Co robić aby nie płacić ZUSu ale działać w jakimś sensie legalnie? Czy są takie możliwosci? POMOCY!

Odpowiedzi w temacie (18)

-

20.9.2002

Witam wszystkich! Jestem studentem ekonomii w Kielcach. Mam sporo pomysłów na zarobienie dużych pieniędzy. Od kilku lat przepisuje teksty na komputerze (oczywiście bez bez zezwolenia). Od jakiegoś czasu współnie z trzema przyjaciółmi wpadliśmy na pomysł aby poszerzyć zakres świdczonych usług. Chodzi w dalszym ciągu o przepisywanie, ale także o nową formę rozprowadzania wśród studentów opracowanych przez nas notatek z wykładów mających formę zestawów odpowiedzi na pytania egzaminacyjne. Przeprowadziłem badanie rynku i już wiem, że ten pomysł chwyci. Nasze produkty wszystkim sie podobały. Jednak naszym dylematem jest to, że chcielibyśmy działać w pewnym sensie legalnie. Co zrobić aby móc spokojnie sie reklamować (może chociaż nazwa niech będzie legalna) ale jednak nie płacić ZUS itp. Oraz jakiego rodziaju usługi i umowy nie są objęte ZUS. Błagam pomóżcie. Bardzo szanuję ten Portal. Liczę na Was!!!! Pozdravka!!!!
(liberkal)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Ula

2003-03-10 23:21:51

Zarejestrujcie działalność na któregoś z rodziców ( pracującego) i po kłopocie. Rodzic zapłaci jedynie składkę zdrowotną - 100 zl.

Jaro

2005-03-13 18:03:20

Nie ma takiej możliwości. Musisz płacić i pogódź się z tym. Amen

clintonik

2007-09-07 00:17:04

Masz dużo pomysłów na zarobienie dużych pieniędzy i od kilku lat przepisujesz teksty :) haaaahaaaaa

Grey

2009-02-26 20:34:35

Można działac w pełnym sensie legalnie, nie płacą składek ZUS: http://zus.pox.pl/bezskladek.htm

Marek

2009-03-22 19:52:42

Odprowadzaj swoje składki ubezpieczeniowe w UK i nie płać ZUS w Polsce. Prosta procedura i minimalny koszt obsługi w przejściu na Brytyjski system ubezpieczeń, skłania coraz więcej Polaków do opłacania składek ubezpieczenia w Wielkiej Brytanii. PODSTAWA PRAWNA: Podjęcie pracy na etacie na rzecz społki w UK, zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM RADY (EWG) NR 1408/71 z dnia 14 czerwca 1971 r. daje każdemu Przedsiębiorcy gwarantowane, całkowite wyłączenie z polskiego systemu ubezpieczenia w ZUS. Czyli: W sytuacji, gdy osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę w Wielkiej Brytanii prowadzi swoją działalność gospodarczą w Polsce, podlegać będzie pod ustawodawstwo tego państwa, na terytorium którego wykonuje pracę najemną - czyli brytyjskiego. Istnieją dwa sposoby: 1. Zatrudnienie w angielskiej firmie. Podatki płacone są w Polsce natomiast składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne w Anglii. 2. Założenie firmy ze statusem Ltd - Limite

2009-03-22 19:55:32

Kto zajmuje się tym w UK POLSKIE CENTRUM FINANSOWE w LONDYNIE Lider usług finansowych w Londynie Financial Republic Biuro rachunkowe 40 Tooting High Str. Tooting Broadway SW17 ORG tel1. 02087674088, tel2. 02030512 82, tel3. 02086823959 email:info@financialrepublic.org.uk www.financialrepublic.org.uk www.rozliczenia-online.com www.rejestracjaspolek-online.com www.benefity.net Financial Republic oferuje swoim klientom możliwość zatrudnienia w jednej z naszych spółek w Wielkiej Brytanii.

misiaczek1412

2011-01-04 13:35:36

ZUS Polski to w ogóle porażka... Emerytura marna... I jak tu człowiek ma godnie żyć ? Ale można na stare lata mieć więcej emerytury :) . Wystarczy wejść na http://www.zuswuk.pl/ . Jest to firma, która pomaga Nam zmienić ZUS na Angielski, dzięki czemu mniej płacimy (lub wcale) a więcej dostajemy... A miesięcznie możemy zaoszczędzić nawet 850 zł. Oczywiście wszystko legalne. Emerytury są juz po 7 przepracowanych latach a nie po 20 jak w Polsce. No i oczywiście wiadomo większe niż w Polsce. Dzięki temu mamy wyższą emeryturę i spokojnie możemy prowadzić działalność w kraju :)

euro-lex

2012-12-15 19:29:28

a ja moge polecic firme z uk - Euro Lex and Partners, http://optymalizacja-zus.org , sam korzystam z ich uslug i chyba jako jedyna firma na rynku (a sprawdzilem chyba ze 20) oferuja faktyczne (a nie pozorne) zatrudnienie. z jednej strony ja jako ich pracownik wykonuje dla nich konkretne zlecenie, z drugiej zas jako przedsiebiorca korzystam z programu optymalizacji zus, otrzymuje za swoja prace wynagrodzenie (jako pracownik, do tego 4 tygodnie urlopu w roku) a ja im place za wykonane uslugi. podatek dochodowy za prace jest odprowadzany, skladki na ubezp. spol. rowniez, na kwote abonamentu 400 zl m-nie otrzymuje fakture i calosc ksieguje jako koszt uzyskania przychodu. nie ma tutaj nic niezgodnego z prawem, zus lub jakiekolwiek organy kontrolne nie moga zakwestionowac umowy o prace poniewaz praca JEST WYKONYWANA :) wiecej informacji na http://optymalizacja-zus.org/optymalizacja-kosztow-zusu pozdrawiam wszystkich

marekkrol

2013-01-12 14:58:31

Super, rewelacja, faktyczne zatrudnienie, placa pensje czy za uslugi. Rozumiem ze dla kazdego znajda prace i kazdemu beda placic pensje, nie wazne czy to bedzie Pan prawnik czy Pani Janina z warzywniaka. A co z kwestia okreslenia ośrodka zyciowego, ktora jest dosc istotna przy okresleniu rezydentury podatkowej. Czyli jak ma sie kwestia faktycznego pobytu w uk? Pan euro-lex cuda na kiju opowiada, przerobil 20 firm i tylko ta jedna, jedyna jest najwspanialsza. Dobre Jest to wielkie oszustwo generujace problemy, dzialanie niezgodne z prawem. pozdrawiam potencjalnych ludzi z problemami prze euro-lex. Bedzie to samo co z Optigenem he he.

euro-lex

2013-01-12 15:35:38

przez grzecznosc nie skomentuje wypowiedzi wyzej :) oszczednosci sa znaczne, zamiast blisko 1050zl skladek do zus nasi klienci placa 400zl (nasz koszt) + ok. 100zl (prywatne ub. medyczne) - nie trzeba byc geniuszem z matematyki aby policzyc ile zostaje w kieszeni poza tym, rzecz chyba najwazniejsza, nasi pracownicy w mysl ustawodawstwa UE wcale nie musza wykonywac pracy (a tym samym przebywac w uk) - nie trzeba nigdzie udowadniac ze osrodek zycia jest np. w anglii, (chociaz wiem ze nieudolni posrednicy z polski nie zaznajomieni do konca z przepisami takich wlasnie informacji udzielaja) odsylam do ustawodawstwa - [url=http://optymalizacja-zus.org/rozporzadzenie-rady-ewg-nr-1408-71-z-dnia-14-czerwca-1971r]art. 14 ust. 2b(ii) rozporządzenia 1408/71. [/url]: [b]3. trzeci wyjatek stanowi pracownik zatrudniony jednoczesnie w kilku panstwach czlonkowskich a nie zamieszkaly ani w panstwie, w ktorym siedzibe ma pracodawca, ani w panstwie lub panstwach, w ktorych wykonuje swoja pracę - tu stosuje sie przepisy tego panstwa, na obszarze ktorego znajduje sie siedziba zatrudniajacego pracodawcy [/b] wiecej informacji w temacie [url=http://optymalizacja-zus.org/optymalizacja-kosztow-zusu]Jak zgodnie z prawem można płacić mniejszy ZUS?[/url]

andrzej321

2013-03-15 01:09:27

z tego co czytałem , zus zabiera się po mału za tych, którzy fikcyjnie pracują w UK, z kolei skarbówka za tych, co mają firmy w anglii a pracują w Polsce. Na upartego, tam gdzie mieszkasz, musisz odprowadzać podatki, nie ma siły. I prędzej czy później i tak się do tego dobiorą. Co do tematu przewodniego, dobrą alternatywą są inkubatory przedsiębiorczości. Korzystasz wtedy z osobowości prawnej inkubatora (nie musiz rejestrować firmy, NIP i Regon dostajesz od inkubatora) Przy uczelniach można znaleźć fajne rozwiązania dla studentów, coś takiego znalazłem na inkubatory.pl . Z tym, że tam masz ograniczenie do 2 lat. Są też komercyjne firmy, które działają identyczną zasadą jak te przy uczelniach, np. biznescare.pl . Minusem jest to, że ograniczają się jedynie do usług, do inkubatora nie można podpiąć handlu. Wszystko kwestia gustu, ale to wydaje się najbardziej legalne, jeżeli chcesz "ominąć zus" a działać nadal legalnie.

euro-lex

2013-03-15 15:47:49

aby rozwiac do konca wszelkie watpliwosci i zadawane @ pytania dotyczace charakteru wykonywanej pracy przez osoby zatrudnione w euro-lex, podaje ogolne warunki oferty: W zwiazku z uruchomieniem nowej uslugi przez jedna z naszych partnerskich firm - komercyjny dostep do prywatnej sieci VPN w UK, USA, Francji i Polsce prowadzimy aktualnie rekrutacje na stanowisko administratora i kontrolera prywatnej sieci VPN w Wielkiej Brytanii Praca nie jest skomplikowana i praktycznie kazdy jest w stanie ja wykonac, gdyz polega na codziennym korzystaniu z internetu. To nie jest zart :) praca polega na codziennym, w ilosci min. 17 godzin tygodniowo, korzystaniu z internetu, najlepiej w taki sam sposob jak zazwyczaj. Wprowadzana obecnie na rynek przez naszego Partnera usluga dostepu do prywatnej sieci VPN jest w ostatniej fazie testow przed oddaniem jej do komercyjnego uzytku, konieczne jest dokladne przetestowanie jej zachowan w praktycznie kazdym mozliwym scenariuszu - a mozliwosci i zachowanie sieci najlepiej sprawdzic w trakcie jej biezacego uzytkowania Poniewaz komercyjna usluga dostepu do prywatnej sieci VPN dla klientow biznesowych i indywidualnych polega przede wszystkim na zapewnieniu bezpiecznego, szyfrowanego polaczenia i dostepu do internetu, zlecona przez nasza firme i wykonywana praca polega na wykonywaniu dokladnie tych samych czynnosci ktore wykonuje komercyjny klient - w tym wypadku uzytkowania internetu. Tylko w taki sposob mozna okreslic parametry techniczne sieci w celu zapewnienia jak najlepszej jakosci polaczen oraz na zastosowania wlasciwych ustawien sprzetu i calej infrastruktury technicznej odpowiedzialnej za utrzymanie sieci poprzez obserwacje natezenia ruchu i zachowania uzytkownikow. Krotko mowiac, wykonujac ww. prace, w bardzo latwy sposob bedzie mozna udowodnic w przypadku kontroli, ze praca zostala faktycznie wykonana i tym samym uniknac podejrzen (np. ZUS'u) o wykonywanie pracy fikcyjnej, pozornej itp. oraz braku koniecznosci pobytu w UK z uwagi na umozliwiony przez Euro-Lex zdalny dostep do sieci i mozliwosc wykonywania powierzonej pracy zdalnie. Na zadanie jestesmy w stanie przedstawic szczegolowy raport obecnosci w pracy kazdego z uzytkownikow firma euro-lex jest w tej chwili jedyna firma na polskim rynku oferujaca FAKTYCZNE a nie pozorne zatrudnienia, z uwagi na charakter wykonywanej pracy, na zadanie kontroli lub osoby zatrudnionej mozemy przedstawic szczegolowy wykaz czasu spedzonego w pracy i tym samym potwierdzic fakt jej wykonywania opisywane problmy pracownikow innych firm, zatrudnionych rzeczywiscie 'fikcyjnie' nie dostycza pracownikow euro-lex wiecej informacji w temacie 'Jak legalnie nie placic ZUS' - https://optymalizacja-zus.org/ pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

jkurmin

2013-05-18 13:51:18

Witam. Jak się z Panem skontaktować?

jareczek231

2014-05-27 10:33:23

Przestrzegam Wszystkich przed Kamil Krajewski Euro-Lex and Partners. Firma EURO-lex and partners jest fikcyjna, zarejestrowana pod skrzynkę pocztową na terenie UK. Po kontroli ZUSu i odpowiednika HMRC w UK kamil krajewski po rozmowie z pracownikiem HMRC cyt"potwierdził, ze współpracuje z osobami które w Polsce prowadzą działalność gospodarczą dostarczając im wirtualnych adresów w celu uzyskania lepszych praw z zakresu ubezpieczeń społecznych. Poinformował, że żadna z osób którym zorganizował brytyjskie adresy nie przybyła do uk i pomimo, że mają umowy z euro-lex and partners nie były zatrudnione w wielkiej brytani"!!! Dodatkowo Brytyjski urząd skarbowy jak i celny - HM Revenue & Customs NIC&EO potwierdziły fikcyjność działalności EURO-lex and partners. Zus toczył postępowanie ponad 15 miesięcy i pomimo umowy z krajewskim on przy toczącym postępowaniu wszystkiemu się wyparł. Dla osób zainteresowany chętnie prześlę wszystkie dokumentu które otrzymałem z ZUSu i HMRC, które kwestionują legalność prowadzonej działalności przez tego człowieka. Szczerze odradzam bo nie warto płacić złodziejowi 500 zł miesięcznie, a później odsetki w ZUSie. Jeżeli Pan Kamil uważa, że piszę nie prawdę niech poda mnie do sądu. Zachęcam do wypowiedzi się pozostałych oszukanych w tym procederze.

gabrysia.urbankiewicz

2014-06-25 19:58:33

witam serdecznie .chcialabym skontaktowac sie z jareczek231 w sprawie eurolex and partners.ja tez zostalam oszukana przez ta firme.moj email to annaurbankiewicz@interia.pl. Pilnie proszę o kontakt.

sandwicz

2015-01-13 11:54:40

Też zostałem oszukany przez Euro lex - K. Krajewskiego i obecnie spłacam w ratach zaległy zus z odsetkami. Ta "praca przez vpn" to jedna wielka ściema, a firma - totalna porażka, zostawia klienta na lodzie w przypadku problemów z zusem. Przestrzegam wszystkim, uciekajcie....

sprawaeurolex

2015-02-06 13:28:05

Bardzo proszę o pilny kontakt użytkownika: jareczek231-mój mail: sandwicz65@wp.pl- też zostałem oszukany.

Właściciel

2017-11-07 11:40:28

http://wyoming.com.pl/ zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Optymalizujemy składki ZUS, doradzamy w zakresie podatków oraz założenia firmy zagranicą

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 4.9.2018

  Kryterium dochodowe 2018 - Kryteria dochodowe w pomocy społecznej od 1 października 2018 r.

  Rada Ministrów zaproponowała podwyżkę kryteriów dochodowych uprawniających do świadczeń z pomocy społecznej.

 • 18.9.2018

  Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenie różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • 9.12.2004

  Wolontariat zamiast praktyki

  Na praktykach nie dla wszystkich chętnych starcza miejsca. Ograniczone możliwości mają też młodsi studenci. Nie oznacza to jednak, że są skazani na roznoszenie ulotek lub udzielanie korepetycji (...)

 • 27.12.2012

  Uprawnienia osoby zatrzymanej

  Uprawnienia przysługujące zatrzymanemu są gwarancją podstawowych praw człowieka. Mają zapewnić, żeby osoba nie została bezpodstawnie i niesprawiedliwie pozbawiona wolności. Uprawnienia te dotyczą (...)

 • 12.10.2017

  Kurator - Kiedy i dla kogo ustanawia się kuratora?

  Prawo nie przyznaje zdolności do czynności prawnej osobom niepełnoletnim, ubezwłasnowolnionym, nierzadko zaś wydarzenia życia codziennego mogą faktycznie pozbawić człowieka możliwości reprezentowania (...)