e-prawnik.pl Porady prawne

Lokator na gape

Odpowiedzi w temacie (2)

naze87

2.4.2012

Witam, moim problemem jest moj brat. Mieszkamy razem: ja z dzieckiem (maz jest za granica), moj tata (jest glownym najemca mieszknia nie wlasnosciowego) oraz moj brat (dorosly, pracujacy). Jak to zwykle w normach spolecznych bywa, powinnismy placic rachunki "na pol", ale moj brat juz od lat nie doklada sie do niczego. Nie jest szkodliwy ale uciazliwy (specjalnie glosno sie zachowuje, gdy np. usypiam rocznego syna, nie sprzata nawet sam za soba, popija, wyzywa mnie i ojca, uzywa wszystkich naszych rzeczy, nie kupuje ogolnie uzywanych srodkow chemicznych). Czy jest jakas mozliwosc by sie go pozbyc? Dodam ze wszyscy jestesmy tu zameldowani na stale, oprocz mojego meza.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

adminsc

2012-04-02 23:08:46

Jeśli dobrze zrozumiałem, to mieszkanie jest wynajmowane, a głównym najemcą jest Pani tata. W takiej sytuacji jedyną szansą (nie gwarancją!) pozbycia się brata jest skorzystanie z uprawnień wynikających z ustawy z dnia 21 czerwca 2001 roku o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie kodeksu cywilnego "art. 13, ustęp 2. Współlokator może wytoczyć powództwo o nakazanie przez sąd eksmisji małżonka, rozwiedzionego małżonka lub innego współlokatora tego samego lokalu, jeżeli ten swoim rażąco nagannym postępowaniem uniemożliwia wspólne zamieszkiwanie." Wchodzi więc w grę wystąpienie do sądu (najlepiej przez Pani ojca, ale również Pani może wystąpić z powództwem). Czy będą powody do eksmisji, to już oceni sąd. Innej możliwości niestety nie ma.

naze87

2014-03-20 18:58:04

Dziękuje, na prawdę bardzo mi to pomogło, teraz tylko przekonać tatę, który nienawidzi takich spraw i będziemy mieć w końcu święty spokój :) Pozdrawiam Natalia

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • dostałem mandat za jazdę na gape autobusem mzk 8 lat temu a dopiero teraz przyszedł domie kwitek do zapłaty 1000 zł co mam zrobic czy ta sprawa jest już przedawniona czy nie pomuszcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Mam problem.Gdzie mogę znależć przzpis dotyczący zgody lokatorów na założenie domofonu . Czy przepisy warunkują , że gdy choć jeden lokator się nie zgodzi, to wtedy nie można zalożyć domofonu, (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam. Moja babcia(obecnie juz nie żyje 4 lata) wynajeła część domu na czas określony do 2017 roku. Lokator cały czas zajmuje ten lokal, nie ma tam meldunu. Około 3 lat temu w/w lokator sprowadził (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam serdecznie. Pisze ponieważ mam problem- mam mieszkanie na wynajem I oddałam je w zarządzania firmie w gym się specjalizującej. Mam jednak wielką zastrzeżenia co do rozliczenia faktur za prad. (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Trochę głupio zrobiłaś, że uciekłaś. Myślę, że najpierw powinnaś się upewnić, czy ta karta nie uprawnia Cię do przejazdu ulgowego... Powinnaś była przyjąć mandat i potem ewentualnie się (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 10 odpowiedzi)