brak oplaconego podatku VAT za samochod uzywany

Odpowiedzi w temacie (0)

old_pj

29.6.2016

Witam malzonka (obywatelka Niemiec) nabyla uzywane auto w salonie firmy X. w Poznaniu, niestety sprzedano jej go w cenie netto -> niewiedza jej a co gorsza sprzedawcy, przy probie zarejestrowania auta w Niemczech i zlozeniu deklaracji do Finanzamtu wyszlo to na jaw i zostalo wszczete postepowanie wyjasniajace. Proste pytanie co robic ? Powiadomilismy sprzedawce i oni sugeruja ze wystawia korekte faktury VAT i zeby nie powiadamiac polskiego US o calej sprawie choc wydaje mi sie ze Niemcy juz to zrobili. PS Firma X. podpadla takze w innych tematach tzn wyslali malzonke w droge z niewazna polisa OC oraz przedlozyli certyfikat COC od innego auta -> wyszlo przy rejestracji tak wiec do ich zapewnien podchodze z duzym sceptycyzmem

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 7.1.2014

  Sprzedaż samochodu firmowego

  Ze względu na usunięcie z ustawy o podatku od towarów i usług definicji \"towarów używanych\" zmieniły się zasady dotyczące opodatkowania podatkiem VAT m.in. przy sprzedaży samochodów (...)

 • 31.12.2013

  VAT 2014r. Vat od samochodów z kratką

  Z dniem 1 stycznia 2014 r. zaczną obowiązywać zawieszone dotychczas przepisy dotyczące odliczania podatku VAT od samochodów oraz paliwa wykorzystywanego do napędu tych samochodów.

 • 12.5.2017

  Zwrot VAT - Zasady zwrotu VAT

  W systemie podatku od towarów i usług (VAT) prawo uzyskania zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym jest cechą umożliwiającą realizację zasady neutralności tego podatku dla podatnika (...)

 • 10.2.2010

  Zwolnienie szkół jazdy z podatku VAT stan do 31.12.2010 r.

  Zgodnie z obecnie obowiązującym art. 43 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług (dalej: „ustawa o VAT\") zwolnione z podatku VAT są usługi, które zostały wymienione w załączniku nr 4 (...)

 • 18.6.2013

  Faktura korygująca, nota korygująca, duplikat faktury kiedy wystawiać?

  Faktury korygujące (zwane powszechnie „korektami”) oraz noty korygujące wystawiane są w sytuacjach, które wymagają poprawy zapisów dokonanych fakturami VAT. Rodzaj „korekty” (...)