Co robić aby nie płacić ZUSu ale działać w jakimś sensie legalnie? Czy są takie możliwosci? POMOCY!

Odpowiedzi w temacie (12)

-

20.9.2002

Witam wszystkich! Jestem studentem ekonomii w Kielcach. Mam sporo pomysłów na zarobienie dużych pieniędzy. Od kilku lat przepisuje teksty na komputerze (oczywiście bez bez zezwolenia). Od jakiegoś czasu współnie z trzema przyjaciółmi wpadliśmy na pomysł aby poszerzyć zakres świdczonych usług. Chodzi w dalszym ciągu o przepisywanie, ale także o nową formę rozprowadzania wśród studentów opracowanych przez nas notatek z wykładów mających formę zestawów odpowiedzi na pytania egzaminacyjne. Przeprowadziłem badanie rynku i już wiem, że ten pomysł chwyci. Nasze produkty wszystkim sie podobały. Jednak naszym dylematem jest to, że chcielibyśmy działać w pewnym sensie legalnie. Co zrobić aby móc spokojnie sie reklamować (może chociaż nazwa niech będzie legalna) ale jednak nie płacić ZUS itp. Oraz jakiego rodziaju usługi i umowy nie są objęte ZUS. Błagam pomóżcie. Bardzo szanuję ten Portal. Liczę na Was!!!! Pozdravka!!!!
(liberkal)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Ula

2003-03-10 23:21:51

Zarejestrujcie działalność na któregoś z rodziców ( pracującego) i po kłopocie. Rodzic zapłaci jedynie składkę zdrowotną - 100 zl.

Jaro

2005-03-13 18:03:20

Nie ma takiej możliwości. Musisz płacić i pogódź się z tym. Amen

clintonik

2007-09-07 00:17:04

Masz dużo pomysłów na zarobienie dużych pieniędzy i od kilku lat przepisujesz teksty :) haaaahaaaaa

Marek

2009-03-22 19:52:42

Odprowadzaj swoje składki ubezpieczeniowe w UK i nie płać ZUS w Polsce. Prosta procedura i minimalny koszt obsługi w przejściu na Brytyjski system ubezpieczeń, skłania coraz więcej Polaków do opłacania składek ubezpieczenia w Wielkiej Brytanii. PODSTAWA PRAWNA: Podjęcie pracy na etacie na rzecz społki w UK, zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM RADY (EWG) NR 1408/71 z dnia 14 czerwca 1971 r. daje każdemu Przedsiębiorcy gwarantowane, całkowite wyłączenie z polskiego systemu ubezpieczenia w ZUS. Czyli: W sytuacji, gdy osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę w Wielkiej Brytanii prowadzi swoją działalność gospodarczą w Polsce, podlegać będzie pod ustawodawstwo tego państwa, na terytorium którego wykonuje pracę najemną - czyli brytyjskiego. Istnieją dwa sposoby: 1. Zatrudnienie w angielskiej firmie. Podatki płacone są w Polsce natomiast składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne w Anglii. 2. Założenie firmy ze statusem Ltd - Limite

misiaczek1412

2011-01-04 13:35:36

ZUS Polski to w ogóle porażka... Emerytura marna... I jak tu człowiek ma godnie żyć ? Ale można na stare lata mieć więcej emerytury :) . Wystarczy wejść na http://www.zuswuk.pl/ . Jest to firma, która pomaga Nam zmienić ZUS na Angielski, dzięki czemu mniej płacimy (lub wcale) a więcej dostajemy... A miesięcznie możemy zaoszczędzić nawet 850 zł. Oczywiście wszystko legalne. Emerytury są juz po 7 przepracowanych latach a nie po 20 jak w Polsce. No i oczywiście wiadomo większe niż w Polsce. Dzięki temu mamy wyższą emeryturę i spokojnie możemy prowadzić działalność w kraju :)

marekkrol

2013-01-12 14:58:31

Super, rewelacja, faktyczne zatrudnienie, placa pensje czy za uslugi. Rozumiem ze dla kazdego znajda prace i kazdemu beda placic pensje, nie wazne czy to bedzie Pan prawnik czy Pani Janina z warzywniaka. A co z kwestia okreslenia ośrodka zyciowego, ktora jest dosc istotna przy okresleniu rezydentury podatkowej. Czyli jak ma sie kwestia faktycznego pobytu w uk? Pan euro-lex cuda na kiju opowiada, przerobil 20 firm i tylko ta jedna, jedyna jest najwspanialsza. Dobre Jest to wielkie oszustwo generujace problemy, dzialanie niezgodne z prawem. pozdrawiam potencjalnych ludzi z problemami prze euro-lex. Bedzie to samo co z Optigenem he he.

andrzej321

2013-03-15 01:09:27

z tego co czytałem , zus zabiera się po mału za tych, którzy fikcyjnie pracują w UK, z kolei skarbówka za tych, co mają firmy w anglii a pracują w Polsce. Na upartego, tam gdzie mieszkasz, musisz odprowadzać podatki, nie ma siły. I prędzej czy później i tak się do tego dobiorą. Co do tematu przewodniego, dobrą alternatywą są inkubatory przedsiębiorczości. Korzystasz wtedy z osobowości prawnej inkubatora (nie musiz rejestrować firmy, NIP i Regon dostajesz od inkubatora) Przy uczelniach można znaleźć fajne rozwiązania dla studentów, coś takiego znalazłem na inkubatory.pl . Z tym, że tam masz ograniczenie do 2 lat. Są też komercyjne firmy, które działają identyczną zasadą jak te przy uczelniach, np. biznescare.pl . Minusem jest to, że ograniczają się jedynie do usług, do inkubatora nie można podpiąć handlu. Wszystko kwestia gustu, ale to wydaje się najbardziej legalne, jeżeli chcesz "ominąć zus" a działać nadal legalnie.

jkurmin

2013-05-18 13:51:18

Witam. Jak się z Panem skontaktować?

jareczek231

2014-05-27 10:33:23

Przestrzegam Wszystkich przed Kamil Krajewski Euro-Lex and Partners. Firma EURO-lex and partners jest fikcyjna, zarejestrowana pod skrzynkę pocztową na terenie UK. Po kontroli ZUSu i odpowiednika HMRC w UK kamil krajewski po rozmowie z pracownikiem HMRC cyt"potwierdził, ze współpracuje z osobami które w Polsce prowadzą działalność gospodarczą dostarczając im wirtualnych adresów w celu uzyskania lepszych praw z zakresu ubezpieczeń społecznych. Poinformował, że żadna z osób którym zorganizował brytyjskie adresy nie przybyła do uk i pomimo, że mają umowy z euro-lex and partners nie były zatrudnione w wielkiej brytani"!!! Dodatkowo Brytyjski urząd skarbowy jak i celny - HM Revenue & Customs NIC&EO potwierdziły fikcyjność działalności EURO-lex and partners. Zus toczył postępowanie ponad 15 miesięcy i pomimo umowy z krajewskim on przy toczącym postępowaniu wszystkiemu się wyparł. Dla osób zainteresowany chętnie prześlę wszystkie dokumentu które otrzymałem z ZUSu i HMRC, które kwestionują legalność prowadzonej działalności przez tego człowieka. Szczerze odradzam bo nie warto płacić złodziejowi 500 zł miesięcznie, a później odsetki w ZUSie. Jeżeli Pan Kamil uważa, że piszę nie prawdę niech poda mnie do sądu. Zachęcam do wypowiedzi się pozostałych oszukanych w tym procederze.

gabrysia.urbankiewicz

2014-06-25 19:58:33

witam serdecznie .chcialabym skontaktowac sie z jareczek231 w sprawie eurolex and partners.ja tez zostalam oszukana przez ta firme.moj email to annaurbankiewicz@interia.pl. Pilnie proszę o kontakt.

sandwicz

2015-01-13 11:54:40

Też zostałem oszukany przez Euro lex - K. Krajewskiego i obecnie spłacam w ratach zaległy zus z odsetkami. Ta "praca przez vpn" to jedna wielka ściema, a firma - totalna porażka, zostawia klienta na lodzie w przypadku problemów z zusem. Przestrzegam wszystkim, uciekajcie....

sprawaeurolex

2015-02-06 13:28:05

Bardzo proszę o pilny kontakt użytkownika: jareczek231-mój mail: sandwicz65@wp.pl- też zostałem oszukany.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY