Forum prawne (strona 899)

Nabycie spoldzielczego prawa - place VAT czy nie ?

Pytanie juz zadane na Usenecie : === Witajcie ! Pytanie osoby, ktora wygrala przetarg (prowadzony przez Sp-nie mieszkaniowa) dotyczacy spoldzielczego wlasnosciowego prawa do lokalu mieszk. Zarowno w regulaminie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.29 17:38:18

problem z canal +

Bardzo dziękuję za odpowiedź. ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2005.7.29 7:4:59

Problem z umową samochodową

witam mam problem kupiłem wczoraj samochud i nie mam wszystkich umów . zresztą musze wytłumaczyć na przykładzie . Kupiłem samochud od pana Daniela , ale umowe dostałem na innego pana który był ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.28 21:19:30

Mam wyrok i klauzulę natychmiastowej wykonalności,

Witaj. Jeżeli masz namiary na swojego pracodawcę to skontaktuj się z nim i spróbuj poinformować go, że oddajesz sprawę do komornika ( plus 15% kosztów dla komornika) i jeżeli to nie poskutkuje ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.7.28 15:1:40

zmiana głównego najemcy po rozwodzie

Mieszkam z mężem i jego matką w mieszkaniu lokatorskim niedawno dowiedziałam się że głównym najemcą jest były mąż teściowej (są ok 20 lat po rozwodzie) chcemy przepisać prawa lokatorskie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.28 12:48:5

Znacząco rozszerzony zakres obowiązków

Witam, pracuję w dużej firmie zajmującej się TI. Pracodawca przedłożył nam nowy zakres obowiązków, w którym ujął punk „Świadczenie usług konsultacyjnych”. Docelową jego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.28 11:38:12

dlaczego mam płacić za coś czego nie zrobiłam?

aha zapomnialem o jeszcze jednej ważnej sprawie - Mam nadzieję, że nie zapłaciłaś ani złotówki firmie windykacyjnej (czyli w twoim przypadku KRUKOWI). Jeżeli zapłaciłaś im chociaż złotówkę, ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.7.28 10:58:46

mam problem z wyliczeniem podstawy do nagrody jubileuszowej. prosze o pilna pomo

Ok, wiec podam pokolei kwoty z 3 m-cy: za czerwiec: 1377,60płaca zasadnicza,129,20 za nadgodziny, 221,76za urlop, 148,09premia%, 736,44premia uznaniowa,2613,09 suma . Godziny przepracowane: 160dniówka, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.28 10:24:46

Jak odrzucić spadek?

oświadczenie o odrzuceniu spadku składa się przed sądem lub przed notariuszem. .Można je złożyć ustnie lub pisemnie ale topismo winno być urzędowo poświadzone a więc przez notariusza.W trakcie ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.7.28 9:11:40

Kupować czy likwidować ?

chciałabym sie dowiedzieć czy mozna z książeczki mieszkaniowej otrzymać premie gwarancyjna na wykup mieszkania kwaterunkowego/IWONA? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.7.27 23:2:13

Jestem w trakcie rozwodu

Dlaczego nie zgadzasz sie na rozwód? Chceż żyć dalej z tym człowiekiem, który cie zostawił dla innej? Moim zdaniem powinnaś się zgodzić ale zaznaczyć że nie zgadzasz się na rozwód z twojej ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.7.27 12:39:18

Zrzeknięcie się alimetnów

Czy jeśli napiszę oświadczenie, ze nie wnoszę do ojca dziecka ani jego rodziców żadnych roszczeń finansowych, oraz że nigdy nie wystąpię o alimenty, to czy takie oświadczenie ma moc prawną? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.27 10:22:27

Odszkodowanie - pilne!!!

Mój dziadek był na robotach przymusowych w Niemczech i należało mu się odszkodowanie zdrowotne.Niestety dziadek nie żyje i podobno moga się ubiegać o to odszkodowanie jego dzieci(syn i córka).Czy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.26 22:21:50

ZEZWOLENIE NA REKLAME

Witam. Problem jak w temacie, a dokladniej chodzi o reklamy w gablotach na klatkach schodowych. Mialem zalozyc dzialalnosc, zrobilem naklejki, porozklejalem je na klatkach ( na szybach gablot ) w rogu ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.26 16:13:37

Jak napisać odwołanie

prosze o pomoc w napisaniu prośby o przyjęcie na studia w charakterze wolnego słuchacza bo nigdy nie miałam okazji pisać podobnych próśb. Ps. staram sie o przyjęcie na kierunek geografia pomoc ... Zobacz wątek

10 odpowiedzi

2005.7.26 15:0:20

Alimenty od rodziców??!! Co zrobic??

Może niech zgłosi się do PCK (Polskie Cerownie Kaleson). ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.7.26 14:3:33

Kto ma prawo do spadku ???

dokładnie jest tak, że jeżeli mąż jest właścicielem działki to i dom jest jego, więc przy dziedziczeniu wszystko dzieli się między spadkobiorców równo - wtym przypadku połowa jest syna a ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2005.7.26 11:53:0

mozliwosci zarobkowe

Nie pracuję od 3lat i mam 14 000zł zaległych alimentów. mówi się kurwa tylko o kobietach ale nikt nie broni facetów. Jak jest mozliwe wydawanie wyroków o płacenie alimentów dla człowieka który ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.7.26 11:3:1

IADCZENIE RODZINNE 2005.

To zależy, czy pobierałeś już świadczenie w poprzednim roku. Jeżeli tak to procedura jest uproszczona. Najważniejsze jest oczywiście zaświadczenie o dochodach z US za 2004r i dowód osobisty, ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.7.25 19:32:6

Sprzedaż własnej publikacji elektronicznej

Witam! Czy tworząc własna publikację elektroniczną (dietę opartą o własne dosiadczenia walki z nadwagą), muszę spełnić jakieś warunki zgodnie z polskim prawem? Czy jeśli stworzyłem taki mój ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.25 12:49:26

Wyrejestrowanie podatnika VAT UE a zwrot podatku w 180 dni czy 60 dni

Witam. Zgodnie z art. 97 Ustawy w przypadku podatników rozpoczynających działalność gopodarczą w czasie krótszym niz 12 miesięcy i zarejestrowali się jako podatnicy VAT UE termin zwrot podatku ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.25 12:38:39

Dotyczy prawa spadkowego

Proszę o wyjaśnienie zagadnienia dotyczącego domu, którego właściciele mężczyzna umarł pierwszy około 10 lat temu kobieta umarła druga około 5 lat temu, nie zostawiając testamentu. Należy ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.24 23:56:45

pozew do zaplaty z ptc

Witam !! Po 1 i najważniejsze - FIRMY WINDYKACYJNE NIE MAJĄ PRAWA NALICZAĆ TZW. KOSZTÓW MANIPULACYJNYCH - jest to niezgodne z prawem, a co więcej za to tzw. "naliczanie kosztów manipulacyjnych" ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2005.7.24 23:44:6

prokuratura

Dane osobowe Ciebie, jego, dane dziecka, informacje od komornika że zalega i ile zalega i że minimum 3 m-ce nie płaci, orginały skróconych aktów urodzenia dzieci (dziecka). Zasadniczo tyle. Jeżeli ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.7.23 20:51:25

Sąd Ubezpieczeń Społecznych.Kto ponosi koszty???

Mam pytanie. Wnioslam sprawe(tzn automatycznie się wniosła wg procedur NFZ)do sadu przeciwko NFZ w sprawie odmowy leczenia. Ja jestem powodką. W sadzie ubezpieczen spolecznych kto ponosi koszty sądowe? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.22 20:56:39

koszty sądowe w sądzie ubep społ-kto ponosi?????

Mam pytanie. Wnioslam sprawe(tzn automatycznie się wniosła wg procedur NFZ)do sadu przeciwko NFZ w sprawie odmowy leczenia. Ja jestem powodką. W sadzie ubezpieczen spolecznych kto ponosi koszty sądowe? ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.22 20:55:7

Turnus,a zwolnienie

Od miesiaca jestem na zwolnieniu,a pod koniec sierpnia wzjezdzam na turnus rehabilitacyjny.I czy moge jechac na turnus w ramach zwolnienia, czy zakonczyc zwolnienie przed i isc na urlop.czy pracodawca ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.22 7:45:41

Przyszły ojciec jest niemcem.Pomóżcie!

jestem w podobnej sytuacji , z tym ze mam juz dziecko i rozeszlam sie z jego ojcem , jestem w polsce, rowniez nie wiem co robic i gdzie szukac pomocy , jesli znajdziesz pomoc albo bedziesz miala jakies ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.7.21 16:58:13

Zajęcie patentu przez komornika

najlepsza obrona jest splacenie wierzytelnosci, a ze Pan rzecznik z krakowa nie wiedzial i nie slyszal w swej historii to tylko swiadczy o jego niekompetencji...a zajecie jest mozliwe i wpisuje sie na ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2005.7.21 16:12:54

Teść zostawił testament

Mój teśc zmarł kilka dni temu. Przed śmiercią sporządzono testament w obecności świadka i sekretarza gminy w którym (ponoć) teść przepisał majątek na swoją córkę i żonę. Pozostało jeszcze ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.21 11:1:52

okradzione auto w miejscu pracy

Witam! Firma zmieniła adres, coprawda z tygodniowym opóźnieniem, a i tak nowe miejsce nie zostało wykończone na czas. Ekipa remontowa do tej pory odnawia elewacje budynku. Dokładnie przed wejściem ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.21 0:28:22

zdruzgotany ojciec-alimenty

Dochód na rodzinę nie ma nic do rzeczy. Jeśli w przed separacją wiedliście wysoką stopę życiową to mimo dochodu 2000zł. na osobę można żądać alimentów, ponieważ np. dziecku trzeba kupić ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.7.20 22:50:7

nieślubne, niepełnosprawne dziecko!!! ALIMENTY I STRACH

Komornik sobie poradzi. Zabierze majątek ruchomy i nieruchomy. Zanim to zrobi zacznie płacić aby do tego nie dopuścić. Jeśli przyznał się do ojcostwa to nie będzie problemu. Dziecko jest niepełnosprawne ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.7.20 22:29:5

sprawdzenie

To że płacisz 800zł. przy 300 obowiązkowych to jest ryzyko, ponieważ matka dziecka może bez problemu podwyższyć alimenty na 800zł. ponieważ pokazałeś że cię na to stać płacąc tyle i na ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2005.7.20 21:59:37

FAŁSZYWE DOWODY FONOSKOPIJNE -szukam

Miałem robione badanie fonoskopijne przez ośrodek AUDIO- EKSPERT panią Grażynę Góralewską Łach, która stwierdziła że głos sprawcy i mój to ten sam głos co jest NIEPRAWDĄ. Wiem, że komuś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.20 18:0:24

Pracodawca zgodzil sie mezowi wystawic zanizone zarobki do sadu

by maz nie placil zadanej kwoty alimentow... Czy moze tak postapic?.... czy mozna temu w jakis sposob zaradzic?.... Pracodawca jest wlascicielem kilku sklepow zoologicznych w centrach handlowych - .a maz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.20 12:52:52

RENTA NA DZIECKO PO ZMARŁEJ MATCE

Czy renta przysługuje jeżeli zmarła była zatrudniona przez okres 6 lat i następnie rozpoczęła swoją działalność. ZUS tłumaczy się tym, że pomiędzy okresami skłądkowymi był za duży odstęp ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.20 6:50:52

RENTA NA MAŁOLETNIE DZIECKO PO ZMARŁEJ MATCE

Czy renta przysługuje jeżeli zmarła była zatrudniona przez okres 6 lat i następnie rozpoczęła swoją działalność. ZUS tłumaczy się tym, że pomiędzy okresami skłądkowymi był za duży odstęp ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.20 6:49:19

Czy Sędział miał takie prawo?

Istotne sa okolicznośości przywrócenia terminu rozprawy. Jeśli strona przeciwna nie dokonała czynności procesowej bez swojej winy (np. wskutek tzw. siły wyższej;była nieprzytomna wskutek choroby,wypadku ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2005.7.20 3:43:58

troszkę skomlikowana sprawa

Witam, chciałbym opisać problem mojej szwgierki Magdy i bardzo prosze o rady. Magda od 3 lat jest zameldowana oraz mieszka w mieszkaniu komunalnym którego głównym najemcą była niedawno zmarła babcia ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.19 20:57:6

Skradziony odzyskany odkupiony Pies

Witam Dwa tyg. temu zaginął mi pies miał w uchu tatuaż więc nie ma problemu ze stwierdzeniem czy to ten. Wczoraj odkupiłem go od pani X za kwotę 350zł a pani X 2 godz. wcześniej odkupiła go od ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.19 10:55:29

zamiana kwaterunku

Mam problem. Chcę zamienić mieszkanie kwaterunkowe, niestety toczy sie postepowanie (o odzyskanie gruntu) czy w takim przypadku zamiana jest mozliwa? Osoba, z którą chcę się zamienić wie jaki jest ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.19 10:37:52

nieudokumentowany przychód ze stosunku pracy a składki ZUS

Rozliczam pracowników z delegacji. Nie na wszystkie wydatki posiadaja delegowani udokumentowania w związku z tym powstaje nieudokomentowany przychód . Wiem, ze nalezy od tego odprowadzać składki społeczne ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.19 10:2:42

mieszkanie wchodzi do masy spadkowej ?

Ojciec i matka mieli wspólność majątkową. Jedynie ojciec był i jest członkiem spółdzielni mieszkaniowej. Ojciec, w trakcie trwania małżeństwa, nabył spółdzielcze własnościowe prawo do ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.19 8:42:57

teściowa alkoholiczka

W chwili obecnej nie ma już okresu ochronnego w miesiącach zimowych, natomiast jest całkowity zakaz eksmisji na "bruk". Co do pozostałej treści wypowiedzi to pozostaje mi życzyć dużo ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2005.7.18 15:51:57

podiał majątku a odprawa pracownicza ???

Czy w sklad masy "dorobku malzenskiego" wchodzi indywidulana ODPRAWA PRACOWNICZA z tytulu restrukturyzacji i likwidacji miejsca pracy. Czy kwota ta jest przeznaczona do podzialu czy winna byc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.18 13:23:18

Pomieszanie symboli, czy mam prawo, czy mi coś grozi??

Witam. Nie wiem czy wybrałem dobra kategorię, ale nigdzie indziej nie mogłem dopasować mojego pytania. Mam pomysł na flagę, w której chce pomieszać symbole dwóch miedzynarodowych oraganizacji. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.16 23:41:56

zakłady bukmacherskie on-line

Witam. Lubie grać w zakładach bukmacherskich, ale nie mam w poblizu domu zadnego punktu i często nie chce mi się iść żeby złożyc kupon. Pomyslałem sobie o zakładach przez internet, ale powstały ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.7.16 23:8:9

rozwód bez orzekania o winie (nie mamy dzieci i nie chccemy podzialu majątku)

Oboje możecie podpisać umowę notarialną.Ty,że nie wniesiesz pozwu z orzekaniem o winie,mąż,że zostawia Ci samochód.Zresztą nie tylko samochód należy do wspólnego majątku,warto się nad tym ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.7.16 19:21:1

Rozwód, podzial majątku, dziecko

Jeżeli żona wyraża zgodę na rozwód,to nie ma problemów z jego uzyskaniem.Sprawa ma się inaczej jeśli np.nie wyrazi zgody z orzekaniem o winie ( o jej winie ) lub jeśli wogóle się nie zgadza ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2005.7.16 19:9:9

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika