e-prawnik.pl Porady prawne

NAZWISKO na czym polega zmiana

Odpowiedzi w temacie ()

JulitaPaula

26.11.2006

Witam ! Chcialabym się dowiedzieć, ile kosztuje zmiana nazwiska ( bez wychodzenia za mąż) panieńskiego. Czy dlugo to trwa, do kogo trzeba się zgosić i czy później trzeba zmieniać wszystkie dukumenty na nowe.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Wiktoria

2006-12-20 13:10:27

Witam ! Można, ale tylko w przypadku, gdy nawisko jest obraźliwe, brzydkie itp. Trzeba wówczas złożyć podanie o zmianę nazwiska do Urzędu Stanu Cywilnego. Koszt około 36 zł z groszami. Po dwóch tygodniach, powinna być dezyzja. Później trzeba zmienić wszystkie dokumenty już na nowe nzwisko : dowód osobisty ( 30 zł) , prawo jazdy, akt chrztu w kościele, w urzędach: skarbowym, Zusie, ubezpieczeniu. W szkole, pracy ,u lekarza, poprostu wszędzie. Prawdopodobnie świadectwo Maturalne też. To wszystko trwa około dwóch miesięcy, ale radość później jest wielka. :)

Wiktoria

2006-12-20 13:11:48

i jeszcze do tego zmiana aktu URODZENIA na nowe nazwisko.

knasster

2007-09-15 23:56:38

Witam . chciałbym sie dowiedziec czy nazwisko samemu sie wybiera czy są jakieś porzedziały ze tak powiem ...

knasster

2007-09-15 23:56:47

Witam . chciałbym sie dowiedziec czy nazwisko samemu sie wybiera czy są jakieś porzedziały ze tak powiem ...

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

  • ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!! Jak zaprzeczyć ojcostwu po upływie ustawowym okresie 6 miesięcy?Proszę o pomoc. (sylwek) ...powiem szczerze.... - mozna dobrym argumentem.... - prosze mi w skrocie opisac swoja (...) czytaj dalej»

  • Odwołanie od zasądzonych alimentów Zostały mi przysądzone alimenty 300 złotych które musze płacić na córke.Sprawa ciągnęła sie rok czasu ponieważ matka mojej córki założyła ja na poczatku (...) czytaj dalej»

  • Do Kuratorów zawodowych Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną dotyczącą naszej pracy. (...) czytaj dalej»

  • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24 Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...) czytaj dalej»

  • Alimenty z zagranicy Czy ktoś miał doświadczenie z odzyskaniem należnych alimentów od ojca dziecka, który jest obcokrajowcem i mieszka za granicą? Ojciec mojego dziecka nie płacił alimentów od (...) czytaj dalej»