e-prawnik.pl Porady prawne

Czy pójdę siedzieć???

Odpowiedzi w temacie (38)

-

6.11.2003

Wtam wszystkich i proszę o pomoc,ponad 3 lata temu ukradłem buty i zostałem ukarany karą 6 miesięcy na 3 lata w zawieszeniu, teraz niedawno znowu mi sie poprzestawiało w głowie i ukradłem z kolegą kilka piw z Biedronki na sumę 14zł , byłem na policji i dostałem 100 zł colegium czy grzywny już z wrażeniea nie pamiętam, ale na podstawie tego właśnie chcą mi chyba odwiesić ten wyrok, przyszło mi wezwanie z Bytomia (tam kiedyś ukradłem te buty) i pisze tam "o zarządzenie wykonania kary", mam iść 14 na sprawę, czy to znaczy że na tej sprawie mi powiedzą idziesz siedzień i czy ewentualnie da sie jakoś odwołać od tego wyroku jak już zapadnie albo zrbić coś by nie iść do więzienia tzn. zapłacuić jakąś kaucję, odpracować czy coś...?? z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam i jeszcze raz plis o pomoc :(
(Grzegorz)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Eliza

2003-11-06 16:54:35

Dobry jesteś... może ukradniesz sobie teraz bilet na wolność.

asia

2003-11-07 11:12:20

Super dobry.Moze pomoze ci kolega po "fachu" . glupi to ty taki calkiem nie jestes skoro wiedziales gdzie kierowac pytanie dotycząse twojej dupy. Ale odpowiem- I D Z I E S Z S I E D Z I E C !!!!!! Zebys chociaz ukradl chleb bo byles glodny ale piwsko?:-0 Powodzenia w kiciu

gregman

2003-11-07 11:16:27

stary-nastepnym razem jak ci sie poprzestawia w glowie to kogos pobijesz za 20 zl, a naztepnym zabijesz za 35???

klawisz

2003-11-07 13:42:37

Witam koleguniu zapraszam do mnie do Z.K w Raciborzu, przydziele Ci specjalna cele żeby ci troche tyłek przeczyścili napewno Ci się spodoba. Myśle, że juz nic w przyszłości nie ukradniesz.

marek

2003-11-07 23:38:00

Nie pójdziesz siedzieć dlatego, że ukradłeś te piwa, bo to nie jest "umyślne przestępstwo podobne", za popełnienie którego zarządzono by ci wykonanie kary. Ale, być może w tamtej sprawie nie uisciłes grzywny, albo nie zapłaciłes kosztów, albo Sąd doszedł do przekonania, że "rażąco naruszasz porządek prawny" - w takich przypadkach - może, lecz nie musi zarządzic wykonania kary. To, co dostałes z Sądu to zapewne zawiadomienie o terminie posiedzenia w tej kwestii - jedż i się tłumacz. A PRZEDE WSZYSTKIM NIE KRADNIJ - ZOBACZ, JAKI SIĘ W MOMENCIE ZROBIŁES MALUTKI, JAK POMYSLAŁES, ŻE PÓJDZIESZ DO WIĘZIENIA.

xxx

2003-11-08 22:00:52

weź się do roboty zamiast kraść darmozjadzie jeden, a teraz jak pójdziesz siedzieć to za czyje pieniądze - no właśnie ZA MOJE i innych LUDZI, którzy cięzko pracują na kawałek chleba

morfeo

2003-11-09 00:22:45

Marku jestes w błedzie jesli to przestepstwo o kradzież jest to jak najbardziej podobne, pytanie pozostaje takie czy okres probacji juz minoł czy nie, jeśli stało się to w tym okresie lub 6 miesięcy po nim istnieje realna podstawy do umieszczenia skazanica w Z.K.

marek

2003-11-09 01:13:53

A ja myślę, że to Ty się mylisz. Grzegorz pisał o kradzieży piw za 14 zł. Żeby było to przestępstwo musiałaby być to kradzież z włamaniem (wartość skradzionego mienia poniżej 250 zł), a o tym nie napisał.Moim zdaniem, G. dopuścił się wykroczenia - sam nazywa karę, którą otrzymał "colegium", a poza tym kodeks karny nie daje możliwości orzeczenia tak niskiej grzywny.

Grzegorz

2003-11-11 23:35:33

hmmm, tylko że to było wykroczenie a nie przestępstwo, a po drugir to nir ja ukradłem tylko kolega :/

marek

2003-11-11 23:39:30

A złożyłes apelację? Nie pogodziłeś sie z wyrokiem? To, że mówisz, że to kolega ukradł jakoś mnie nie przekonuje. Pewnie poczułes sie lepiej po tym, co ci napisałem?

Grzegorz

2003-11-12 09:16:02

witaj Marku, najpierw z góry dziękuje za zainteresowanie moją sprawą i pomoc, bardzo, to że to nie ja ukradłem to jest święta prawda, wszedłem z kolegą do sklepu ale to nie ja tylko on wyniósł te piwa, ale ochroniarz go złapał ja podeszłem no i niby razem, poważnie, tylko że właśnie mnie zastanawia to że nawet jakbym to ja wziął to przecierz to nie jest przestępstwo tylko wykroczenie (14zł) i własnie cały czas myśle o tym. Apelacji jesszcze nie złożyłem bo nie wiem jak to się robi, nie wiem czy w moim przypadku to coś da, i jeszcze nie było tego posiedzenia komisji, dopiero w piątek idę i normalnie już jestem kłębkiem nerwów, ahhhhh. Czy mogę na przykład zarządać adwokata? Pozdrawiam serdecznie.

Grzegorz

2003-11-12 09:35:39

witaj Marku, najpierw z góry dziękuje za zainteresowanie moją sprawą i pomoc, bardzo, to że to nie ja ukradłem to jest święta prawda, wszedłem z kolegą do sklepu ale to nie ja tylko on wyniósł te piwa, ale ochroniarz go złapał ja podeszłem no i niby razem, poważnie, tylko że właśnie mnie zastanawia to że nawet jakbym to ja wziął to przecierz to nie jest przestępstwo tylko wykroczenie (14zł) i własnie cały czas myśle o tym. Apelacji jesszcze nie złożyłem bo nie wiem jak to się robi, nie wiem czy w moim przypadku to coś da, i jeszcze nie było tego posiedzenia komisji, dopiero w piątek idę i normalnie już jestem kłębkiem nerwów, ahhhhh. Czy mogę na przykład zarządać adwokata? Pozdrawiam serdecznie.

aaa

2003-11-12 13:49:06

tyłek to se sam przeczyść brudasie albo synowi jak go masz

marek

2003-11-12 20:31:23

Czy byłeś w Sądzie na sprawie o kradziez tych piw, czy wyrok doręczony Ci został do domu? Jaki wyrok - nakazowy, czy zaoczny? I kiedy to było? Od tego, co to było i kiedy się zdarzyło zależy droga odwoławcza. Co do posiedzenia w Bytomiu - nawet, jeśli zdarzyłoby się tam coś, z czego nie będziesz zadowolony - będziesz mógł złożyć zażalenie. Piszesz, że tamten pierwszy wyrok był ponad trzy lata temu i określono w nim trzyletni okres próby - kiedy dokładnie zapadł, czy odwoływałeś się od niego? Możesz wnosic o ustanowienie obrońcy z urzędu - musisz wykazać, że nie jesteś w stanie ponieść wydatków związanych z jego ustanowieniem. Ale ja myślę, że nie dostaniesz obrońcy w postępowaniu wykonawczym - bo taka jest praktyka, chociaż zdarzają się wyjątki.

Grzegorz

2003-11-12 21:25:44

Marku, w sądzie, w sprawie tych piw jeszcze nie byłem, jak byłem na policji to mi policjant powiedział że dostaję 100 zł grzywny i że pewnie mi przyjdzie wezwanie do sądu aby mi to zatwierdzili. Od wyroku tamtego z Bytomia się nie odwoływałem, a było to ...własnie nie pamiętam ale wiem że mi zabrakło dwóch dni do zakończenia tych "zawiasów", i dwa dni przed ich zakończeniem nastąpiło to wydarzenie w biedronce :/ I jakby na przykład mi ten wyrok odwiesili to wtedy mam 7 dni na złożenie zażalenia, tak? I potem co sie dzieje, czekam na następną sprawę, i czy mogę wtedy adowktata na przykład wynająć?

grzecgorz

2003-11-12 21:26:24

Marku, w sądzie, w sprawie tych piw jeszcze nie byłem, jak byłem na policji to mi policjant powiedział że dostaję 100 zł grzywny i że pewnie mi przyjdzie wezwanie do sądu aby mi to zatwierdzili. Od wyroku tamtego z Bytomia się nie odwoływałem, a było to ...własnie nie pamiętam ale wiem że mi zabrakło dwóch dni do zakończenia tych "zawiasów", i dwa dni przed ich zakończeniem nastąpiło to wydarzenie w biedronce :/ I jakby na przykład mi ten wyrok odwiesili to wtedy mam 7 dni na złożenie zażalenia, tak? I potem co sie dzieje, czekam na następną sprawę, i czy mogę wtedy adowktata wynająć?

marek

2003-11-13 00:31:23

W kazdej chwili możesz wynając adwokata. Po złozeniu zażalenia sprawa zostanie rozpoznana przez Sąd Okręgowy (no, chyba, zeby Sąd w Bytomiu porażony siła argumentów zawrtych w Twoim zażaleniu sam zmienił swe postanowienie). Ale na razie nie myśl o tym, co będzie dalej, bo na razie nic się takiego nie zdarzyło, co powodowałoby to "dalej". Spokojnie. To, co opisałeś o Policji może swiadczyć, że zgodziłeś sie na skazanie bez przeprowdzenia rozprawy, do czego jeszcze nie doszło, a więc nie jestes jeszcze karany za wykroczenie. Co do "zawiasów", to obejmują one okres próby - w Twoim przypadku 3 lata + jeszcze 6 miesięcy. Tak, że musisz dotrwać do 3,5 roku po uprawomocnieniu się wyroku i nie będzie Ci można zarządzić wykonania kary.

Grzegorz

2003-11-13 09:19:07

Marku dziękuje bardzo za poświęcenie mojej sprawie tyle uwagi, serdecznie pozdrawiam no i do zobaczenia, jutro idę na posieddzenie w sparwie zarządzenia wykonania tej kary i jeszcze się pewnie po niej odezwę. Jeszcze raz pozdrawiam i dzięki. :)

zdziwko

2003-11-15 00:12:08

ale ty frajer jestes bity, sadysto w ryja ruchany- kto ci placi?>?? ty masz cwelu ludzi resocjalizowac a nie bawic sie chamie zbolaly o sadystycznej mentalnosci.. az dziw ze kompa potrafisz uruchomic, chyba ze dyktujesz pacanie niemyty oplacany za moje podatki ..cioto zbolala ..

marek

2003-11-15 19:19:18

No, i co tam w Bytomiu, Grzegorzu się działo?

Eliza

2003-11-15 20:03:19

A co się mogło dziać, wsadzili go do paki, a jak nie to napewno jest już w biedronce na stoisku alkoholowym i ...

marek

2003-11-15 20:14:11

Dobre. Może jednak nie jest z nim tak źle.

Grzegorz

2003-11-16 13:56:37

Witam, :) Eliza mylisz się niestety w obu przypadkach, i jeszcze jedno jeśli już jesteśmy przy Twojej osobie, jesteś hmmmm...no...hmm nie chce niczego ostergo hehehe tylko no jesteś "niemiła":DDDDDDD Marku teraz czas na Ciebie, jeszcze raz dzięks za wsparcie, powinno być więcej ludzi którzy potrafią doradzać a nie z góry przesądzać i dołować na tym forum wogóle, kurwa na tyle wypowiedzi tylko jeden Marek podszedł to tego powaznie i okazalo sie tak jak mówił hehe, a Eliza bleeeeeeee :DDDDDD A tak wogóle to sędzia mi powiedział coś, że mam szczęście bo coś tam 5 dni, nie zrozumiałem go wogóle no ale powiediał nie idzie pan do więzienia, jest pan wolny, dowidzenia. Chciałem jeszcze sie wytłumaczyć ale mi nie dał, buahahaa, powiedział żeby mu nie zawracać głowy, jest pan wolny dowidzenia, heh, byłem tak ździwiony że myślałem że to jakis wał albo nie wiem co buahahaa, uffffff :D Wszystko dobrze się skończyło na szczęscie, ja mam nauczkę itd hehehe pozdrowionka Marek :DD

Marta

2004-09-08 00:15:13

A ja uwazam ze nic złego nie zrobił biorac sobie os ze sklepu. Moze jest bezrobotny, wiec skad ma wziasc kase ,a jak sie ma na cos ochote to ciezko jest sie powstrzymac.Niech mu dadza prace to nie bedzie musiał krasc,a jak bedzie głodny i ukradni chleb to co, to tez bedzie ukarany za to? No jasne lepiej byłoby zdychac z głodu, ale cóz takie jest zycie w tym dziwnym świecie a razcej dziwnym naszym kraju!!

Studiosus

2004-09-16 22:36:41

Czy miałaś kiedyś okazję być okradzionym właścicielem/ współwłaścicielem sklepu? I co to znaczy, żo powinni dać mu pracę? Kto powiniem mu ją dać? Biedronka? Premier Belka? Prezydent Kwaśniewski? Ja? Ty? Sklep obuwniczy w Bytomiu? Sąd? Policja? A może sam by jakiejś poszukał?

dix

2005-07-06 03:31:08

Już jesteś pewnie po wyroku albo się ukrywasz czy coś. To że dostałeś w zawiasach to jest dobromyślność sądu i zawsze może odwiesić a 6 miesięcy na 3 to pewnie nie za buty ze straganu tylko z kogoś.

zabnicka

2006-10-20 18:18:21

musisz iść na sprawę tam się gesto tłumaczyć i tak dostaniesz postanowienie o wykonaniu kary potem próbuj odraczać wykonanie kary co pół roku.

***********@*****.**

2006-12-09 19:47:52

Zgodnie z art. 9 par.1 popełniłeś przestępstwo na który jest określona kara. § 2. Nieletni, który po ukończeniu 15 lat dopuszcza się czynu zabronionego określonego w Art. 134, Art. 148 § 1, 2 lub 3, Art. 156 § 1 lub 3, Art. 163 § 1 lub 3, Art. 166, Art. 173 § 1 lub 3, Art. 197 § 3, Art. 252 § 1 lub 2 oraz w Art. 280, może odpowiadać na zasadach określonych w tym kodeksie, jeżeli okoliczności sprawy oraz stopień rozwoju sprawcy, jego właściwości i warunki osobiste za tym przemawiają, a w szczególności, jeżeli poprzednio stosowane środki wychowawcze lub poprawcze okazały się bezskuteczne. § 3. W wypadku określonym w § 2 orzeczona kara nie może przekroczyć dwóch trzecich górnej granicy ustawowego zagrożenia przewidzianego za przypisane sprawcy przestępstwo; sąd może zastosować także nadzwyczajne złagodzenie kary. § 4. W stosunku do sprawcy, który popełnił występek po ukończeniu lat 17, lecz przed ukończeniem lat 18, sąd zamiast kary stosuje środki wychowawcze, lecznicze albo poprawcze przewidziane dla nieletnich, jeżeli okoliczności sprawy oraz stopień rozwoju sprawcy, jego właściwości i warunki osobiste za tym przemawiają.

Czarna

2007-05-28 20:18:49

Masz racje ja dopiero teraz przeczytalam twoj temat. Zdenerwowalo mnie to ze wszyscy tak na ciebie wjechali jakbys kogos zabil. Przeciez to tylko kradziez i nalezy ci sie kara ale nie od razu wiezienie:/ Właśnie mojemu chłopakowi odwiesili zawiasy:( Dobrze ze Tobie chociaz dali spokuj. Powodzenia i pozdrawiam

Czarna

2007-05-28 20:19:11

Masz racje ja dopiero teraz przeczytalam twoj temat. Zdenerwowalo mnie to ze wszyscy tak na ciebie wjechali jakbys kogos zabil. Przeciez to tylko kradziez i nalezy ci sie kara ale nie od razu wiezienie:/ Właśnie mojemu chłopakowi odwiesili zawiasy:( Dobrze ze Tobie chociaz dali spokuj. Powodzenia i pozdrawiam

anek

2007-07-17 22:41:14

Tak czy siak przysluguje ci darmowy adwokat, przed rozprawa wyslij wniosek o przyznanie adwokata z urzedu, sad musi ci przyznac obronce a tym samym przeniesie termin sprawy bo obronca musi zapoznac sie ze sprawa, odwoluj sie ale mysle ze nie bedzie tak zle,

asssss

2009-07-20 02:35:22

MAŁPY TYLKO SPOKOJNIE !!!!!!!!!!!!!!!!

ASSSSSSSSSSS

2009-07-20 02:37:06

ELIZA ILE MASZ LAT ?

ASSSSSSSSSSS

2009-07-20 02:42:20

MASZ DOŻYWOTKĘ ZA TO JAK NIC !!!!!!!

Olaf

2017-08-30 12:58:54

Na chuj się czepiacie? Ukradł to ukradł trudno, życie jest ciężkie Chłopak pyta się teraz czy pójdzie siedzieć a nie czy dobrze zrobił. Każdy wariuje każdy świruje, ja też akurat wracam ze prawy No co wam powiem JPPK

Billka

2020-10-17 19:13:26

a miałeś adwokata? ja polecam Mariusza Olężałka - jest dobry i wie jak odpowiednio użyć prawa! także moim zdaniem dobry adwokat potrafi zdziałać cuda

MarcinPys1995

2023-01-23 17:22:33

Jeżeli szukasz profesjonalnego adwokata do spraw karnych na terenie Gdańska i Trójmiasta, to Magdalena Rymkiewicz-Aranowska będzie doskonałym wyborem. Jest ona specjalistką od tego typu postępowań sądowych oraz posiada bogate doświadczenie w tym zakresie. Potrafi skutecznie negocjować, aby osiągnąć pozytywny rezultat dla swojego klienta. Ponadto oferuje ona również płatne porady prawne w formie on-line. Serdecznie polecam! 509 393 129 https://adwokat-rymkiewicz-aranowska.pl/

Martynarozalska

2023-01-23 17:26:16

Jeżeli szukasz profesjonalnego adwokata do spraw karnych na terenie Gdańska i Trójmiasta, to Magdalena Rymkiewicz-Aranowska będzie doskonałym wyborem. Jest ona specjalistką od tego typu postępowań sądowych oraz posiada bogate doświadczenie w tym zakresie. Potrafi skutecznie negocjować, aby osiągnąć pozytywny rezultat dla swojego klienta. Ponadto oferuje ona również płatne porady prawne w formie on-line. Serdecznie polecam! 509 393 129 https://adwokat-rymkiewicz-aranowska.pl/

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM