Umowa o dzieło - skutki uszkodzenia pojazdu przekazanego w celu wykonania dzieła

Odpowiedzi w temacie (0)

wilky

29.9.2005

W tym roku miałem kolizję samochodową. W jej wyniku pojazd który prowadziłem uległ poważnemu uszkodzeniu. Sprawca kolizji nie przyznał się do jej spowodowania, Policja nie mogła zatem wystawić mu mandatu. Pojazd, którym się poruszałem miał tylko ubezpieczenie OC, do tej pory pojazd nie został naprawiony. Żeby jeszcze bardziej skomplikowac sprawę: samochód był własnością banku i powinien zostać mu zwrócony. Czy w przypadku gdyby sąd orzekł że jednak ja byłem sprawcą kolizji można będzie mnie obciążyć kosztami naprawy pojazdu?? Samochód został mi przekazany przez firmę na której rzecz miałem wykonać dzieło, tzn. doprowadzić do zawarcia umowy. Czy wobec banku jako właściciela pojazdu będę odpowiadał ja czy Zlecający wykonanie dzieła??

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 4.9.2018

  Odstąpienie od umowy o dzieło po upływie terminu do jego wykonania

  Zawierając umowę o dzieło Przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, a Zamawiający do zapłaty wynagrodzenia. Często może dojść do sytuacji, iż upłynął (...)

 • 14.7.2018

  Umowa o dzieło , Na czym polega i jak zawrzeć umowę o dzieło?

  Przez umowę o dzieło przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, a zamawiający do zapłaty wynagrodzenia. Jest to umowa wzajemna. Dzieło może mieć zarówno (...)

 • 18.9.2018

  Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenie różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • 29.9.2017

  Kiedy umowa o dzieło się kończy?

  Stosunek prawny dzieła wygasa przede wszystkim: z chwilą odebrania dzieła przez zamawiającego, w wyniku jednostronnego odstąpienia od umowy z określonych prawnie przyczyn lub wskutek umownego rozwiązania (...)

 • 27.2.2012

  Umowa o dzieło - odpowiedzialność wykonawcy

  Umowa o dzieło jest jedną z częściej zawieranych umów w życiu codziennym. Dzieło może przybrać różny charakter np. budowa lub remont domu, założenie instalacji, namalowanie obrazu. (...)