potrącenie przy wysiadaniu z tramwaju.

Odpowiedzi w temacie (2)

uleńka34

5.11.2012

Heja. Właśniem dostałem wiadomość od kumpeli że jadać do pracy potrąciła osobę wysiadającą z tramwaju. Z tego co mi powiedziała, tramwaj stał na przystanku nikt nie wysiadał, ona zaczeła jechac, bo miała zieloną strzałkę, więc ruszyła zza tramwaju i nagle z tramwaju wysiadł człowieczek i \"jeb\"-cyt. na maskę. Teraz się martwię żeby kurczę jej prawka nie zabrali za coś takeigo. Co tam ten nasz kodeks drogowy przewiduje za takie cudo?

Nie znalazłeś odpowiedzi?

helenka52

2012-11-06 09:20:42

Pani koleżanka złamała podstawowy przepis. Jak tramwaj jest na przystanku i ma czerwone, tka więc dalej jest na przystanku, koleżanka nie ma prawa się ruszyć, bo może się stać coś takiego jak się właśnie stało!! I dobrze teraz będzie miała, bo odszkodowanie kilka tysięcy złotych może być za najmniejszy uszczerbak. Dla porównania moja kuzynka za coś takiego, i złamaną nogę zgarnęła 3 tys. złotych, za samą nogę. Poza tym punkty karne i mandat!!

prawnik27

2012-11-06 09:28:45

art.26 paragraf 6 kodeks drogowy mówi, iż: \"Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność przy przejeżdżaniu obok oznaczonego przystanku tramwajowego nie znajdującego się przy chodniku. Jeżeli przystanek nie jest wyposażony w wysepkę dla pasażerów, a na przystanek wjeżdża tramwaj lub stoi na nim, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w takim miejscu i na taki czas, aby zapewnić pieszemu swobodne dojście do tramwaju lub na chodnik. Przepisy te stosuje się odpowiednio przy ruchu innych pojazdów komunikacji publicznej\".

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM

ZOBACZ TAKŻE:

NA SKÓTY