Jazda samochodem pod wpływem THC - kilka pytan

Odpowiedzi w temacie (12)

ryba9287

29.12.2011

Witam. Wczoraj zostalem zatrzymany przez policję w celu kontroli. Policja dała mi narkotest, na podstawie którego wykazane zostało, że rzekomo prowadziłem pod wpływem trawki. Paliłem dużo wcześniej, jednak zostało to wykazane:/ Nastepnie zostałem zawieziony do szpitala gdzie pobrano mi krew. W ostatnich dniach zdarzyło mi się zapalić, więc wynik testu pewnie będzie pozytywny. Mam kilka pytania: Czy w tym momencie jest to bardzo wskazane, żebym zdobył adwokata? Niestety na dzień dzisiejszy mnie na niego raczej nie stać (studiuję, nie zarabiam). Wiem,że można zmienić adres korespondencyjny na inny niż zameldowania, jednak nie wiem kto to jest "prowadzacy postepowanie przygotowawcze"? Bo to podobnież do niego mam wystosować pismo. Nie wiem również w jakiej formę ma mieć to pismo. Zależy mi na tym, ponieważ przez cały czas jestem w mieście innym niż sprawa trafi do sądu. Co mi grozi..i jak mogę starać się o zredukowanie kary do ile się tylko da na stronę grzywny? Czy adwokat jest w stanie mi w tej sytuacji w ogóle coś pomóc? Jak ewentualnie otrzymać adwokata z Urzędu? Bardzo proszę o pomoc..

Nie znalazłeś odpowiedzi?

niulka

2011-12-29 21:29:46

Nie zarabiasz a na trawkę i paliwo masz? Szkoda że taki głupi łeb masz myślisz tylko o sobie a nie o tym co może się stać komuś innemu gdy a noż kierowca po trawce trafi się na drodze. Ja bym zabierała prawko na zawsze bez możliwości odzyskania,nie więzienie ale grzywna w takiej wysokości żebyś sobie kilka latek zapierdalał na nią.

ryba9287

2011-12-29 21:42:28

Z całym szacunkiem - nie do końca. Otóż nie wsiadłem za kółko będąc pod wpływem działania marihuany, tylko miałem ją w organiźmie mimo, iż jej działanie dawno minęło. Nie mam sumienia by prowadzić auto będąc nawet na kacu, a co dopiero 'upalony' i spowolniony! Nie zmienia to faktu, że poszukuję pomocy prawnej, by wziąć los w swoje ręce. Na paliwo też niestety nie mam, ani na trawkę, toteż mogę sobie na nie pozwolić .. od święta. Pozdrawiam

mariusz2678

2011-12-30 09:00:46

ładnie,grzecznie odpowiedziałeś,ale koleżanka chyba ma rację,trzeba Tobie solidnej kary,byś zrozumiał co wyprawiasz.Bo tu nie o Ciebie chodziło,a o zagrożenie jakie stwarzasz prowadząc w takim stanie. Ja bym dał także dał solidna karę finansową i skierował do ośrodka na leczenie. Ale tak naprawdę,to dostaniesz zapewne karę pozbawienia wolności w zawieszeniu.Wszystko zależy od tego jak to była zawartość w organizmie tej wspaniałej substancji.

niulka

2011-12-31 12:57:17

Powiedz mi jakim głupim trzeba być by ostatnią kasę choćby od święta wydać na trawusię. A teraz pomocy najlepiej darmowej teraz studenciczku zakasaj rękawki i do roboty,mam syna w średniej szkole i chłopak dorobi tyle że czasem ma więcej ode mnie. A i czasu na skręciki nie ma może to jakiś sposób np zarobić na adwokata zobaczyć jak to jest jak trzeba pracować by głupotę odrobić. To że ty nie czujesz się jak na hajku nie oznacza że nie działa ona w twoim organiźmie,musisz czasem zajarać taka prawda a wiesz kto tak robi? Ludzie z kiepską psychą.

mariusz2678

2011-12-31 13:15:29

nie znęcaj się niulka nad człowiekiem.Dostanie solidną karę,w tym i obowiązkowy zakaz prowadzenia samochodów,to się może czegoś nauczy.Jak nie - to następnym razem, gdy to powtórzy,idzie do paki.A pobyt w zk powinien już dać pożądany skutek,że jednego narkomana i potencjalnego zabójcę drogowego będzie mniej.

niulka

2011-12-31 13:36:40

Paka mu głupoty nie wykurzy a jeszcze za jego pobyt inni zapłacą, za to solidna kara finansowa na pewno będzie odczuwalna a i na skręcika nie będzie. Najgorsze jest coś innego lekkość a tam sięgnę od święta tak od czasu do czasu po skręcika i będzie git. Chcesz sięgaj twoje zdrowie ale od samochodu z daleka.

ryba9287

2012-01-02 16:12:34

Swego rodzaju karę już poniosłem informując najbliższych o występku który miał miejsce,nie wspominając o stresie który teraz skutecznie nie pozwala mi na pełni efektywną naukę, kiedy to sesja zbliża się wielkimi krokami. Krytyka w moją stronę na prawdę nie pomoże mojej sytuacji ani trochę. Proszę mi wierzyć, szczerze żałuję przestępstwa którego się dopuściłem, jednak jak by nie patrzec jesteśmy na forum prawnym, gdzie proszę o porady prawne. Chciałbym więc zapytać o kolejną rzecz. Prawdopodobnie,gdy sprawa już się zakończy to będę widniał w KRK. Chciałbym spytać czy próbując dostać legalną pracę za granicą (miałem w planach w wakacje wyjechać do pracy w dziale IT) to czy mogę mieć problemy z uzyskaniem takiej pracy? Jak też wygląda ta sytuacja w Polsce? Czy starając się dostać pracę zupełnie niezwiązaną z tematem przestępstwa przeze mnie popełnionego mój wpis w KRK może być przeszkodą w uzyskaniu takiej pracy? Chciałbym jeszcze dopytać o możliwości w zmianie adresu korespondencyjnego w postępowaniu prowadzonym przez Sąd. Otóż gdy zadzwonilem na komendę policji, powiedziano mi że mam napisać list do komendanta, w którym opiszę moją sytuację a ten zajmie się wszystkim co trzeba. Nie wydaje mi się aby była to najszybsza droga do zmiany tego adresu,jak sądzicie? Zależy mi na tym, ponieważ w moim miejscu zameldowania nie ma mnie zbyt często. Pozdrawiam

mariusz2678

2012-01-02 16:22:47

same nijakie problemy masz człowieku.Podaj policji nowy adres,lub obydwa,podaj też telefon kontaktowy np.komórkowy i po sprawie.Już policja Ciebie znajdzie jak będziesz potrzebny do czynności procesowych. co do pracy - to nie ten dział,tu jest prawo karne.

Mariusz35

2012-03-31 22:11:04

Pomoze Ci adwokat a jesli nie stac cie na niego korzystaj z urzedu, bledy popelnia kazdy, ja tez kiedys je popelnialam, obecnie jestem na wysokich stolkach, nie ma porownania ze na treawe jest a adwokata nie ma, adwokata to tysiace trawka to grosze. inacej od swieta wydac 35 zl, a inaczej od przymuszenia np 2 tys,

ryba9287

2012-04-03 18:36:50

Dziękuję za odpowiedź. Aktualnie sprawa już nieco się posunęła do przodu. Wraz z policjantem który wezwał mnie na złożenie zeznań sporządziliśmy protokół o warunkowe umorzenie postępowania karnego. Sprawa zakończyła się na tym, że dostałem list w którym określone zostało że prawko zabrane mi jest na rok od momentu w którym mi już je zabrali oraz 200zl na dom dziecka. Są jednak dwa zapytania, które mnie jeszcze dręczą a mianowicie: W liście w tym zawiadomiono mnie również,że w dniu tym i tym tu i tu odbędzie się posiedzenie na którym zostanę skazany bez przeprowadzenia rozprawy. Miałem jednak tego dnia ważne kolokwium, i nie stawiłem się tam posiedzeniu, jednak jednocześnie w liście nie było napisane,że mam się stawić. Skoro nie było rozprawy, to znaczy,że nie byłem tam potrzebny prawda? Druga sprawa, to gdy udałem się w celu badań lekarskich na które skierowała mnie policja okazało się, że muszę zapłacić 300zl za narkotest,a potem 100zl zeby mi wynik tych testów obejrzał lekarz. Ja już w krótce pewnie uzbieram te pieniądze, ale czy na pewno to odbywa się zgodnie z przepisami? Dlaczego ja mam płacic i to jeszcze tyle za takie cos? Po co to jest w ogóle? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

rafal18

2012-05-12 15:08:03

Witam. Jeśli chodzi o THC wszystkim gwarantuje że po 48 godzinach od spożycia skutki w 100 % ustępują !! I nie ma to żadnego wpływu na Umiejętności prowadzenia pojazdów !! Interesuje mnie przykładowo co jeśli byłem w bardziej rozwiniętych i ucywilizowanych krajach jak naprzykrzy Czechy czy Holandia i zdarzyło mi się spróbować, więc co wtedy gdy zostanie zrobiony mi taki test i co przez miesiąc nie mogę w Polsce wsiąść za kółko ?? Jak dokładnie brzmi prawo?? Po spożyciu można być nawet po 7 dniach a pod wpływem to całkiem inna para kaloszy. Jakieś konkrety bo tak naprawdę nikt nic nie pisze konkretnie czy to możliwe że prawo w Polsce jest tak nie konkretyzowane i zacofane ??

TybeT

2018-03-21 18:55:35

Niulka weź stad wypierdalaj bo pierdolisz od rzeczy chuja wiesz a się odzywasz po 5 godzinach moim zdaniem można spokojnie prowadzić chłopak prosi o pomóc a ty mu jeszcze dopierdalasz .To tak jakbyś z soboty na niedziedziele piła alkohol a w poniedziałek wyszło by ci że dalej jesteś pod wpływem .Polskie prawo jest chore i tyle nic nie zrobisz i to przez takich ludzi jak Mariusz i ta kurwa pozdrawiam :)

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE: