Czy potrzebna intercyza ?

Odpowiedzi w temacie (1)

ryba90

19.5.2019

Witam serdecznie użytkowników , mam takie pytanie które nie daje mi spokoju. Sytuacja wygląda tak , Po ślubie z moją obecną żoną , dostałem darowizne od mamy ( ze sprzedaży działki ) oraz dostałem darowowiznę od babci ( w formie działki). Powiedzmy ,że od mamy dostałem 200 tys a od babci działke która jest warta również 200 tys . Teraz zaczynamy budowe na tej działkce , jak nie trudno się domyślić , większość kosztów poniosę ja ze względu,że przeznaczam na to i moją działkę jak i środki które dostałem od mamy , reszte natomiast pieniedzy potrzebnych do budowy ( na wykończenia i urządzenie domu) będzie pochodzić chociażby z oszczedności jakie posiadamy jak i pieniedzy które uzbieraliśmy na ślubie. Pytanie brzmi , czy w przyszłości jeśli doszło by do rozłamu naszego związku czy to z mojej winy czy winy małżonki bądź po prostu stwierdzilibyśmy że dłużej żyć ze sobą nie chcemy , czy cały dom jak i jego zawartość wraz z działką będą dzielone po połowie ? Czy większość dostanę ja bo włożyłem powiedzmy troche w niego więcej pieniedzy ? Czy jest tutaj w tym przypadku konieczna intercyza ? Nie chce martwić żony , ani się z nią kłócić , ale zapewnie nie chciałbym stracić całego mojego dobytku bądź rozdzielać go na połowę. Proszę o wyjaśnienie w tej sprawie , oraz porady jakie byłoby najlepsze rozwiązanie w tej sprawie , aby wrazie "w" po rozwodzie nie skrzywdzić siebie jak i żony. Pozdrawiam serdecznie

Nie znalazłeś odpowiedzi?

ryba90

2019-05-22 22:44:35

Ktoś coś ?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 11.7.2017

  W obronie przed windykacją...

  Proponowane przez resort sprawiedliwości przepisy wzmacniają prawa konsumentów – zobowiązują sąd do zbadania, czy roszczenie jest przedawnione. Jeśli po analizie materiału dowodowego (...)

 • 20.12.2018

  Prawo własności przemysłowej do aktualizacji

  Mniej biurokracji, przepisy na miarę postępu technologicznego i zorientowane przede wszystkim na pomoc przedsiębiorcy – to zmiany, które nastąpią w prawie własności przemysłowej - (...)

 • 23.7.2010

  Przedłużenie zasiłku chorobowego

  Zdarza się, że pracownik zapadnie na chorobę szczególnie długotrwałą i poważną, a okres trwania niezdolności do pracy takiego pracownika będzie dłuższy od okresu pobierania zasiłku (...)

 • 26.4.2017

  Ubezwłasnowolnienie - Kto może zostać ubezwłasnowolniony? Jakie są skutki ubezwłasnowolnienia

  Często zdarza się, że dana osoba nie jest w stanie decydować o swoim życiu, lub nawet nie potrafi podjąć najprostszych decyzji. Może to być wynikiem np. choroby psychicznej. Dlatego w takich sytuacjach (...)

 • 17.5.2018

  Odpowiedzialność za długi małżonka hazardzisty

  Dostępność za pomocą sieci Internet do zagranicznych portali e-gamblingowych i aktualna ocena legalności uczestniczenia w nich może skonfrontować wiele rodzin ze starym, ale i z nowym, problemem (...)