dochody matki a alimenty

Odpowiedzi w temacie (5)

malami1985

21.11.2013

witam mam takie pytanie.prowadze dobrze prosperujaca dzialalnosc gospodarcza, a takze jestem teraz na zasilku macierzynskim.osiagam dosc duze dochody.chce zalozyc ojcu dziecka sprawe o alimenty, jednak on nie ma zadnego dochodu ktory mozna by udokumentowac. co mam napisac w uzasadnieniu? na co sie powolac?czy sad przyzna mi alimenty w takim przypadku?bo chyba mimo wszystko na nim ciazy jakis obowiazek alimentacyjny.jest to jego 2 dziecko. z 1 nie utrzymuje kontaktow i nie placi alimentow, a komornik nie ma z czego sciagnac.czy w pozwie mam wykazywac swoje dochody czy sa one bez znaczenia?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

-

2003-12-16 00:00:00

Witam, czy sad bierze pod uwage dochody zony, ktora zostaje z dzieckiem podczas zasadzania alimentow? dodam ze prowadzi ona dzialanosc gospodarcza i tak steruje zeby nie wykazowac wogole zysku :( pawel
(pawel)

ramwoj

2003-12-19 05:19:03

sąd rodzinny (czyt. sfeminizowane kolegium rozwodowe) wszystko zrobi, byś chłopie zatonął, to najczęściej też kobieta... nie łudź się, że jest jakiekolwiek równouprawnienie...

podlasem

2005-06-03 19:15:32

CZY DOCHODY MOJEJ ZONY KTÓRE SĄ 2.600 ZŁ A MOJE 950 ZŁ BĘDĄ MIAŁY JAKIS WPŁYW NA USTALENIE KWOTY JAKA SĄD MOZE MI PRZYZNAC?

legate

2013-11-21 15:33:29

Jeśli osiąga Pani wysokie dochody, to nie ma sensu o tym pisać. Proszę skupić się na szczegółowym wykazaniu potrzeb finansowych dziecka (miesięczne zestawienie kosztów utrzymania), na tym, że ojciec dziecka ma możliwości zarobkowe i nie osiąga legalnego dochodu ze swojej winy, a także na tym, że to Pani wychowuje dziecko więc tak naprawdę ojciec powinien pokrywać ponad połowę kosztów jego wychowania.

Guzik

2016-08-28 16:57:55

Witam. Mam problem odnośnie mojego świadczenia o zarobkach z pracy. Szefowa nie wystawiła mi go mimo to, że ją prosiłam miesiąc wcześniej. Co się wydzarzy jeśli nie bede miała tego zaświadczenia na sprawie o podwyższenie alimentów? Prosze o odpowiedz

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Alimenty na dziecko - komu i na jakich zasadach przysługują?

  Kiedy rodzice muszą płacić alimenty na dzieci?  Alimenty na pełnoletnie dziecko uczące się/nieuczące się Kiedy rodzice są zwolnieni z obowiązku alimentacyjnego Co nie powoduje ustania (...)

 • Projekt ustawy o zmianie ustawy Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  Rządowy projekt zakłada modyfikację początku biegu terminów do wytoczenia powództwa przez dziecko o zaprzeczenie macierzyństwa, zaprzeczenie ojcostwa oraz ustalenie bezskuteczności (...)

 • Alimenty - komu się należą i w jakiej wysokości?

  Alimenty są to świadczenia należne od określonych członków rodziny osobom, które potrzebują pomocy materialnej, ponieważ nie są w stanie utrzymać się samodzielnie. Komu i od kogo (...)

 • Dochodzenie zaległych alimentów

  Wiedza o tym co to jest obowiązek alimentacyjny i czemu służy jest raczej powszechna. Często jednak zapomina się, że oprócz żądania alimentów na przyszłość, można również (...)

 • Dziecko może się wyprzeć ojczyma...

  Określenie początku biegu terminu do wytoczenia przez pełnoletnie dziecko powództwa o zaprzeczenie ojcostwa męża swojej matki niezależnie od daty powzięcia przez to dziecko wiadomości o (...)

NA SKÓTY