e-prawnik.pl Porady prawne

Comiesięczne przelewy i wpłaty gotówki od rodziców na studia

Odpowiedzi w temacie ()

xyzabc1

6.3.2023

Każdego miesiąca podczas całego okresu studiów dostawałem od mamy ok. 1000zł przelewem na konto a od taty ok. 3tys złotych w gotówce, które później wpłacałem na własne konto. W ostatnim roku studiów rozpoczalem pracę na część etatu jednak dalej dostawałem też taką samą kwotę co wcześniej od rodziców. Czy powinienem zgłosić te comiesięczne przelewy i wpłaty gotówki od rodziców do urzędu skarbowego?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • Kiedy można żądać alimentów od dziadków? Były mąż nie płaci alimentów. Komornik stwierdził, ze dług jest nieściagalny (nie pracuje, złożył oświadczenie, że nic nie ma). Prawda (...) czytaj dalej»

  • zaległe alimenty - jak je wyegzekwować W 2000r. sąd zasądził od męża alimenty na dzieci. Nigdy dobrowolnie nie zapłacił ani złotówki. Komornik nie mógł ściągać alimentów, bo mąż był (...) czytaj dalej»

  • Alimenty a studia zaoczne/niestacjonarne Mam 21 lat i zaczynam studia zaoczne. Nie mam pracy, jestem na utrzymaniu matki, która zarabia 900zł netto. Innych dochodów nie mamy. Studia zaczynam (...) czytaj dalej»

  • alimenty - jak się pozbyć komornika Płace zasądząne mi alimenty dla syna w wysokości 200 zł miesiecznie i przez trzy lata nie zapłaciłem 3 raty (trzech miesięcy) i w dniu wczorajszym dostałem (...) czytaj dalej»

  • alimenty alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet niepełnosprawna nie zdolna do pracy wtedy (...) czytaj dalej»