NAZWISKO na czym polega zmiana

Odpowiedzi w temacie (4)

JulitaPaula

26.11.2006

Witam ! Chcialabym się dowiedzieć, ile kosztuje zmiana nazwiska ( bez wychodzenia za mąż) panieńskiego. Czy dlugo to trwa, do kogo trzeba się zgosić i czy później trzeba zmieniać wszystkie dukumenty na nowe.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Wiktoria

2006-12-20 13:10:27

Witam ! Można, ale tylko w przypadku, gdy nawisko jest obraźliwe, brzydkie itp. Trzeba wówczas złożyć podanie o zmianę nazwiska do Urzędu Stanu Cywilnego. Koszt około 36 zł z groszami. Po dwóch tygodniach, powinna być dezyzja. Później trzeba zmienić wszystkie dokumenty już na nowe nzwisko : dowód osobisty ( 30 zł) , prawo jazdy, akt chrztu w kościele, w urzędach: skarbowym, Zusie, ubezpieczeniu. W szkole, pracy ,u lekarza, poprostu wszędzie. Prawdopodobnie świadectwo Maturalne też. To wszystko trwa około dwóch miesięcy, ale radość później jest wielka. :)

Wiktoria

2006-12-20 13:11:48

i jeszcze do tego zmiana aktu URODZENIA na nowe nazwisko.

knasster

2007-09-15 23:56:38

Witam . chciałbym sie dowiedziec czy nazwisko samemu sie wybiera czy są jakieś porzedziały ze tak powiem ...

knasster

2007-09-15 23:56:47

Witam . chciałbym sie dowiedziec czy nazwisko samemu sie wybiera czy są jakieś porzedziały ze tak powiem ...

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • Na czym polega akredytywa?

  Akredytywy znajdują zastosowanie zarówno w obrotach krajowych jak i zagranicznych. Akredytywa gwarantuje dostawcy bezwzględne i natychmiastowe otrzymanie należności, a odbiorcy pozwala uzależnić (...)

 • Zachowek - czym jest zachowek i komu się należy?

  Podstawową zasadą prawa spadkowego jest swoboda testowania. Oznacza ona, iż spadkodawca może za życia w drodze testamentu dowolnie rozrządzić swoim majątkiem, jeśli zaś tego nie uczyni, krąg (...)

 • Zmiana nazwiska lub imienia - Jak zmienić nazwisko?

  Z pewnością nikt nie chciałby mieć nazwiska, którego brzmienie wywołuje drwiące uśmiechy wśród znajomych. Niestety zdarza się dość często, że czyjeś nazwisko lub imię może (...)

 • Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenie różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • Kto decyduje, jakie automaty są „hazardowe”?

  Nastąpiła zmiana rozporządzenia dot. m.in. urządzeń losujących, urządzeń do gier i automatów do gier oraz zabezpieczenia informacji.

NA SKÓTY