e-prawnik.pl Porady prawne

dziedziczenie kredytu?

Odpowiedzi w temacie ()

sylwia

19.7.2009

witam.mam pytanie czy ktos sie orientuje w temacie czy istnieje takie cos jak dziedziczenie kredytu?tzn moj byly partner nabral kredyty ok 50 tys,oczywiscie ich nie splaca.i czy istnieje mozliwosc ze kiedys to przejdzie na nasze dziecko?nosi nazwisko ojca.prosze o odpowiedz na trapiace mnie pytanie.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

adiuto

2009-09-07 14:05:46

Takie samo nazwisko to za mało by przejmować się czyimiś długami. Partner funkcjonuje na własny rachunek - patrz konkubinat. Kredyt (zobowiązanie) można nabyć razem ze spadkiem ale zawsze można taki spadek odrzucić i nie przejmować się długami spadkodawcy.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • nie spłacony kredyt w spadku Mam dość istotne pytanie, jeżeli spadkodawca pozostawił po sobie nie tylko dobra ale również 3/4 nie spłaconego kredytu to czy spadkobiercy będą musieli go spłacać? (...) czytaj dalej»

  • dziedziczenie spadku i długów witam mam ogromny problem ponieważ zmarł mi ojciec i po jego śmierci dowiedziałem się że ma pozaciągane kredyty w różnych bankach, oraz parabankach ( największy (...) czytaj dalej»

  • Dziedziczenie długów Witam Mam taki problem, niedawno zmarł mój wujek- brat mojej mamy. Był rozwodnikiem, ale w trakcie małżeństwa wziął razem ze swoją żoną kredyt. Po rozwodzie umówili się, (...) czytaj dalej»

  • dziedziczenie długów/ kredyty Witam, mam pytanie... . Złożyłam sprawę do sądu o nabycie spadku. Mija drugi miesiąc i jeszcze nie ma sprawy sądowej, a banki już upominają się o spłatę długów (...) czytaj dalej»

  • Spadek po mamie w postaci domu i pola uprawnego. Podział. Witam. Sytuacja wygląda tak: Moja mama zmarła na poczatku roku 2012. Na osobistą własność miała dom po rodzicach i pole uprawne przepisane (...) czytaj dalej»