak zastanawiam ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.1 11:33:43

kupno mieszkania bez pośrednika

Zamierzam kupić mieszkanie bez pośrednika. Prosze o informacje, na co muszę zwrócić uwagę, abym później nie miała problemów po zakupie tego mieszkania ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.1 11:6:37

Staw do 20 m2 na pograniczu 2 działek (2 właścicieli)

Zapomniałem dodać, że obie strony zgadzają się na budowę stawu. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.7.31 12:4:7

na zasiłek tak ? czy nie ? Pomocy !!!!!!!!!!!!!!

Obecny pracodawca wypłaca wynagrodzenie na dwie raty w dowolnym dla siebie dniu miesiaca. Pierwsza rata jest placona do 10 kazdego miesiaca (i ta czesc jest na umowie o prace 622 zł netto ) natomiast ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.30 12:38:23

Pozew o alimenty od matki bylego meza.

Aby wystąpić przeciwko matce syna musi pani najpierw spełnic szereg formalnosci.Czyli wykozystać wszystkie środki procesowe wobec ojca dzieci.Radze sie udać do radcy prawnego.Wyjasni na czym to polega,Nie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.7.30 12:21:13

odszkodowanie pilne!!!

Mój dziadek był na robotach przymusowych w Niemczech i należało mu się odszkodowanie zdrowotne.Niestety dziadek nie żyje i podobno moga się ubiegać o to odszkodowanie jego dzieci(syn i córka).Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.29 22:3:1

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika