Komornik zabrał cała wypłatę.

Odpowiedzi w temacie (0)

amysiaa

11.8.2017

Witam . nie wiem co mam robić czy sobie odpuścić i mieć z głowy dług (jeśli to faktycznie całość) czy walczyć o moje pieniądze? Pracuje na umowę o prace moje wynagrodzenie w tym miesiącu wyszło 1666.44 zł z czego komornik zabrał sobie dziś 1447.18 zł plus 30 zł prowizja za przelew egzekucyjny. Nie wiedziałam wcześniej że mam komornika ponieważ pisma szły prawdopodobnie na adres pod którym nie mieszkam od dawna. Dowiedziałam się o komorniku kiedy założyli mi blokadę na konto. Podczas telefonu do kancelarii powiedziałam pani że wysłałam im pismo o ściągnięciu blokady rozłożenie długu na raty i aktualnym adresie . Pani dosłownie to olała . Powiedziałam że zostawili mi na koncie 230 zł i jestem bez środków do życia nie mam nawet na rachunki. Pani stwierdziła że takie są skutki nie spłacania swojego zobowiązanie !! Nie mam pieniędzy na dojazdy do pracy na jedzenie i opłatę rachunków trochę ciężko zrobić to wszystko mając 230 zł do 10 kolejnego miesiąca. Komornika to nie obchodzi . Co mogę w takiej sytuacji zrobić ? Wiem że komornik powinien zostawić mi jakieś pieniądze ale co ja mam zrobić oni twierdzą że zrobili wszystko dobrze . Prosze o jakąkolwiek poradę .

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 13.5.2014

  Czy komornik może zająć samochód inwalidzie?

  Może. To jawna dyskryminacja niepełnosprawnych, których obowiązują dwa różne reżimy w zależności od tego czy egzekucja prowadzona jest na podstawie Kodeksu postępowania cywilnego czy też postępowania (...)

 • 16.3.2017

  Komornik podatnikiem VAT

  Komornik, wykonując czynności egzekucyjne, prowadzi działalność gospodarczą w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług  i tym samym działa w charakterze podatnika (...)

 • 31.12.2012

  Czy komornik ma obowiązek wystawić fakturę VAT?

  Często pojawia się pytanie czy komornik ma obowiązek wystawić fakturę VAT dokumentującą sprzedaż nieruchomości na licytacji komorniczej. Niniejszy artykuł ma na celu wyjaśnienie powyższych (...)

 • 1.8.2014

  Poszukiwanie majątku przez komornika

  Przepisy o egzekucji wymagają, by we wniosku lub żądaniu przeprowadzenia egzekucji z urzędu wskazane było świadczenie, które ma być spełnione, oraz sposób egzekucji. Wierzyciel musi (...)

 • 2.7.2015

  Odpowiedzialność odszkodowawcza komornika

  Czy w przypadku wyrządzenia szkody przez komornika możemy domagać się za nią odszkodowania? Jeżeli tak to od kogo i na jakich zasadach?