Forum prawne

zaświadczenie o nie karalności

Cześć.

Potrzebuje otrzymać zaświadczenie o niekaralności.

Ile ono kosztuje.

Studiuje resocjalizacje i mamy praktyki w więzieniu. Ale zastanawia mnie czy uzyskam zgodę, bo kobieta powiedziała że ważne jest to czy ktoś z rodziny był karany. Ja mam brata, który ma wyrok. Czy to ma jakieś znaczenie?

Proszę o radę!!!!



Czekam na odpowiedź!

To pilne

2011.5.13 14:55:23

Odpowiedzi w temacie: zaświadczenie o nie karalności (2)

Witam!



Potrzebuje otrzymać zaświadczenie o nie karalności. Jednak pięć lat temu otrzymałem wyrok w zawieszeniu. W tym roku kończą mi się zawiasy. Czy jest możliwość, że otrzymam takie zaświadczenie?



W jakich sytuacjach ono NIE jest przyznawane?



dzięki za informacje

2011.5.20 13:12:57

W Krajowym Rejestrze Karnym gromadzi się dane o osobach:


1. prawomocnie skazanych za przestępstwa lub przestępstwa skarbowe,


2. przeciwko którym prawomocnie warunkowo umorzono postępowanie karne w sprawach o przestępstwa lub przestępstwa skarbowe,


3. przeciwko którym prawomocnie umorzono postępowanie karne w sprawach o przestępstwa lub przestępstwa skarbowe na podstawie amnestii,


4. prawomocnie skazanych przez sądy państw obcych, wobec których kara lub środek karny wykonywane są w Rzeczypospolitej Polskiej,


5. wobec których prawomocnie orzeczono środki zabezpieczające w sprawach o przestępstwa lub przestępstwa skarbowe,


6. nieletnich, wobec których prawomocnie orzeczono środki wychowawcze, poprawcze lub leczniczo-wychowawcze albo którym wymierzono karę na podstawie art. 13 lub art. 94 ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich,


7. prawomocnie skazanych za wykroczenia na karę aresztu,


8. poszukiwanych listem gończym,


9. tymczasowo aresztowanych, 10. nieletnich umieszczonych w schroniskach dla nieletnich.


Osoby skazane za wykroczenie na karę grzywny, ograniczenia wolności lub które otrzymały naganę nie figurują w KRK

2011.5.20 13:55:30

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika