Alimenty

Odpowiedzi w temacie (0)

Dorota91

14.11.2017

Witam, dwa lata temu rozeszłam się z moim facetem, dostałam alimenta zasadzone przez sąd, niestety partner raz płacił raz nie, głupia byłam i zeszłam się z nim z nowu po roku czasu, długo nie wytrzymaliśmy bo znowu się rozeszliśmy. W trakcie jak byliśmy znowu razem partner nie płacił mi alimenta, teraz po rozejściu dalej nie płaci i twierdzi ze nie mogę rościć od niego żadnych alimentów, nawet tych zaległych gdyż żyliśmy razem. Nie wiem co mam teraz robić? Czy mogę zgłosić sprawę do komornika i powiedzieć ze jak żyliśmy razem to tez nie płacił mi alimentow?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

• 16.5.2016

Dochodzenie zaległych alimentów

Wiedza o tym co to jest obowiązek alimentacyjny i czemu służy jest raczej powszechna. Często jednak zapomina się, że oprócz żądania alimentów na przyszłość, można również (...)

• 10.9.2018

Alimenty na dziecko - komu i na jakich zasadach przysługują?

Kiedy rodzice muszą płacić alimenty na dzieci?  Alimenty na pełnoletnie dziecko uczące się/nieuczące się Kiedy rodzice są zwolnieni z obowiązku alimentacyjnego Co nie powoduje ustania (...)

• 8.3.2018

Jak rodzic samotnie wychowujący dziecko może uzyskać świadczenie 500+?

Od początku nowego okresu świadczeniowego, który rozpoczął się 1 października 2017 roku, prawo rodziców samotnie wychowujących dzieci do świadczenia wychowawczego zostało uzależnione (...)

• 26.8.2017

500+ dla samotnych rodziców

Od 1 sierpnia przyjmowane są wnioski o wsparcie z rządowego programu „Rodzina 500 plus” na nowy okres świadczeniowy. Złożenie wniosku w sierpniu gwarantuje ciągłość wypłaty świadczenia (...)

• 25.2.2014

Alimenty - komu się należą i w jakiej wysokości?

Alimenty są to świadczenia należne od określonych członków rodziny osobom, które potrzebują pomocy materialnej, ponieważ nie są w stanie utrzymać się samodzielnie. Komu i od kogo (...)