e-prawnik.pl Porady prawne

Proszę o pomoc. Co robić, gdy żona (trwa rozwód) utrudnia kontakty z dzieckiem?

Odpowiedzi w temacie (3)

Kiwi_xxx

26.4.2005

Witam serdecznie. Co robić, gdy żona (trwa rozwód) utrudnia kontakty z dzieckiem? Były już dwie rozprawy, żona zgodziła się na 2-godzinne spotkania z dzieckiem "bez nadzoru"-jej oczywiście, ale tylko u niej w domu. Niestety nie pozwoliła zawieźć go do jego dziadków. Nie zgadza się także na obustronne wychowywanie. Co zrobić?-bo tak na pewno nie zostanie. Czy może ktoś ma namiary do organizacji, która pomaga Ojcom w takich sytuacjach? Bardzo proszę o pomoc.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

venia30

2005-04-29 13:29:12

Takich ojców jak Ty ze świeca szukać. U mnie sytuacja jest odwrotna - to ja przez dłuższy czas prosiłam i namawiałam do kontaktów z dzieckiem, niestety do dnia dzisiejszegi kontakty są sporadyczne/ kilka razy w roku/ a dziecko bardzo tęskni. Powinieneś ten temat poruszyć na rozprawie o rozwód. Z reguły jest tak, że opieke nad dzieckiem powierza się matce a ojciec ma prawo do wizyt- i tu możesz powiedzieć, żeby zostało to ustalone sądownie i zapisane w wyroku np. 2 razy w tygodniu od godziny 16.00 do 19.00, oprócz tego co drugi weekend. Po sądownym ustaleniu wizyt dostaniesz wyrok i w razie kiedy matka nie będzie chciała pozwolic dziecku na spotkanie z Tobą, możesz się do niej wybrac z policją. To troche drastyczne i lepiej żeby do tego nie doszło ale w ostateczności możesz powiedzieć matce dziecka że tak zrobisz. Nie rozumiem postepowania mamusi, dziecko naprawdę potrzebuje obojga rodziców. Może kiedys ta Twoja kobietka to zrozumie. Powodzenia!

Barbara

2005-10-05 11:16:05

"Kiwi" czy znalazłeś już taką organizację?Moj kuzyn ma podobny problem, nie widział dziecka od 6 m-cy, a sprawa rozwodowa trwa od roku i potrwa dalej. Ojciec jest silnie związany emocjonalnie z 3-letnim synkiem!Co ma robic?Pomóż!

Henryk3

2012-05-03 13:07:47

W warszawie jest stowarzyszenie w stronę ojca ale jakoś bym się nie podniecał efektami ich działalności. Jak chcesz mieć dobre kontakty to musisz się jak najwięcej z synem widywać. No i nie napisałeś z kąd jesteś/ tak w warszawie to znany jest jeden adwokat robert ofiara od takich rzeczy. Już od kilku znajomych słyszałem o nim coś dobrego/ w każdym, bądź razie moim zdaniem to ci dobry adwokat potrzebny/te organizacje to trochę taki pic na wodę/ ale to moje zdanie

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Potrzebujesz porady prawnej?

PODOBNE TEMATY NA FORUM