Forum prawne

Czy wspólnicy spółki cywilnej prowadzonej w latach 2004-2005 mają szansę na umoerzenie?

Czy wspólnicy spółki cywilnej prowadzonej w latach 2004-2005 mają szansę na umoerzenie? Byłem wspólnikiem dwuosobowej spółki cywilnej. Składki ZUS płaciliśmy jako spółka(czyli jednocześnie za obu wspólników) a nie jak jest teraz że płaci każdy wspólnik oddzielnie. Wtedy przepisy na to nie pozwalały. Mam podpisaną umowę ratalną na spłatę zaległości gdyż ZUS ścigał mnie jako że mam stałą pracę i mam dochód a wspólnik nie. Realizuję więc umowę ratalną i spłacam zaległości teoretycznie za spółkę a praktycznie za siebie i wspólnika. Dziś złożyłem wniosek o umorzenie i miła Pani w ZUS powiedziała że ona nie wie jak to rozwiązać i nie wiadomo czy mi to umorzą bo nie płaciliśmy każdy oddzielnie tylko jako spółka ale w tamtym czasie nie było innej możliwości. Proszę o radę...

2013.1.15 10:18:31

Odpowiedzi w temacie: Czy wspólnicy spółki cywilnej prowadzonej w latach 2004-2005 mają szansę na umoerzenie? (1)

Mam dokładnie taka sama sytuację... Czy ktoś juz Panu udzielił jakiejkolwiek inforacji na ten temat?

2013.1.16 19:43:4

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika