Odliczenie podatku od przedmiotów wirtualnych

Odpowiedzi w temacie (0)

opalejro

7.2.2017

Witam, Mam pewien problem, prowadzę działalność gospodarczą o numerze PKD Sprzedaż detaliczna komputerów, urządzeń peryferyjnych i oprogramowania prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach 47.41.Z. Mam pytanie dotyczące odliczania kosztów utrzymania od podatku są tutaj 2 niejasne kwestie. Są to przedmioty wirtualne, kupuję je za pośrednictwem różnych stron online np. opskins oraz czasem od użytkowników. Nie są to firmy, nie wystawiają rachunków/paragonów/faktur. Czy mogę to w jakiś sposób odliczać, przeważnie płacę paypal'em za tego typu zakupy, bo strony nie obsługują polskich banków, czy przelew na konto paypal i wrzucenie PDF'a do księgowego wystarczy? Czy nie przejdzie to? Moze trzeba to zrobić w inny sposób? Reklamy Reklamy przeważnie są u prywatnych osób które także faktur nie wystawią, np. fb kampanie itp. tam ta sama kwestia płatność paypal ;/ To samo użytkownicy prywatni przelewy bez rachunków Nie chciałbym wkopać się w "oszustwa podatkowe" stąd moje pytania. Z góry dziękuje za poświęcony czas. Ps. przy okazji szukam księgowego który mógłby się zając tego typu rozliczeniami więc w razie wu zapraszam do kontaktu mailowego adrianopaluch@gmail.com

Nie znalazłeś odpowiedzi?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

 • 12.7.2012

  Ulga na wychowanie dziecka

  Jedną z cieszących się największym powodzeniem ulg podatkowych jest ulga przysługująca z tytułu wychowywania dziecka. Polega na odliczeniu określonej kwoty pomnożonej przez ilość dzieci. Odliczenie (...)

 • 25.1.2018

  Jaki PIT przyjdzie z ZUS?

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłanie informacji podatkowych PIT za 2017 r. Formularze PIT zostaną wysłane do wszystkich osób, które w 2017 roku chociaż raz pobrały (...)

 • 19.3.2012

  Odliczenie podatku zapłaconego za granicą

  Zgodnie z nowym brzmieniem przepisów, jeżeli podatnicy podlegający nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu osiągają również dochody (przychody) poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i dochody (...)

 • 30.12.2013

  PIT 2013. Tak zmieniły się ulgi podatkowe.

  Odliczenie za Internet zostało zlikwidowane, natomiast ulga na wychowanie dziecka została bardzo mocno ograniczona. Przywileje stracili też bogaci rodzice oraz naukowcy i artyści. Z dniem 1 stycznia (...)

 • 27.12.2011

  Jak w zeznaniu rocznym odliczyć składki na ubezpieczenia społeczne?

  Odliczeniu od dochodu podlega również kwota zapłaconych w roku podatkowym składek ZUS z tytułu: ubezpieczenia emerytalnego, rentowego, chorobowego oraz wypadkowego (zgodnie z art. 26 ust. 1 (...)