e-prawnik.pl Porady prawne

Nakaz zaplaty

Odpowiedzi w temacie (3)

jankaa21

25.5.2011

Czy mając postanowienie w sprawie egzekucji sadowej przyznające kwotę pieniężną mogę wnieść do Sadu Pozew z Wnioskiem o nakaz zapłaty? Do jakiego sadu należy złożyć taki pozew: do cywilnego czy gospodarczego oraz, który adres brać pod uwagę pozwanego czy powoda?


Nie znalazłeś odpowiedzi?

windyko

2011-05-25 13:35:09

"postanowienie w sprawie egzekucji sadowej przyznające kwotę pieniężną" - proszę wyrazić się bardziej precyzyjnie. Co to za Postanowienie i czego dotyczy?

widmir

2011-07-12 11:56:12

Sprawa dotyczy długu czynszowego. Jednym z zobowiązanych jest osoba, która z chwilą uzyskania pełnoletności wyprowadziła się z lokalu, na co ma dowody - zamieszkuje w innym mieszkaniu, jest członkiem wspólnoty, dowody opłat, itd. Czy są szanse na zwolnienie jej z odpowiedzialności za długi czynszowe?

mrozowskim

2011-07-12 19:20:37

Trzeba złożyć odwołanie od nakazu zapłaty i przedstawić swoje stanowisko oraz dowody. Sąd rozpatrzy odwołanie i wyda decyzję w tej sprawie.

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Od chwili doręczenia masz 2 tygodnie na wniesienie ekscepcji. Ale jak rozumiem ich tu nie będzie. Na nakazie masz okreslonego wierzyciela i to do niego zgłaszasz się z propozycją ugody. czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • Polecam skontaktować się z kimś kompetentnym. Zwolniono mnie z pracy i nie byłem w stanie spłacić rat, dlatego skorzystałem z bezpłatnej porady ze strony Lexperto i po zastosowaniu przez nich odpowiednich (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 1 odpowiedzi)

 • Mam zapytanie. Kilka lat temu podpisałem weksel (pozyczka) na kwote 80 tys. Powinieniem ja zaplacic do 31.01.2013. Niestety jestem bezrobitny bez zadnych pieniedzy i nawet chwilowo nie jestem w stanie (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • w dniu 9 stycznia 2008r zostałam zlapana przez kontrolera ze nie posiadam biletu.minelo już 5 lat zanim dostałam pismo o uregolowanie należnej kwoty.oczywiscie odwolalam się z art.778 kodeksu cywilnego (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Paulina88, postanowienie o przekazaniu sąd w Lublinie wydaje bez udziału stron. Powództwo nie zostało oddalone, tylko przekazano sprawę do sądu właściwego i powinnaś dopiero zacząć się bronić. (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 3 odpowiedzi)