Forum prawne (strona 897)

Zakup mieszkania z odroczonym terminem przekazana wlasnosci

Witam! Mam pewien problem. Zamierzamy z żoną kupić mieszkanie. Udało nam się znaleźć coś odpowiedniego, niestety - właściciel jest powiązany ze spółdzielnią mieszkaniową jakąś umową, ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.9.4 12:22:25

Ludzie pomozcie

Tato mi zmarl, i nie wiem co i jak zalatwic, jak z pogrzebem skad wziasc na nie pieniadze czu ZUS mi wyplaci jakies pieniadze na pogrzeb czy PZU, jak załatwić rente poniewaz mam jeszcze 3 rodzenstwa ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.9.3 21:19:34

Paserstwo co zrobic

Lepiej oddaj coś sobie przywłaszczył, będziesz miał chocaż spokojny sen. ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.9.2 20:36:35

Czy można zająć zasiłek macierzński"??

Samotnie wychowuje 3 dzieci.Mam alimenty(a własciwie ich brak) a niedługo urodze czwarte dziecko i bede miała zasiłek macierzyski.Z głupoty zarejestrowałam na siebie samochod brata który jezdził ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.9.2 20:0:3

SPRZEDAŻ mieszkania spółdzielczego

W tym roku przekształciłem mieszkanie spółdzielcze lokatorskie na spóldzielcze włsnosciowe.Mieszkania tego nie mogę sprzedac w przeciągu 5 lat poniewaz strace bonifikatę.I tu mam pytanie:gdy mieszkanie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.9.2 19:59:10

ustrój Krakowa

witam. moje pytanie dotyczy roznic, jakie sa w ustroju Krakowa i miasta st. Warszawy? dziękuję ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.9.2 19:20:27

2005.9.2 13:19:21

PolskaFirma-zamawia i sprzedaje w UE

NIestety zapłacisz w POlsce podatek dochodowy. Decyduje o tym rezydencja podatkowa a fima, jak rozumiem jest zarejestrowana w Polsce. Dużo zależy od dwustronnej umowy o omijaniu didatkowego opodatkowania. ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2005.9.1 17:1:32

DZIAŁKA NAD JEZIOREM

Witam Pytanie: a gdzie lezy ta dzialka ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.9.1 14:17:50

Proszę o pomoc w sprawie nabycia spadku i dalszego postępowania

A jesli odziedziczam dom 100 m2, ktory stoi na dzialce o powierzchni 2000 m2, czy bede musial zaplacic cos w tym przypadku? Jakie przepisy to reguluja? Jest tu jakis podatek ? Nie jestem wlascicielem innego ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.9.1 13:16:1

jak napisac pismo

Zmarl moj dziadek, zostawil testament w ktorym zapisal wszystko mojej babci, a swoich synow i nieslubna corke wydziedziczyl. Otrzymalem wezwanie do udzialu w sprawie o stwierdzenie nabycie spadu wszczetej ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.9.1 13:8:59

CO ZROBIC JEŻELI SPŁACAŁEŚ A TERAZ NA WYPŁATĘ SIADŁ KOMORNIK

SPŁACAŁAM DŁUGI LECZ W TEJ CHWILI KOMORNIK ZAJĄŁ WYPŁATĘ NA RZECZ INNEGO ZADŁUŻENIA .FIRMA WINDYKACYJNA KTÓREJ PŁACIŁAM (NIE MIAŁAM ŻADNEJ UMOWY NA SPŁATE RATALNĄ) ZA TELEFON KOM.Z 1999 ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.31 16:7:59

NIEWAŻNE MAŁŻEŃSTWO

Wykluczenie praw i obowiązków małżeńskich może być podatwą do stwierdzenia nieważności małżeństwa. kanonista.kanonista(małpka)vp.pl ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2005.8.31 13:42:24

Otwarcie spadku kiedy następuje , od smierci

otwarcie spadku nasępuje w momencie śmierci spadkodawcy... ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.8.31 12:50:0

"rozdzielność majątkowa" pomiędzy rodzicami a dziećmi

no bo ja nic od nich nie chcę!!! potrzebuję założyć własne gospodarstwo domowe aby nie matka nie musiała wykazywać moich dochodów ani ja jej! Ba my nie mamy ze sobą prawie wcale kontaktu! Nie ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.8.31 11:9:50

Porozumienie z wierzycielem

witam, jedyne co mozna rozsądnego zrobic to :poprosic wierzyciela o wstrzymanie pisemne egzekucji komorniczej,to daje nam mozliwosc spłaty saej wierzytelnosci i unikniecia kosztów komorniczych-jak?wierzciel ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2005.8.30 23:56:47

Rozwód - jak najszybciej ?

Wiem, że za chwile dopadną mnie komentarze od wszystkich nieszczęśliwych, porzuconych przez mężów kobiet ale mam nadzieję, że przynajmniej będą szczere. Zbyt szybko podjąłem decyzję o slubie ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2005.8.30 17:30:54

Znalezienie = przywłaszczenie?

ochodzic prawdy, nie godzic sie na ukaranie jesli sie tego nie zrobilo. moj mail : kajka10@wp.pl Pozdrawiam ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.8.30 10:59:36

współwłasność co potrzeba aby kupić mieszkanie na współwłasność

czy ktos mi pomoze,jestesmy z mezem po weselu z wesela uzbieralismy niecale 30. tys zl,niesttey niestac nas na kupienie samemu mieszkania,ponieważ niemamy żadnych dochodów,wiec chcemy je kupic wraz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.30 0:0:0

Do ilu lat wciagaja do wojska?

Moze mi ktos moze powiedziec do ilu lat so mezczyzni wciogani do wojska polskiego. Ja mieszkam w zagranicy i chetnie bym wiedzial co na ten temat. Diekuje wszystkim, ktorzy mi odpowiedza. czesc ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.29 19:45:59

Naruszenie mienia i prywatnosci,w tym wynajem mieszk.na czarno.Co robic?

Mam taki nietypowy problem. Otoz wynajmuje (do 1 wrzesnia i cale szczescie) mieszkanie u pewnej kobiety, z ktora mialem od samego poczatku same problemy. Zaczelo sie niewinnie, to tzw. odwiedki/kontrolki ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.29 17:37:39

Anulowanie zamówienia przez sklep internetowy

Witam, proszę o radę. W sklepie internetowym znalazłem towar który mnie interesował. Był pełen opis oraz dostepność magazynowa w liczbie 4 sztuk. Kupiłem przedmiot, 4 sztuki. Przyszło do mnie ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.29 10:2:10

PARAFIA, DIECEZJA, ZAKON

Czy wiecie, że w zakresie reprezentacji kościelnych osób prawnych, prawo kanoniczne jest skuteczne w prawie polskim? Tzn niezachowanie wymogów stawianych przez prawo kanoniczne do zawarcia jakiejś ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.28 19:8:42

Samowola budowlana_

Okej, zalatwilem swoja sprawe dzwoniac do goscia z samowola.pl Musze przyznac, ze jestem zadowolony ... Zobacz wątek

5 odpowiedzi

2005.8.28 19:3:8

Sfałszowana f-ra vat

MÓJ PROBLEM JEST TAKI ; KUPIŁEM AUTO OD FIRMY- URZĄD SKARBOWY ZWRÓCIŁ MI PODATEK VAT NASTĘPNIE PO PRZEPROWADZONEJ KONTROLI NAKAZAŁ ZWROT PODATKU VAT ( OKAZAŁO SIĘ ,ŻE FIRMA ,KTÓRA SPRZEDAŁA ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.28 13:26:32

Rozwód a brak pracy

Mam nietypowy problem, z małżonką przeprowadziliśmy się do innej miejscowości z przyczyn mieszkaniowych, ale niestety nie znalazłem tam pracy, tamto mieszkanie przepadło żona przeprowadziła się ... Zobacz wątek

13 odpowiedzi

2005.8.28 9:31:31

Prowadzenie w stanie nietrzeźwości

Bedziesz odpowiadał za przestepstwo. ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.8.27 15:22:5

Rękojmia na części wspólne w budynku mieszkalnym wielorodzinnym

Moim zdaniem należy ją liczyć od daty wyodrębnienie pierwszego lokalu i założenia dla niego księgi wiecztej. Wtedy powstaje współwłasność. KAżdy ze współwłaścicieli z osobna nie może ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.8.27 13:46:57

Fundacja Habitat radość Budowania

Witam Mam książeczkę mieszkaniową od 1978r. Chciałabym ją zlikwidować kupując mieszkanie od fundacji Habitat for Humanity of Poland (www. warszawa.habitat.pl ). To kupno jest trochę na innych ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.27 0:44:22

Rozdzielność długów

Dzień dobry, Załóżmy sytuacje taka: mąż i żona dawno dawno temu wzięli dużo kredytów, większość zaprzepaszczona przez męża, a kredyty tym samym idą na niego. Jednakże przy rozwodzie, lub ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.26 22:39:39

Kredyt a Faktura VAT

Firma sprzedająca komputer na raty otrzymuje 100% zapłaty - pierwszą ratę dla klienta, a resztę z firmy ratalnej - czyli ma obowiązek wystawić fakturę VAT. Kwestia na kogo ma być wystawiona faktura ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.8.26 10:33:32

dokumenty emerytalne

1. Jakiego rodzaju dokumenty sa honorowane jako dowody do uzyskania emerytury? (nie moge odnaleźć wszystkich świadectw pracy). 2. Jestem cięzko chory i musze liczyc sie z tym, że nie doczekam emerytury ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.26 9:53:51

Czy pracodawca może zmusić mnie do zakupu samochodu pod groźbą zwolnienia?

Jestem w dość trudnej sytuacji. Jak wszyscy wiemy rynek pracy nie wygląda najlepiej. 5 lat temu zatrudniłem się w firmie gdzie obecnie pracuję na dobrych warunkach. Ostatnio jednak dostałem ultimatum ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.26 9:53:10

JAK WYCOFAĆ POZEW

Złozyłam do Sądu pozew o alimenty. Nie mam jeszcze terminu rozprawy. Dogadałam się z ojcem dziecka na dobrowolne płacenie alimentów czyli nie przez sąd. Chciałabym wycofac wniosek. Potrzebuje ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.8.25 15:9:55

Uznanie czynności za bezskuteczną

zdaje się że autor odpowiedzi tak na prawdę nie odpowiedział na zadane pytanie. Małżonek za zaciągnięcie zobowiązań bez zgody współmałżonka odpowiada jedynie ze swojego odrębnego majątku. ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.25 12:9:1

Zakładanie firmy (małżeńskiej)

czy ustawa o nizszej podstawie skladkowej z dnia 24 sierpnia 2005 r. daje tez preferencyjne warunki zatrudniania pracownikow przez nowych przedsiebiorcow w postaci braku obowiazku oplacania skladek na ... Zobacz wątek

11 odpowiedzi

2005.8.25 3:47:21

Mieszkanie, izolacja...

Witam! Mam pytanie, a w sumie kilka pytań. 1. Cóż zrobić w sytuacji, kiedy jeden z małżonków świadomie unika opłat związanych z mieszkaniem. Dokładniej mówiąc - co zrobić z delikwentem, który ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2005.8.25 1:3:38

stwierdzenie niewaznosci malżenstwa koscielnego

jak uzyskała unieważnienie małzenstwa koscielnego to czym sie przyjmujesz twoj partner tez otrzymał!! ja mam chlopaka ktory jest w trakcie takiego unieważnienia bardzo powoli to idzie rok temu złozył ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2005.8.24 22:41:55

Jak wymeldować byłego męża?

dzięki za radę, spewnościią tak zrobię gdyż nie wyobrażam sobie dalszego życia pod jednym z osobą ,która jest mi już całkiem obca ... Zobacz wątek

3 odpowiedzi

2005.8.24 18:22:10

Darowizna,albo eksmisja?

1. Opis sytuacji jest tak mało precyzyjny (jest chaotyczny), że trudno się zorientować, o co chodzi. Co jest przyczyną eksmisji? Na czyj wniosek ma zostać przeprowadzona. O co chodzi z tą darowizną? ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.8.24 13:28:59

Trudna sprawa pomocy

Po krótce naświetle sprawę może ktoś mi coś podpowie.Siostra moja poznała faceta z którym mieszkała przez dwa lata w Niemczech. Jest on polskiego pochodzenia.Doskonale mówi po polsku gdyż jego ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.23 20:53:37

potrzebuje porady

Jeżeli dostałes wezwanie na pojednawczą, to tam wyraźnie pisze od skutkach niestawienia się. Tylko choroba może usprawiedliwić nieobecność. Jeżeli chcesz by rozwód odbył sie zaocznie, to co ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.8.23 9:36:2

badania fizykomechaniczne

FIZYKOMECHANICZNE a nie fizykochemiczne! Sorry! ... Zobacz wątek

1 odpowiedzi

2005.8.23 0:45:10

Jak założyć sprawę o ubezwłasnowolnienie?

Sprawa wygląda tak: mieszkamy ze starszą osbą która ma 84 lata cierpi na schizofremie, nie ma się nią kto opiekować ja z żoną pracujemy i mamy kilkuletnie dziecko. Dzieci tej osoby wogóle się ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.23 0:0:0

ile kosztuje hipoteka?

A dokładniej, jakie poniosę opłaty w sądzie rejonowym za ustanowienie hipoteki na rzecz banku? dzieki za odpowiedz ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.22 13:55:32

sprzedaż samochodu bez zgody banku

Proszę o podanie jaki to bank bo też zamierzam sprzedać samochód zakupiony na raty.Swoją drogą powinien Pan zwrócić się do arbitra bankowego a raty proponuje placic aby nie dawać bankowi żadnych ... Zobacz wątek

4 odpowiedzi

2005.8.20 8:21:48

Kiedy koniec?

Jak długo może potrwać rozwód. Moja sytuacja jest taka: Mam slub cywilny, dzieci, w czasie kiedy chciałem wziąć rozwód poznałem obecna partnerke która a ze mną dziecko, które ma na ten czas ... Zobacz wątek

14 odpowiedzi

2005.8.19 20:0:7

Jaka grozi kara za posiadanie nielegalnego oprogramowania komputerowego

Czy cena oprogramowania odgrywa tu tolę? Mam podobną sprawę, ale znacznie droższe oprogramowanie. Nie wytyczono ci sprawy cywilnej? ... Zobacz wątek

2 odpowiedzi

2005.8.19 13:20:0

co to jest zachowek i jaka czesc spadku przysluguje za zachowek.

dosc nietypowa sytuacja zdazyla sie w mojej rodzinie i odnosnie tego mam pytanie. co to jest zachowek i jaka czesc spadku przysluguje za zachowek. wydaje mi sie ze czesc mojej rodziny probuje zrobic cos ... Zobacz wątek

0 odpowiedzi

2005.8.19 11:3:1

2005.8.19 9:16:41

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika