małoletni spadkobierca
Odpowiedzi w temacie (1)

Jest zadłużona firma,której własciciel umiera,a jego najbliźsi spadek odrzucają. W rezultacie spadkobiercami zostały małoletnie dzieci z dalszej rodziny.Kto w takim razie podejmuję decyzje o dalszym losie firmy?Rodzice,kurator?Czy zamkniecie firmy następuje automatycznie z chwilą smierci właściciela?Czy ktos musi zakasac rękawy i dokończyć wszystkie sprawy?
Nie znalazłeś odpowiedzi?

To zależy od prawnej formy organizacji firmy. Jeżeli firma jest spółką kapitałową to śmierć akcjonariusza czy udziałowca nie ma związku z dalszym istnieniem firmy. W przypadku spółki osobowej przestaje ona automatycznie istniej, jednak trzeba zlikwidować jej majątek. W przypadku nieletnich decyzje podejmują opiekunowie prawni.
DODAJ POST W TEMACIE
Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!
Potrzebujesz porady prawnej?
PODOBNE TEMATY NA FORUM
-
przez: elmex | 2011.3.2 0:1:58
Witam, proszę o poradę czy złożenie pisemnego usprawiediwienia za niestwiennictwo w sprawie karnej może anulować nałożoną karę w wysokości 3tys. zł ?? Czy można się tłumczyć tym, iż małoletni (...) czytaj dalej»
-
przez: bejeweled33 | 2012.11.27 6:38:21
czy małoletni wypełnia sd-z2? czytaj dalej»
-
Sprzedaż odziedziczonego mieszkania a małoletni spadkobierca
przez: alicja59 | 2012.11.14 17:18:31
Witam. Bardzo proszę o pomoc. Otrzymałam po rodzicach mieszkanie własnościowe (wraz z dwójką rodzeństwa i bratanicą, której ojciec zmarł). Matka zmarła w 2008 roku, ojciec w 2012 a brat (...) czytaj dalej»
-
Czy małoletni spadkobierca lub urodzony po śmierci spadkodawcy dzidziczy długi spadkowe?
przez: elka | 2017.11.12 13:56:37
hm chyba żle opisałam mój brat jako wnuk dziadków nie żyje jego dzieci urodziły się juz po śmierci dziadków czy brata dzieci dziedziczą majątek dziadków czytaj dalej»
-
co dzieje sie ze spadkiem kiedy jedyny spadkobierca sie nie zglasza
przez: kristoff1 | 2010.9.20 9:10:17
Zgodnie z art. 118 KC \"termin przedawnienia wynosi lat dziesięć, a dla roszczeń o świadczenia okresowe oraz roszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej - trzy lata\". Po tym czasie (...) czytaj dalej»