e-prawnik.pl Porady prawne

odwieszenie zawiasów - duża szansa że pójdę siedzieć?

Odpowiedzi w temacie (2)

lipek.truskawkowy

20.4.2015

Bardzo przepraszam jeśli napisałem w złym dziale, jednak jeśli chodzi o prawo to nie wiem prawie nic. Jakiś czas temu (ok. pół roku) zostałem zatrzymany z 2,66gram marihuany. Nie byłem wcześniej karany, podpisałem od razu papier że zgadzam się na 3mies na 5 lat, i 500zł grzywny. W połowie lutego przyszedł do mnie list o sprawie, jednak od niedawna chodzę do szkoły specjalnej do innego miasta, muszę zaliczyć 1 semestr z każdego przedmiotu, ogólnie zabiegany jestem więc rzadko sprawdzałem skrzynkę. Poza tym niestety miałem zgubną świadomość, że rodzice się tym zajmują. List o sprawie odebrałem za późno, tzn już po sprawie. 3 Razy przyszedł do mnie list że mam się stawić do sądu na rozmowę z kuratorem sądowym, jednak nie stawiłem się ani razu, zawsze jak odebrałem list to było już "po ptakach". i teraz przyszło do mnie pismo że 7 maja o 11:20 mam posiedzenie sądu w sprawie zarządzenia wykonania kary pozbawienia wolności. Dodam, że po wyroku zmieniłem styl życia. Jestem 100% czysty, prawie nie piję, chodzę do miejskiego ośrodka socjoterapeutycznego, dojeżdżam do szkoły codziennie półtorej godziny, w szkole wyniki mam dobre. 3 miesiące więzienia dla mnie oznaczają wydalenie ze szkoły (bo nie zdążę zdać 1wszej klasy, a starszych niż 19lat do 1wszej klasy LO już nie biorą). Oprócz tego znalazłem dziewczynę, mamy zamiar w listopadzie razem zamieszkać, jednak więzienie strasznie skomplikuje moje relacje z jej rodzicami. dzisiaj o 13tej wychodzę do sądu skontaktować się wreszcie z tym kuratorem. Pytanie jednak do was - jakie mam szanse na wolność? spore, czy to prawie pewne że pójdę siedzieć? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie :)

Nie znalazłeś odpowiedzi?

PoprawnyLogin

2015-04-22 15:34:33

Witam. Zapraszam do kontaktu pod numerem 71 759 13 58. Jest spora szansa uniknięcia "odsiadki", ale trzeba będzie przygotować solidną linię obrony. Mamy duże doświadczenie w tego typu sprawach.

Billka

2020-10-17 19:14:58

solidną linię obrony przygotuje także Mariusz Olężałek - jest bardzo dobry, rzetelny i przede wszystkim wie jak działać!

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

 • Przykro mi,ale naprawde mozesz isc siedziec.Mój narzeczony właśnie odbywa kare pozbawienia wolności,a tylko dlatego,że odwieszono mu wyrok,który równiez miał wkrótce ulec przedawnieniu.Bądź (...) czytaj dalej»

  (Zobacz 4 odpowiedzi)

 • Witam. Przebywam w tej chwili za granicą . W polsce toczy się przeciwko mnie sprawa o przywłaszczenie pieniędzy. Jeżeli zostanie mi zasądzony wyrok pozbawienia wolności to czy np jeśli w ciągu (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • mam pewien problem jakiś czas temu zostałem ukarany karą grzywny za pobicie nie dostałem żadnych zawiasów a teraz znuw chcą mnie skazać za to samo chcą mi dać 6 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • Witam, chciałbym się dowiedzieć czy jest szansa aby Sąd nie odwiesił mi Kary pozbawienia Wolności z warunkowym zawieszeniem ? W 2009 roku zostałem skazany na dwa lata z warunkowym zawieszeniem (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)

 • mam nakaz zapłaty długu wobec operatora telefonicznego, kwota z odsetkami jest bardzo duża, przekraczająca moje możliwości finansowe. mimo to chciałbym ją spłacić w ratach. czy istnieje na to (...) czytaj dalej»

  (Zobacz odpowiedzi)