obywatelstwo polskie dla potomków emigrantów

Odpowiedzi w temacie (1)

jerzyciszewski

15.8.2010

witam w 1940 roku moi krewni zostali wywiezieni do Archangielska a stamtad z Armia Andersa wyszli do Palestyny. Dzieci zostały wywiezione do obozu w Ugandzie a stamtad do Republiki Południowej Afryki. Dzieci dorosły, dostały obywatelstwo RPA ale polskiego nigdy sie nie zrzekły.Ich dzieci tez sa juz duze ale nie maja obywatelstwa polskiego.Niestety ,rodzice z polskim obywatelstwem juz nie zyja by osobiscie stawic sie w konsulacie i potwierdzic fakt polskiego pochodzenia. Czytam w internecie strony o uzyskaniu obywatelstwa polskiego i nic mi nie pasuje do tej mojej historii. Czy znacie podobna historię?Co zatem robic? Pytam poniewaz w polskim konsulacie w RPA nie chca pomagac w tej sprawie. pozdrawiam

Nie znalazłeś odpowiedzi?

inka21

2010-09-30 09:47:16

Drogi Panie Jerzy Mam podobna sytuacje.Od kilku lat staram sie pomoc rodzinie w RPA w uzyskaniu polskich paszportow..Dluga i bolesna droga bez jakiegokolwiek wsparcia ze strony P.Marka-konsula ! Jesli przysle Pan SMS ze soim nr telefonu domowego,to chetnie zadzwonie i podziele sie z Panem swoimi doswiadczeniami. Moj nr komorki-0044-(O)7879615681 Z powazaniem Irena Szczepaniak-Londyn

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 20.5.2005

  Zwrot podatku VAT na granicy - stan prawny do 30 kwietnia 2004 r.

  Z tej porady uzyskasz informacje o tym kiedy możesz uzyskać zwrot podatku VAT, który zapłaciłeś kupując polskie towary i co zrobić, żeby te pieniądze odzyskać. Jakie warunki należy spełnić, (...)

 • 15.12.2017

  Sąd właściwy do rozpoznania sprawy rozwodowej

  Osoby zainteresowane złożeniem pozwu o rozwód zwykle nie zwracają uwagi na to, do którego sądu kierują pozew rozwodowy, koncentrując się na jego merytorycznej treści. Tymczasem właściwość (...)

 • 20.11.2017

  Dowód osobisty - czyli co?

  Dowód osobisty to dokument, który pozwala potwierdzić twoją tożsamość oraz polskie obywatelstwo. Każdy pełnoletni obywatel, który mieszka w Polsce, musi mieć dowód osobisty. (...)

 • 25.9.2017

  Jak potwierdzić prawa do świadczeń opieki zdrowotnej?

  Jeżeli chcesz dostać się do lekarza w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, prawo do świadczeń możesz potwierdzić na kilka sposobów. Dowiedz się, jak wygląda potwierdzanie prawa do świadczeń (...)

 • 6.9.2007

  Jak uzyskać prawo do wykonywania zawodu tłumacza przysięgłego?

  Żeby zostać tłumaczem przysięgłym, trzeba spełniać określone warunki, a ponadto zdać z wynikiem pozytywnym egzamin z umiejętności tłumaczenia z języka polskiego na język obcy oraz z języka (...)